Biceps Çalışırken Bunu Yapmalı Mı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve AmonSeler tarafından 20 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. AmonSeler

AmonSeler Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Biceps çalışırken ağırlığı kaldırırkende indirirkende bicepslerimizi sıkmamız daha verimli çalışmamızı sağlıyor diye biliyorum fakat çalışırken bunu yapmak biraz konsantrasyonumu düşürüyor, özellikle ağırlığı indirirken sıkmak.. Doğru mu yapıyorum bilmiyorum. Bu konudaki fikirlerinizi alabilir miyim lütfen? :) Ve sağ bicepsim sola göre azda olsa daha uzun ve daha geniş, dikkatli incelemedikce fark edilmez ama, bu normal bir şey herkesde böyle diye biliyorum, doğru mu biliyorum acaba? Son olarakta biceps çalışırken sağ bicepsime sola göre daha fazla kan gidiyor, daha çok sertleşiyor gibi hissediyorum.. Neden kaynaklanır bu acaba? Teşekkür ederim şimdiden yorum yapacak herkese:)

2. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba indirirken bicepslerisıkmana gerek yok fakat yukarı kaldırdıktan sonra 1 saniye ara ile yukarıda bekletip sıkabilirsin daha sonra kontrollü bir şekilde indirirsin hissederek.
    Kol eşitsizliği herkeste var gibi birşey dumbell ile yapılan hareketlerle eşitleye bilirsin bara ara vererek. Eğer bar ile çalışıyorsan sağın sola göre uyguladığı güç daha fazla olduğu için sağın daha fazla pump olmasına neden olabilir.

3. Tbone

Tbone Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar; Stolen ın dediğine katılmıyorum ben, tam tersi eşitsizliği düzeltmek için bar ile çalışmak çok daha faydalı olucağını düşünüyorum, barbell curl yapmanızı öneririm şahsen ben problemimi böyle düzelttim.

enter33 bunu beğendi.
  4. AmonSeler

AmonSeler Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında mantık olarak bakarsak dumbell ile düzeltilmesi daha mantıklı gibi gözüküyor sonuç olarak barda güçlü olan taraf daha fazla güç kullanarak daha fazla kan pompalayacaktır fakat şöyleki ben zaten uzun süredir dumbell ile çalışıyorum. Biceps programımdaki hareketleri dumbell ile değil bar ile deneyeyim birde en iyisi :) İkinizede teşekkür ederim yorumlarınız için.

5. Tbone

Tbone Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Ne demek rica ederim, ben de bilgimi FleXor hocanın biceps antremanı adlı konusundan öğrendim, buraya yazayım(1.Kural) kararı siz verin:)

gaffar bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş