biceps çalışırken ön kol ağrsıı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve djburakgs tarafından 29 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    biceps çalışırken barbell curl ,concentration curl (özellikle concentraion curl) hareketinde ön kolun üst bölgesinde bir yanma ve ağrı meydana geliyor.bu ağrı yüzünden biceps antrenmanlarımı yarım bırakmak zorunda kalıyorum. ağrı sadece antrenman yaptığım zaman meydana geliyor. bu konuda bilgili hoocalarım ve arkadaşlarımdan yardım bekliyorum. bu ağrının önüne nasıl geçebilirim.???:confused:

2. muscledude

muscledude Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    konstrüktör resssam
    Yer:
    izmir
    barbell curl'ü ağrı geçene kadar düz bar yerine Z barla yapmayı dene..ama tabi benim bu bahsettiğim beginner lar için geçerli bi kural.antrenman bilimi dersinde görmüştüm.kolun normal duruşu ile düz bar barbell curl hareketi yaparkenki duruşu tam tersi olduğu için ismini hatırlayamadığım bi kemik baskıdan dolayı ağrı yapıyormuş.İşte o yeni başlayanlarda olan bilek be ön kol ağrısı sızısı bundan kaynaklanıyormuş.umarım faydalı olur.

3. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    bendede aynı ağrı var ama ben dirseğimin üst kısmındaki kemiği incittim 2 aydır ağrıyor geçmedi bir türlü zaman bulup doktora gidemedim.lassonil kullandım fayda etmedi .

4. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    düz barla bence pek alakası yok. sadece sol kolumda oluyo bu olay. barbel curldan ziyade concentration curl hareketinde felaket bir yanma ve ağrı oluyor. bende önceden sol kolumu 3 yerden kırmıştım. ama bu ağrı yeni başladı . nedeni nedir acaba???

5. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    bence biran önce doktora git fizik tedaviciye kontrolden geç

6. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    bunun aşırı çalışmyla bi ilgisi yoktur dimi???

7. sky_g

sky_g Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Prag
    Oncelikle herkese merhaba uzun zamandir sitenizi takip ediyorum gercekten cok faydali bilgiler veriliyor bir kisinin cok isine yaradigina cok eminim. Bende yaklasik olarak 5 seneyi askin zamandir bu sporla ugrasmaktayim. Sevgili Burak sendeki sorunun aynisi tam olarak tarif ettigin yerde bendede var. Sanirim adi Brachioradialis olmasi lazim ( Trainer kursunun uzerinden yillar gecti :)) ) Kotu haber ben o agriyi 5 senedir cekiyorum yasadigim ulkede ( Cek cumhuriyeti) doktora gittim sadece fizik tedavi ile gececigini ve dinlendirmem gerektigini soyledi yardimci pomadlarda surdum tabi ama nafile hic bir ise yaramadi. Benm ilk antremanlara Cek sampiyonu ile baslamistim onun gazi ile standing barbell curll sirasinda fazla yuklenmeden dolayi sakatlandim. Eger dikkatli olmazsan gunluk hayatini cok etkiler ben cok cektim bir sandalyeyi bile kaldirirken korkar olmustum o agri yuzunden ama sonunda agri ile bas etmenin yolunu buldum . Sana tavsiyem oncelikle doktora git onun soylediklerini yap. Benim ne yaptigima gelince lafi daha fazla uzatmadan oncelikle yaklasik 20 gun 1 ay salona sadece cardio icin gittim o sirada elime 1 kilo bile almadim bu dinlenme surecinde bildik bir pomad kullandim ( Ilac ismi vermeyi sevmiyorum yanlis anlama). Bu arada ne yag kaldi ne birsey bir ay sadece cardio ise yariyor. BU bir ayin sonunda artik ufak zorlamalarda agri hissetmemeye basladim ve yavas yavas calismalara basladim ve normal isinma bittikten sonra bir de ayrica en az 5 dakika ufak kilolarla sadece kollara yonelik isinma hareketleri yaptim bunu her calismaya baslamadan once yaptim biceps antremanim olmasa bile ve biceps antremani zamanlarinda buna ek olarak biceps hareketlerine baslamadan once cok kucuk kilo ile standing barbell curll yaptim 2 set. Ondan sonra baya yuklensemde bir agri hissetmedim. Bu benim yaptiklarim bu sende nasil etki gosterir bilmem ama su kesin ki sakatlanmissin ve uzerine gitme!!! Aksi takdirde daha ciddi sakatliklarla bogusursun teknik terimlerle kafani sisirmeyeyim dedim amma uzun yazmisim kusura bakma.Umarim en kisa zamanda sagligina kavusursun

diez, djburakgs ve aneximandros bunu beğendi.
  8. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    uzman bir hekime gitmenin zamnı geldi. ama bu ağrı sadece babell curl,yada cocentration curl hareketinde oluyor. hammer curl. vb. olmuyor. bide ağrlıkları elimden bıratıktan 10 dk. sonra ağrı geçiyor. sky g bu durum sende de aynımıydı??

9. sky_g

sky_g Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Prag
    Sen anlattikca ben sanki biri benim kolumu tarif ediyor saniyorum dostum herseyi ile bire bir ayni anlattiklarin. Doktora bir gorun neler tavsiye edecek onlari bir dene daha ilerlemesine izin verme yuklenmeyi kes hemen. Buradan bizi de bilgilendir gelismelerle ilgili tekrar gecmis olsun dostum.

djburakgs bunu beğendi.
  10. djburakgs

djburakgs Üye

Beğenileri:
    156
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Üsküdar
    sonuçları alınca sizi bilgilendireceğim.

11. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    gerçi doktora gittin sanırım, ama aynı ağrıyı aynı şekilde sadece sol kolumda yaşamış bir insan olarak başıma geleni söyleyeyim.

bende olan olay, fazla yüklenmekten dolayı bilek kısmının dış tarafında kalan kemiğin adeta 'esnemesi'. hani yaş bir ağaç dalını zorlarsınız da lifleri ayrılmaya başlar kat kat, çok zorlayınca da kopar, aynen öyle bir şeymiş bu durum. ben bu olayı, 1 hafta tam dinlenme yapıp, 1 ay bir kalsiyum-magnezyum tableti kullanarak çözdüm, şu an şükürler olsun harika durumda. ama dikkat et, tehlikelidir, eğer aynı durumsa, o kolu fazla zorlamak o kemiğin kırılmasına dahi neden olabilir.

12. CeL

CeL Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    13
    Benzer bir problem olduğu için yeni başlık açmak yerine buraya yazmayı uygun gördüm...
    Bir süredir biceps çalışırken önceden oldugu gibi kasta bir yanma değil tam tersi bicepsim sanki kasıldıktan sonra gevşemiyor gibi buda bir ağrı yapıyor tabiki...en küçük kilolarla çalışırken dahi birkaç tekrardan sonra kasım gevşemiyor kasılı kalıyor buda rahatsız edici birşey antremanı tamamlamamı engellemiyor tabiki ama kafamda soru işareti oluştu. Herhangi bir vitamin yada mineral eksikliğindenmidir bilemiyorum yardımınızı bekliyorum...
    Teşekkürler

13. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Bende de olurdu, barbell curl yaparken bende de oluyordu. Z bar kullandım sürekli. ilk 3-4 ay ön kol ağrılarım olduğu için bilek çalışmadım ve bileğim herşeye rağmen bicepsle yarışır bir halde. Ama daha sonra kendiliğinden düzeldi; artık ön kol da çalışıyorum. Bu problem benim gibi yeni başlayanların karşılaştığı durum sanırım. Bir de barbell curl yaparken barı yukarı doğru son haddine getirdiğimde bileğimi bükmemeye, aynı şekilde aşağı doğru indirdiğimde de bileğimi bükmemeye çalıştım. İşe yarayıp yaramadığını bilmiyorum; ama şu aralar pek ön kol ağrım yok.

14. akarmusun

akarmusun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    s.a beyler aynı sorun bendede var ya ez barla biceps yaparken fazla zorlamışım sanırım şimdi çalışırken ağırlıgı kaldırdıgımda bişey yok bıraktıgımda ağrı giriyo sol ön koluma umarım lif fln kopmamıştır:S bilen biri bilgilendirirse çok sevinirim iyi günler.

15. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    doktora gitmeden önce bazı yanlışları yapıyormuyum diye antrenman esnasında kendinizi izleyin.özellikle bileğin yüksek ağırlıklarda içe doğru bükülmesi,cheating esnasında yapılan bilek bükmeler ve ağırlığı aşırı sıkma.bunlardan yana sorun yok ise doktor yolu görünür.

16. SLiM BoDy

SLiM BoDy Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı sorun bende de var, hoca ağırlığı fazla sıktığımdan dolayı olduğunu söledi. 1 hafta biceps yapma ağrı devam ederse doktora git dedi. 6 gün oldu ağrılar biraz azaldı gibi ama arada yine yokluyor. 2-3 kiloluk dambıllarla çalışmaya başladım fazla ağrı yok şimdilik, geçer umarım...

17. akarmusun

akarmusun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

sanırım ben çalışırken ağırlıkları çok sıkıyorum:S:S 1 haftadır ağırlık çalışmıyorum ağrı azaldı inş haftaya kadar tamamen geçer bundan sonra biseps'te çok ağırlık az tekrar deil normal ağırlık çok tekrar yapmayı düşünüyorum sizce nasıl yapmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden tşkler iyi günler.bench_O

18. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ağırlığı düşürmene falan gerek yok.ağrılar için neden olarak sıkma kaynaklı diyebiliyorsan bu safhadan sonra barı kavradığında fazla sıkmamaya konsantre olman yeterli olacaktır.sadece bicepslere odaklanırsan verim alman kolaylaşır.ayrıca kalsiyum desteğide bir süreliğine alabilirsin.

19. akarmusun

akarmusun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

büyük ihtimal fazla yüklenme ve barı sıkmadandır çünkü sağ kolumdada ağrı var ama o çok az Z bar ile çalışıyodum artık düz barla çalışıcam

20. bodytaha

bodytaha Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bende de aynı şey var. Taviyeler üzerine doktora gittim 3 hafta dinlenme verdi bende gitmedim. 3 hafta sonunda hafif ağırlıklarla başladım. yine aynı şeyler oldu. BEnde artık takmadan devam ediyorum inşallah bişey olmaz :)

Sayfayı Paylaş