bi türlü hacim yok

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve uayz_alper tarafından 1 Şubat 2007 başlatılmıştır.

1. uayz_alper

uayz_alper Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    bilgisayar teknik servis
    Yer:
    İstanbul
    Bu spora başlıyanı 5. ayım antremanlarımı ve besinimi aksatmadan dikkatli şekilde yapıyorum.
    1,5 aydırda Optimum Nutrition Creatine 2500,Optimum Whey 100% Whey Gold Standart kullanıyorum ama kaslardaki gelişme çok az boy:183 kilo 66 bir supplement daha eklesem diye düşünüyorum sizce ne alim..?artık yaza az kaldı emeklerimin karşılığını görmek istiyorum.lütfen yardımcı olun şimdiden saol.

2. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    Alper çözümü suplamentlerde fazla arama.mutlaka bır noktada yanlış yapıyorsundur.vucudunu tanımaya çalış.antrenman,beslenme şekli,dınlenme...bunların hepsini yerıne tam anlamı ile getırdıgınden emın gibisin ama bu tam dedıgın olayı foruma yansıtırsan eksık kısımlar daha hızlı tamamlanmış olur.

3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    183 cm boya 66 kilo çok az..
    5 aylık çalışmadan sonra kilona mutlaka bir şeyler katmış olman lazımdı..
    buradan anladığım kadarıyla senin sorunun supplement ile değil beslenme ve kilo alma ile ilgili..
    beslenmen hakkında guardbody'nin dediği gibi daha fazla bilgi verirsen daha aydınlatıcı olabiliriz..

4. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    boyun uzun ve kilonda boyuna oranla düşük. sırf suplementler ile bu işin olamayacağını forumdan öğrenmiş olmalısın. beslenmene biraz daha özen göster yada arkadaşların yazdığı gibi beslenme programını da yaz ki ona göre tavsiyelerde bulunulsun. mesela başladığında kaç kiloydun şimdi kaç kilosun. birde aminoacit alacağına bence protein tozu ve gainer kullan derim. daha iyi sonuç ve kilo alırsın...ve bu işte kısa sürede çok şey bekleme. işe yeni başlamışsın daha uzun süreli hedefler belirle. sen şimdi kendini yaza odaklamışsın ama istediğin gelişme olmazsa psikolojik çöküntüye uğrarsın. bu işi uzun vadeli yapmayı düşün o zmana daha iyi olur. bu sporda pozitif ruh hali çok önemli. kendi kendini motive et. tamam bu yaz istediğim olmayabilir ama gelecek yaz daha iyi olacağım....gibi. kolay gelsin.....

5. uayz_alper

uayz_alper Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    bilgisayar teknik servis
    Yer:
    İstanbul
    İlk başladığımda 62 kilodum beslenmeme gelince sabahları yumurta(az 4-5 tane yiyorum)ağırlıklı bir kahvaltı süt,bal v.s öğlede tavuk veya pilav,makarna gibi şeyler akşamda sebze ağırlıklı yemekler gecede biraz atıştırıp yatarım iştahımda iyi olmasına rağmen kilo çok az bir suplement daha almak istiyorum.acaba hangisi???
    Yaza hazırlanim derken sadece biraz hacim kazanabilmek tabiki bu sporu uzun yıllar yapcam çok seviyorum mutlu oluyorum en az 7-8 senede yapmayı düşünüyorum.

6. CENTAUR

CENTAUR Guest

Kilo aldırıcı tavsiye ediyorum sana, buna ek olarak günlük aldığın kaloriyi daha çok arttırmaya çalışmalısın, şekerden uzak dursan iyi edersin, balık yağı kullanabilirsin, balık yağının yanında az miktar E vitamini kullanırsan güzel tamamlayıcı olur. Antrenmanların da önemli muhakkak kaldırdığın ağırlıklarıda arttırabilirsen hacim ve kilo da mutlaka değişiklik olacaktır belki bundada eksiğin vardır. Herşey tamamsa gerisi Allaha kalmış, biraz daha sabır ve pozitif tutum.

Kolay gelsin.

7. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Beslenme,antreman,dinlenme gibi şeyleri gözden geçir.Kendim de bi aralar böyle sorunlar yaşadığım için tahminimce şunlara dikkat et.Psikoloji çok önemli.Aa kg alamıyorum,olmuyo falan dersen kg alımın gerçekten negatif bi sürece girer.Olabildiğince vücudunu az gör,az tartıl ve kendini büyüyomuş,kg alıyomuş gibi şartlandır.Yani evet kg alıyorum,büyüyorum falan gibi.Gerçekten psikoloji çok önemli ve ben de bu işe yaradı ;) İkincisi bu da çok önemli,gelişeceğim diye sakın çok ağır çalışma.Ağırlığı o hareket vücuduna gerçekten kolay geldiği zamanı hissetmeye çalış ve kilolarını öyle artır.Fazla ağır girersen kuvvetlenirsin ama hacim kazanamazsın.Son olarak ta herkesin genetiği farklıdır.Bazısı normal bi beslenmeyle bi kaç ayda deve gibi hacim alır,bazısında bu yıllar sürer.Ama sen antreman,beslenme,ağırlık vs. gibi şeyleri dikkate alırsan bu süreci mümkün mertebe kısaltırsın,hacim alırsın hadi başarılar ;)

8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    anladığım kadarıyla oturmuş bir beslenme programın yok..

mesela kahvaltıda sadece 4-5 yumurtayla mı protein alımını sağlıyorsun?
    akşamları sebze dışında protein alımın yok mu?
    geceleri atıştırmak dışında casein gibi uzun sürede sindirilen bir protein türevi alsan daha olumlu olmaz mı?
    ayrıca öğün sayın sadece bu kadar mı?

supplement almak istiyorsan ve para önemli değilse alabilirsin ancak beslenme düzenin bu şekilde devam edecekse seni 3 supplementin de tatmin edeceğini düşünmüyorum..
    supplement besin desteğidir.. diğer bir deyişle düzgün ve sağlam bir beslenmeye rağmen eksik kalan şeyleri tamamlayıcı ürünlerdir.. (günlük beslenmeyle eksik alınan aminoasitleri tamamlamak veya antrenman sonrası proteinin kana daha hızlı karışmasını sağlamak gibi..)
    bu nedenle senin bazı besin desteklerine yönelmen için destekleyecek düzgün ve kaliteli bir beslenme programı oluşturman ve disiplinle bunu uygulaman lazımdır görüşündeyim..

forumda ufak bir arama yaparsan örnek programlara ulaşabilirsin..
    kolay gelsin

9. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    demek ki antrenmannında problem var mutlaka bişey olmalıdır bence çalışma sitilini değiştir hocan söyle bana hipertrofi prg çıkarmanı istiyorum mutlaka bi belirti olur umarım düzenli yapıyosundur çalışmaları değişme olmalıdır beslenmenede dikat et sitede beslenme ile ilgili bölümde yazanlara bak sade desteklerle fazla bi yol kat edemesin yemeden umarım düzelir gidişhatın

Sayfayı Paylaş