Bi Allahın kulu yardım etsin paralar çöpe gidiyor

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cagricinar tarafından 10 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. cagricinar

cagricinar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kardeşim ben 1.80 boyundayım 72 kiloyum..

12 kilo verdim..

3-4 ay l - carnıtın kullandım hergun 30DK eliptik bisikletle koşu yaptım

biraz göbek kaldı..

şimdi eve bin tl verdim ağırlık istasyonu aldım

her hareket yapılıyor neredeyse.

proteın gnc nın kullandım wheybolic-sonra weıderın kullandım şu 185 tl olandan

onlarla beraber amıno asıt kullanıyordum bı ara bıraktım.
    c4 cellucer kullandım oda işe yaramadı

vucudum spordan sonra cok halsz düşüyor.

günlük ortalama ne kdar calısmalıyım ornegın

kaldrıdgım 10 kiloluk ağırlıkla pazular gelişir mi ???

hergun spor yapma ağırlık kaldırma ımkanım var.

HANGİ ÜRÜNLERİ KULLANMALIYIM ?

L CARNITIN GOBEK BOLGEM ICIN KULLANMALI MIYIM ??

CREATIN - AMINO ASIT- PROTEIN HANGILERINI VE HANGI URUNLERI KULLANMALIYIM BANA BİRİSİ ATSIN HEMEN ALACAGIM GÜNLER BOŞA GİTMESİNDEN HIC MUTLU DEGİLİM ..

LÜTFEN.

VE SON SORU

SPORDAN ÖNCE ELİPTİK BİSİKLETLE KOŞMAMA GEREK VAR MI ? VEYA SPORDAN SONRA..

VE BU EK ÜRÜNLERİ HANGI ZAMANLAR KULLANMALIYIM SPORDAN ÖNCE SONRA VS??

LÜTFEN

BANA BU ZAMANA KADAR BU FORUMDA 2 KİŞİ DIŞINDA KIMSE YARDIMCI OLMADI.ÖZEL MSJLAR ATTIM DÖNENLERDE OLMADI RİCA EDİYORUJM

Son düzenleme: 10 Eylül 2012
  2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    protein tozu yeterli olur. düşük kalorili beslenip kilo*2 gr protein aldığınız sürece yağ yakarsınız, l-carnitin şart değil, işe yarayıp yaramadığı da tartışmalı. diğer supplementler de vazgeçilmez değiller.
    ağırlık çalışmanız 1 saati geçmesin, kardiyoyu hariç tutuyorum. kardiyonun da 15-20 dakikadan fazlası vakit kaybıdır.
    kaç kilo olduğu önemli değil, 12 altı tekrarla tek tekrar daha yapamayacak hale gelene kadar çalıştığınız sürece kas gelişimi olur. 3 veya 4 set 10-12 tekrarın üzerine 10 kiloyla çıkabiliyorsanız ağırlığı arttırmanın vakti gelmiş demektir ama kalori kısıtlaması altındayken pek gelişme olmaz (yeni başlayanlarda bir miktar olur, bir süredir çalışanlarda olmaz). kas kütlesi kazanmak için yüksek kalorili yemelisiniz.

her gün ağırlık kaldırmak vücudunuza dinlenebilmesi için süre bırakmayacaktır. her gün kardiyo olabilir ama (ki o da gereksiz olur) her gün ağırlık çalışması olmamalı yoksa sadece kaslarınız değil, sinir sisteminiz de yorgun düşer. haftada 3-4 gün sizin için iyidir.

cagricinar bunu beğendi.
  3. cagricinar

cagricinar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cok teşekkürler gayet güzel yazmıssınız okudum memnun oldum

şunu soracagım

ben şuan daha kilo vermek ıstemıyorum kilom böyle kalsın yağ yakımı ıstıyorum

spordan önce kesın olarak kardiyo yanı yanlış anlamadıysam eliptik bisikletle 15 dk koşmam gerekir mi ?

terli spor yapmak sağlıklı mı ne dersınız ?

4. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Supplementlere bu kadar kafayı takmadan önce beslenme ve antrenman programınızı yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Ama anladığım kadarıyla düzenli bir beslenme ve antrenman programınız yok.Durum böyle olunca supplementler bir şey katamaz size.

Predatel bunu beğendi.
  5. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    diet programını ayarlamalısın bence
    ve kilo kaybı istiyorsan sabah 6-7 gibi aç karnına evde ekipmanların varsa kardio yaparsan mütiş olur diğer tüm kardiolardan daha erken ve iyi sonuç alırsın
    biraz zahmetli ama sabah yapılan cardio çok yararlı ''özgür geldeç '' kardioyu sadece sabahları yapar öyle tavsiye eder

akşam üstü 4-5 gibi de ağırlıklarıın motive bir şekilde çalış max 45 dk 1 saat ağır olsunve sert antrenman yap, iyi sonuçlar alırsın
    diet listeni forumdaki tecrübeli kişilere sorabilirsin
    benden altın kruallar şeker un tuz bunları kesin olarak kes , elma sirkesi , kahve , ve aspir yağı kullan ,
    ör sabah uyandığında bi bardak ılık su iç esne açıl sonra 1.5 saat cardio yap
    40 dk bisiklet , meiki ip atlama plates vs. ant sırasında da 4 yemek kaşığı elma sirkeli 1 litre su iç , kahvaltından proteini yağsız sütü ,, yumurtayı eksit etme bu şekil devam et,

yani dediklerime bakarsan biraz isteğin azmin lazım , oturdğun yerden olmaz ve 2-3 ayda mütiş sonuç alamazsın
    1 yıl geçse bile mutlaka şuramda şöyle olsa iyi olurdu diyeceğin şeyler olur
    bak ben 120 kg idim 42 küsür kg verdim, ilk başalrda diyodm 100-90 arası olsam bana yeter ama sürekli yenilemek istediğim şeyler oldu
    paranda boşa gitmez

6. rund3v1l

rund3v1l Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Erzurum
    Spora başlamadan 5dk bisiklet ve spordan sonra 10 dk bisiklet iyi olucaktır. kan akışını düzenler fazla yapma kas kaybına yol açar

7. cagricinar

cagricinar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hocalarım cok teşekkürler

evimde http://www.gophoto.it/view.php?i=http://image5.sahibinden.com/photos/94/20/03/big_96942003jfl.jpg

bu var hocam protech 4700 calısma ıstasyonu bı cok hareket yapılıyor.

ve eliptik bisiklet var..
    2 dumbelm var bıtane kum torbam var:)

hergun bunlara elimdeki bu ürünlere göre ne yapmalıyım bı programım yok:)14 kilo verdım beslemmem düzgün...hergun pilav yiyorum . alkol kullanmıyorm sıgara kullanmıyorum 12 olmadan uyuyorum 8 de uyanıyorum.hergn 9 da kahvaltı yapıyorum öglen 1-2 gıbı tekrar yıyorum sonra akşam en son spordan sonra 7 de yıyorum.. gunde 2 litre su ıcıyorum

vucudum aslında gelişmeye başladı eski halini bilmezsiniz ama:)

bi 2 tane foto koyayım hocam..napmalıyım sizce bana su alete göre bi program yazsanız .. pazartesi salı carsamba falan dıye haftalık... rica ya:(

Ekli Dosyalar:

8. cagricinar

cagricinar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ivanaylada fotomuzu koyalım:)daha zayflamak ıstemıyorum hocam

Ekli Dosyalar:

9. cagricinar

cagricinar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    :(:(:(:(:(:(helpbench_O

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 09:57 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:53 ----------

örnegın hangı ıceceklerı tuketmelıyız ice tea iciyorum cok zararlı mı ??? kola vs hıc ıcmıyorum

10. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    yeni baslayanlar bolumunde sabit sekilde bir suru konu var, sadece okuyarak tum bu istedigin bilgilere sahip olabilirsin. Ne yemen gerektigini kendin secebilecek duruma gelirsin, boylece yaptigin diyeti ve sporu bilinci yapmis olursun.

11. cagricinar

cagricinar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hocam teşekkür ederim o konularının hepsını hergun saatlerce okuyorum ama bı mılyon ürün var hanı vucduma gore en ıyısı hangı urunlerı kombıne etmem gerektige yardımcı oluunur diye düşünmüştüm..
    yanı sonucta yenı başlamadım aslında 3-4 ay oldu a.
    nitrik oksit
    amıno asıt
    kreatın
    proteın tozu hangılerı gerekli bilmem gerek ve hangı urunlerı.. ınan cok paramız gitti.gitsin dert degı lama karşılgını alamıyorm

inan hergun agırlk kaldıryıorm neredeyse..

12. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    Sana tavsiyem, agirlik calismani kardiyoya cevirmen, YUksek metabolizmani da daha da yukseklere cekeceksin boylece. Setler arasi 25 saniyeyi gecirme, aletler arasida 35 40 saniye olarak tut. Kosmaktan zordur bu sekilde calismak ama cok zorlar vucudu.Supplemente kafayi takma onemli olan kalici cozumler. Beslenme aliskanligin en onemlisi.Ve kafana takma, haftada bir belini olc.Tartiyi unut.L carnitin garantili bi urun degil, hala tartisiliyor.En iyi supplement senin icin SU.Kilo kaybina yardimci olacaktir.Ayrica yesil cayi da gunde 4-5 bardak sekersiz ve limonlu sekilde icmen sagligin acisindan da olumludur.

Ayrica sana bir tavsiyem var, bence vucuduna kas eklemeye calis, kas oranin artikca otomatik olarak yag oranin dusecektir, goze batmiyacaktir, cunku kaslar seni SIKILAstirip, sekle sokacak, ozellikle compound hareketlere onem ver.Boylece daha fazla efor sarfederek daha fazla kasi calistirmis olursun direkt ve indirekt olarak,.

Son düzenleme: 11 Eylül 2012
  13. cagricinar

cagricinar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    serdar bey cok teşekkür ederim ama benım bilmedigim şudur
    bende bu alet var.

yanı mesela 1.Gün
    Göğüs
    Ön Kol
    Karın

2.Gün
    Omuz
    Arka Kol
    Sırt

3.Gün
    Göğüs
    Ön Kol
    Karın

4.Gün
    Omuz
    Arka Kol
    Bacak

böyle bi program olsa...

hangı harektlerı yapmalıyım örnegın 1.gun yanı yukarıdan aşagı mı ındrmelıyım vs.neyı kaldırmalıyım ben onları blmıyorm tam

bı oturuşta hepsını kaldırıyorum ındırıyorum vs... sıralarını bilmiyorumbench_O

Ekli Dosyalar:

14. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    Valla simdi bu aleti sana aciklamam icin orda olmam lazim. bu sekilde anlatmanin bi faydasi yok, Ama baska station hareketlerine bakarak nasil yapilacagini bulabilirsin, SEn simdi hareketler bolumunde mesela gogus hareketlerine bak, mesela bench press, bunu makine ile yapman mumkun,

veya sirt icin lat machine pulldown a bak, bunu senin makine yapman mumkun. Bu makineyi sana kimse anlatmaz, ayrica aldigin yerde hareketlerin yapilis sekilleri mutlaka vardir, en azindan google a markasini yaz tam olarak, hareketler cikabilir belki.

Dedigim gibi hangi hareketler nasil yapiliyor once onlari ogrenmen gerekiyor, Ondan sonrasi da senin mantigina kalmis oluyor.

Son düzenleme: 11 Eylül 2012
  15. cagricinar

cagricinar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hocam hangı hareketler oldgunu bılıyorummmmmmmmmmm........ ama

hangi sırayla hangı gun hangılerını ypamam gerektgnı blmıyorummmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

bide hangı urunlerı kullanmam gerektgını ılgınıze teşekkürler.

16. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya

O zaman sana tavsiyem 1 gun ust vucut 1 gun alt vucut calis.

1. Pztsi: ust vucut
    2. Sali : alt vucut
    3. persembe: ust vucut
    4. cuma: alt vucut
    Ust vucut:

• Gogus
    • Sirt
    • Omuzlar
    • Biceps
    • Triceps
    Bu programda 2 gogus hareketi, 2 sirt hareketi, omuza press, 2 biceps ve tek triceps hareketi yapilacak. Persembe gunu ise, 2 triceps 1 biceps yapilacak. Istege bagli omuz da 2 hareket calisabilinir.

Alt Vucut:

• Quads
    • Hamstrings
    • Calves
    • Bel kismi
    • Karin
    Bu program da da , en az 4 bacak hareketi, 1 bel hareketi ve 3 karin hareketi olmalidir. Bu tip hareketleri kendin Hareketler kismindan bulabilir, HAtta ornek programlari internetten arastirabilirsin.

cagricinar bunu beğendi.
  17. cagricinar

cagricinar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hocam harikasınız ilginize süpersiniz

ancak benım aletle

dedıgınız 2 gogus hareketi nasıl yapılır? hangı ısımlerı var:)

sıralaması nedir...

spordan önce koşuyum mu ??? vs vs vs

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:57 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:55 ----------

yanı daha kestirme anlayacagım

ilk önce şu hareketi yap sonra şu hareketi yap diye kısa kısa söylesenız

ben bazı hareketler üzerinde yogunlassam...

örnegın ılk once

20 kiloyla 6*4 kere kelebek hareketi (gögüs için )

sonra sırayla böyle söylesenız ..

18. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Kendini çok hırpalıyorsun kılonda bir şey normalsin hatta zayıfsın yağ yakmana gerek yok kas kütlesi kazanmaya bak. bilmeden araştırmadan ek besin almamalısın yoksa paran çöpe gider

bır gunde 3 bolge girmemelisin, ve her gun calısmaman gerek yoksa zararı sana olacaktır. büyük kas gruplarını aynı gun ıcınde calısmamalısın. yani gogus ıle sırtı aynı gun ıcınde calısmak mantıklı değil.

şimdilik gunde 2 bolge calısmanı onerırım. suan ıcın ek besin yerıne evıne ayarlanabılır set alman daha iyi olur. hem uzun barda olmuş olur bir çok hareketten dambılla yaptıgına göre daha iyi verim alırsın

istasyon iyi ama eğer sporu uzun vadelı yapacaksan bundan 6 ay sonra bu istasyonu pek kullanamazsın ağırlıklar az gelır vs.. suplemment iyidir ancak gunluk tavuk, balık makarna ve diğer gereklı şeyleri yemeden hiç bir etkisini alamazsın. ilk once beslenmeni düzene sok ve hareketleri yaparaken nizami yaptığına emin ol. gerisini zamana bırak..

cagricinar bunu beğendi.
  19. cagricinar

cagricinar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hocam peki

sıralama ne olmalı

gögüs - kol - omuz - kanat-bacak

sıralam ne olmalı ornegın bı gunde 3- bölge calıstrmak ıstersem sıralamalar nasıl gıtmeli..

20. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    cagricinar bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş