Bi kaç basit soru ve sahip olduğum bi kaç problem

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve PharaohMT tarafından 16 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. PharaohMT

PharaohMT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhava arkadaşlar öncelikle ; 2.5 aydır body yapıyorum , şu ana kadar hiç bi ürün kullanmadım ama bi kaç güne CFM Whey aldım geliyor. Şu ana kadar hep düzenli gititm , 2 kere aksama oldu , birincisi kurban bayramında salon bakıdmaydı , ikincisi 1 hafta hastaydım ve vizeler vardı. Sorularım şunlar:

1. Zayıf yapıdayım , 1.85 boyum var kilom 77-78 civarı . Kilo almam gerekiyor ama aynı zamanda karın tarafı beni rahatsız ediyor.Hala yağlanma var ve vücut görüntüsünü bozuyor ,göbek yok ama yağ var. Diyorumki hem whey kullanarak , protein ve karbonhidrat alarak aynı zamanda güzel bi kardiyo yapsam karın hareketleri ile birlikte bi biçime sokabilirmiyim burayı ( amacım deli six pack sahibi olmak dğeil sadece görünümü normale kavuşturmak)

2. Haftada 4 gün body 3 gün kickbox antremanlarım var , antremanda yaptığımız kardiyo normal seviye daha çok teknik ağırlıklı olduğu için. Diyorumki antreman günleri , antremandan önce salona gidip akrdiyo ve karın mı çalışsam ?=

3. 2.5 aydır yapıyorum ama psikolojik sorunlarım oldu beslenmemde aksamalar oldu halada oluyor bu yüzden protein (whey ) e geçtim. Ama hemen hemen hergün yumurtamı(6-10 arası) ve yulaf ezmemi yedim. Çoğu zamanda antreman sonrası yarım kiloya yakın tavuk göğsü yedim.

4.Ağırlık artırmada sıkıntı çekiyorum beslenme ilemi alakalı ? Çok az artırsam bile çok yoruyor beni bazen bitiremiyorum seti. Örnek : 4x10 bench preee var programımda. 37.5 kilo girsem bitirebiliyorum ama 40 girsem son sette 5 de falan tıkanıyorum. Salona gitmeden önce karbonhidrat depolasam bu sorun ortadan kalkarmı ?

5. Evde genelde Çakı haraketi yapıyorum karın için ( günde 200'yi buluyor) ve normal mekik yapıyorum hep. Sizce değişik bi kaç bişelerde eklesemmi ?

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    haftada 4 gün body, 3 gün kickboks, akşamları evde 200 çakı ve normal mekik ve antrenmanlardan sonra kardio ve mekik çeksem mi diye soruyorsun.. tüm bunların yanında yine senin yazdığın 'Ağırlık artırmada sıkıntı çekiyorum beslenme ile mi alakalı ? Çok az artırsam bile çok yoruyor beni bazen bitiremiyorum seti' ...

bence beslenmeyle alakalı değil. çok çalışmak çok gelişmek demek değil. kendini çok fazla hırpaladığını düşünüyorum. bunun sonunda kronik yorgunluk ve sakatlanma görünüyor.

bahsettiğin beslenme de protein miktarı yeterli gibi ama bunun yanında karbonhidratı da unutmamalısın. ve antrenman sayılarını azalt.

PharaohMT bunu beğendi.
  3. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    wrestler'in dediği gibi çok çalışarak çok gelişme olmaz haftada 4 gün ağırlık çalışmak yeterlidir,carido'yu da off güne eklersin,bu kadarı yeterli olacaktır.

Sonrasında gerek idman performansı olsun gerekse ağırlık arttırmak olsun verim almaya başlarsın.

PharaohMT bunu beğendi.
  4. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    PharaohMT in off günü yokki :D Bu antrenmanla bitkin düşmen gayet normal. Vücudunun dinlenmesine izin vermiyosun.

1) Karın kasları vücudunun yağ oranıyla alakalıdır. Sadece karın çalışarak karın kası yapamazsın. Beslenme ve cardio karın çalışmaktan daha önemli.

2) Hayır daha fazla cardio koyma.

3) Beslenmen fena değil ama bi öğünde alabiliceğin protein karbo miktarını geçme. Gerisi tualete gider. Yani 500grama yakın tavuk bir öğünde fazla. Böl iki öğünde ye.

4) Antrenmandan 2 saat önce kompleks karbo alman şart enerji için. Bulgur, pilav, makarna, haşlama patates ve yulaf gibi karbonhidrat yönünden zengin besinlei tüketmen lazım. Ayrıca boş mideyle gitmen performansını arttırıcaktır.

5) Hayır. Hatta onlarıda yapma. Zaten haftanın 4 günü ağırlık antrenmanın var. 2 tanesinin sonuna 15-20dk lık bi karın egzersizi koy başka da bişeye çalışma.

Unutma kas dinlenirken büyür. Sen o kadar çok karın çalışarak kaslarını küçültüyosun. Kolay gelsin

PharaohMT bunu beğendi.
  5. PharaohMT

PharaohMT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cevaplar için teşekkürler birde bişey soracam yulaf ezmesi yiyorum ama yağ miktarı yüksek bunun karın için sıkıntı olurmu? başka yağlı hiçbirşey tüketmiyorum , şeker , un , tuz tüketmiyorum.

6. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Karboyu antrenmandan önce ve sonra alacaksın. Akşam yemeğinde ve off günlerde karboyu kıs bişey olmaz

7. PharaohMT

PharaohMT Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    peki ben okulda olduğum için öğlen bizim orda pilavcı var orda pilay yiyordum ızgara tavukla birlikte ama tahmin ediyorumki onların pilavları tereyağlı , bu yüzden karbo ne alabilirm dışarda yiyebileceğim ?

8. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul

Sayfayı Paylaş