biceps büyütme

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve qwerdas1231 tarafından 26 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. qwerdas1231

qwerdas1231 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba arkadaşlar benim biceps ölçüm 34 cm 40 cm olması için ortalama kaç ay geçer not(lütfen konuyu kapatmayın kimsedden kâhinlik beklemiyorum sadece kendi gelişimlerine göre cevap bekliyorum)

2. aksoy84

aksoy84 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Örnek istersen eğer ben 4 aydır BB yapıyorum.ramazanda 1 ay ara verdim oyüzden 3 ay diyelim. 32,5cm olarak başladım.Şuanda anca 35 cm oldu.
    Haftada 2 kez biceps çalışıyorum.Bundan sonra daha yavaş gelişeceğini düşünüyorum bakalım hayırlısı :)

3. qwerdas1231

qwerdas1231 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    cevabın için teşekkür ederim

4. Burako6

Burako6 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Senin vücuduna , antremanına , beslenmene , sabrına , kararlılığına vb. daha sayabiliriz forumca .. Bunlara bağlı ben sana 5 ay derim sen 3 ayda yaparsın anlatabiliyorum değil mi ?

5. qwerdas1231

qwerdas1231 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    anlıyorum sağolun

6. SergiConstance

SergiConstance Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    Kendimi örnek vereyim 10 Aydır bb yapıyorum toplam 2 ay aralıklarım oldu hasta oldum dersler v.b. şeylerle tahminen 32 cm ile başladım şuan 38 40 ı 4 gözle bekliyorum ve herşeyimi tam dost doğru yaptığımı düşünüyorum kusursuz olursa 6 ay felan alır herhalde :/ kol arttıkça gerçekten çok zorlaşıyor daha fazla ileri gitmesi bnm tahminen 38 den 40 a çıkması en az 3ayı bulur diye düşünüyorum

7. qwerdas1231

qwerdas1231 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    evet olabilir benim 1 ayda 32den 34 oldu ilerledikçe büyümek zorlaşıyormuş

8. SergiConstance

SergiConstance Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    mesela ben 1.5 ayda kollarımın 05 cm büyüdüğünü hatırlıyorum imkanın varsa bicepsle tricepsi haftada 2 gün gir bu arada triceps iceps kasının iki katıdır kolları asıl büyüten triceps oluyor yani buda aklında bulunsun :)

9. brEAk_The_bAT

brEAk_The_bAT Üye

Beğenileri:
    103
    Ödül Puanları:
    28
    Normal yollardan bu sporu deneyen beslenmesine önem veren (kür /steroid gibi şeylere bulaşmamış) iyi bir düzeni olan ve bu sporu gerçek manada onemseyerek ve hakkıyla yapan bir kişi biraz da genetigin etkisiyle 44-45 kol yapabilir . Tabi bu 20li 30 lu yaşlardaki kişiler için daha geçerli. Ha bu belki 3 belki 5 belki 10 senede olur ama genetiginizin sınırlarını zorlayın . Bu spor 1 senelik bir spor değil unutmayin. Hakkını verirseniz istediğiniz hedeflere sırayla ulaşacaksınız Allahın izniyle...

10. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Kahinlikten kilitleyemeyin demişsin ama tam kahin sorusu sormuşsun..herkes beslenmene , genetiğine, antrenman tekniğine vs vs bağlı olduğunu söyleyecek ki doğru söylerler..
    Malesef kahin başlığı..bence başlığı zorlamayın..vg konusunda bilgi sahibi olup zamana bırakın..2-3 seneye elbet 40.ları geçersiniz..bu sorular aceleciliğin soruları..hepimiz geçtik oralardan..en güzeli ölçü bile almadan işi kitabına göre yapmaktır..ölçüyü ilerde alırsınız..

moloday, ace1, requ. ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  11. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Kenzonun kol 48 sanırım. ct fletcher da steroid kullanmıyor diye biliyorum 54 mü 56 mı ne biceps var.

12. aqualinebursa

aqualinebursa Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    DESTAN AKVARYUM MARKET
    Yer:
    Bursa
    Bulk ile define hali çok yanıltır 50 cm görülen biceps definasyonda 42 olabilir ki kenzonun genelde bulk halini görüyoruz aslında buda olması gerekendir yoksa yaz kış define bir vucut'un olması beraberinde soru işaretlerinide getirir,doğru bir antreman,dinlenme ve beslenme ile 8-9 ayda bu ölçülere gelmemen için bir neden yok yeterki izleyeceğin yoldan şaşmadan sabırla hareket et sonrası gelir...

'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

13. aqualinebursa

aqualinebursa Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    DESTAN AKVARYUM MARKET
    Yer:
    Bursa
    (Uzun süre tuz kullanmamış kişiler için Tuz diyeti özgürlüğü yani turşu suyuna yüklenme ve kreatin yüklemesi ile 15 günde 3 cm hacim görülebilir ama bu işin çok makbul bir tarafı değildir vucüt su tutar o nedenle hacimli görünürsün ama kasın içindeki suda biter tüm olay bir nevi başkasınıda kendinide kandırmış olursun..

'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

14. o_N_u_R

o_N_u_R Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Turizm Otelcilik
    Yer:
    Istanbul
    Genetik çok onemli bencede biceps kasinda.ben 4 aydir calisiyorum cok dikkat etmeme ragmen 0.5 cm buyume oldu olcude.ama diger bolgeler gayet gozle gorulur bi sekilde gelisti.

15. erguvanozbek

erguvanozbek Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Gıda Mühendisi
    Yer:
    İzmir
    İstediğin kadar on numara çalış, amino, protein ( beslenme + supplement) olmadıkça çok az büyür. %70-80 beslenme ile koreledir büyümek...

16. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Biceps çalışarak biceps , triceps çalışarak triceps kişinin genetiğine bağlı olarak belli bir ölçüye kadar geliştirilebilir . Bu kimisinde 38 olur kimisinde 40 kimisinde 42 olur . Kişi bu ölçülere ulaştıktan sonra muhtemelen kollarının artık büyümemeye başladığından yakınacaktır ki burada da devreye Compound yani Temel hareketler giriyor . Bench press - barbell row - military press - barfiks -squat vs. gibi hareketlerde kilo artırmadıkça Barbell curl veya Triceps pushdownla kollarda hiçbir ilerleme sağlanamaz

requ. ve Mert's bunu beğendi.
  17. erguvanozbek

erguvanozbek Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Gıda Mühendisi
    Yer:
    İzmir
    40 yaşındayım ve eğer her çalışmamda kasımın yandığını hissetmeden asla o hareketi bitirmem. Çalışma sonrası aynaya bakarım. Kol çalışıyorum ve şişmediyse, yanmıyorsa, acı yoksa büyümez. Bu da yetmiyor. Bu büyümeyi sağlamak ve sürekli kılmak için iyi beslenmeli, hiçbir öğün kaçırmamalıyım.

18. erguvanozbek

erguvanozbek Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Gıda Mühendisi
    Yer:
    İzmir
    Ben gıda mühendisiyim ve amatör fitness yapıyorum. Genetik bu işin %10'unu geçmez kanımca. Olay sporcunun beslenmesi, vücuduna, hareketlere ve beslenmesine hakimiyeti, kararlılığı ve disiplininde yatıyor. Yok öyle bir kaç ayda yaparım demek!Fitness bir bilim dalı gibidir, tüm disiplinleri içerir. Biraz sabır 80-90 yıllık bir hayatın 2-4 yılını sağlam bir temel oturtmak için harcamak lazım. Sonrasında bu temel üzerine çalışılır isteğe göre. Vücudumuz çok değerli ve bu özveriyi hakediyor. Ona en büyük lütuf gibi bakmak lazım.

19. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Kararlılık - disiplin - hareketlerdeki doğru form - beslenme tamamen kişinin inisiyatifinde olan şeylerdir lakin beslenmeyle vücudumuza almış olduğumuz maddelerin ne oranda sindirileceği , ne oranda kas hücreleri tarafından kullanılacağı ve ne oranda hangi bölgenin daha yoğun olarak bu maddelerden besleneceği döngüsü tamamen genetikle alakalıdır ki bu da genetiği % 10 lardan çok çok daha yukarılara taşımaya yetiyor . Örneğin bir ektomorf ile endomorfun aynı şartlar altında aynı beslenme aynı uyuma düzeni aynı antrenman düzeni ile belli bir sürede elde edebileceği kas kütlesi birbirinden oldukça farklılık gösterir ki bu da genetiğin önemini bizlere açıklar

technical1967 bunu beğendi.
  20. erguvanozbek

erguvanozbek Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Gıda Mühendisi
    Yer:
    İzmir
    Dediğine katılıyorum StormBlast, amacım genetiği etkinsiz kılmak değil, hiçbir bilimsel çalışma döngü içerisindeki bir çok etkeni sbt kabul etmeden bir genetik çalışması yapamaz. Kas geliştirilebilir ve büyütülebilir bir dokudur. Sporcu genetik büyük etken deyip arzuladığı büyüklük için bir engel gibi görmemelidir demek istedim. Zaten vurgulamak istediğim buna bir zmn sınırı konmaması. Gençler bu sporu hafife alıyor. Kıssas ne kadar zamanda kolumda ili santim büyüme olur değil, nasıl iki santim büyütebilirim olmalı.

Sayfayı Paylaş