bi sorum var

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve karabulut3362 tarafından 4 Eylül 2006 başlatılmıştır.

1. karabulut3362

karabulut3362 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben bitürlü anlayamadım siz açıkladınız ama concantration dumbell ve dumbell curl arasında hiç bir fark göremiyoru yani birinde çift kol çalışıyo birinde tek yani bu aynı şey diyilmi concantration curlda sadece oturarak yapılıyo yani oturarak ve kol öndeyken başka kaslarmı çalııyo bu nasıl oluyo bana bi anlatın neden iki hareket farklı :?:

2. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    kosentre curl iki şekilde uygulunabilir..birincisi ayakta öne eğilerek,ikincisi ise oturarak dirsek dize dayanarak..genelde tercih edilen şekli ikinci versiyonudur..çünkü uygulanması son derce kolaydır..bu şekilde dirsek dize dayandırıldığı zaman,biceps kası çok daha fazla izole edilmiş oluyor(yani diğer kas gruplarından ayrılıyor). yapılan işte etki daha biceps kasının üzerine biniyor...bu nedenlede konsantre curlde kaldırdığınız ağırlıklar ,klasik dumbell curl den daha azdır..konsantre curl yapılırken vücut öne doğru eğili bir vaziyette olduğu için biceps kası daha fazla gerilir,buda bi nebzede olsa bu kas grubunu uzatmaya yardımcı olur..son olarak yine konsantre curldeki vücudun konumdan dolayı, serbest ağırlıkla yapılan hareketlerin büyük çoğunluğunda bir dezavantaj olan hareketin en tepe noktasında kasın boşalması durumu ,bu harekette diğer biceps egsersizlerine oranla daha az olur.bu nedenlede bu özelliğinden dolayı hareket aynı zamanda bicepsi zirvelendirmek için kullanılır..

3. karabulut3362

karabulut3362 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kasın boşalması nasıl bişey onuda açıklayabilirmisin birde concantration curl her zaman yapılmazmış bu dogrumu

4. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    kasın boşalması,örneğin barbell curl yaparken barı kaldırmaya başladığından itibaren kas üzerindeki gerilim devamlı artmaya başlar fakat bu gerilim barı omuz hizasına çıkardığından anda kısmen de olsa düşer..bu nedenlede hareketlerin tepe noktalarında kaslarınızı ekstra bir kuvvet ile kasmalısınız...aynı örneği dumbell fly hareketi içinde verebiliriz..dumbelların tepede birleştiği noktada kaslarda gerilme biter,bunuda boşalma olarak tabir edebilirz..
    kosantre curl her zaman yapılmaz deyimini ilk defa duyuyorum,bnece sen bu sorunu bunu diyen kişilere sor..ben ne kastedildiğini tam anlayamadım..

5. karabulut3362

karabulut3362 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    valla forumdan bi kişi demişti ama sen verdiyin bilgiler için sagol ozaman ben her biseps antrenmanımda yapabilirim concantration curl

6. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    konsantre curl her zaman yapılmaz...zirveleme egzersizidir.ilk etapta 2-2,5cm gibi bir biceps büyümesine neden olabilir...ama daha sonra büyümeyi yavaşlatır.Arnold gibi zamanın ve zamanımızın proları bu egzersizi yarışma döneminde kullanıyorlar...

Sayfayı Paylaş