Biceps-Göğüs ve Triceps-Omuz aynı gün çalıştırıyorum sorun?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ArcaneBlue tarafından 10 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ArcaneBlue

ArcaneBlue Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaşlar ben bu spora yeni ilgi duymaya başladım 2 haftadır kendi çapımda araştırarak evde çalışıyorum.
    Yaş 16 , 65 kiloyum. 1.79 boyundayım.

Haftada 1 gün ara verip 1 gün çalışıyorum, programda göğüs(bench press 3x8 - dumbell flyes 3x8, birde kendime ait şınav programım var) , biceps(barbell curl 3x10, Concentration Curls(dumbell) 3x8) var.

diğer gündede

triceps(Lying Triceps Extensions 3x8, Close-Grip Bench Press 3x8(sehpa çok rahat her antremanda onun kullanıldığı bir harekete yer veriyorum :D) ve omuz(lateral 3x8- Military Press 3x8 ve birde bench pressin kafamızın arkasından yapılanını yapıyorum adını unuttum :eek: 3x8 olarak o da) çalıştırıyorum.

Antreman sonrasında ölecekmiş gibi yorulmuyorum ama ertesi gün çalıştırdığım kaslarda yanma oluyor ve sertleşiyorlar ( özellikle biceps bölgesinde damarlarım çıkıyor ve pazum şişkinleşiyor çok hoşuma gidiyor bu :D ). Sizce uygun mudur yoksa overtraining riski var mı?

Bu arada değerlendirme yaparken yeni başladığımı göz önünde bulundurursanız sevinirim şimdiden teşekkürler kolay gelsin arkadaşlar thums:

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ben tum hareketlerı aynı gun yapıyorum(evde) bacak harıc popom bıraz buyuk genetıkten dolayı ondan bacak yapıp dahada şişmesin diye bacak yapmıyorum ama onun yerıne kosu bandı sıkı bacaklarım

bende merak edıyorum genelde cogunluk hareketlerı boluyor ılk gun gogus kol gibi ama bende hepsını aynı gune koydum tecrubelı arkadaslar konuya umarım yorum yaparlar

3. ArcaneBlue

ArcaneBlue Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen arkadaşım benimde bacaklarım biraz fazla uzun ve baldırlarım kalın cardio yapıyorum, bacak çalıştırmak yerine thums: umarım verim alırım

Tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyoruz :)

4. melanqoliq

melanqoliq Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Fethiye
    ArcaneBlue sana nacizane önerim pres ve rowing türü idmanları aynı bölgeler için aynı günde çalışman olacaktır.
    daha anlaşılır olması için: gögüs ve tam aksi sırttır. gögüs presle gelişen bi kas grubudur. gögsü ve sırtı aynı güne alabilirsin.
    biceps triceps omuz bende aynı gün yapıyorum zaten .
    ama hangi bölgenin daha az geliştiğini ve zayıf oldugunu biliyor isen onu ayrı bir güne al ve hakkını vererek çalış o bölgene. tüm enerjini vererek yani.
    iyi çalışmalar.

ArcaneBlue bunu beğendi.
  5. ArcaneBlue

ArcaneBlue Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim yorumunuz için thums: Dikkate alacağım.

Sayfayı Paylaş