bişey sorcam...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve zulalce tarafından 15 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. ahmet ocak

ahmet ocak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    SİVAS
    T9 özür dilerim

2. zulalce

zulalce Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    aaa evet bitkisel proteinleri araştırayım.
    haklısınız 200 gr. et bile yiyemiyorum ama bu kadar soğumam son bir iki ayda oldu. artık bıktım aynı şeyleri yemekten . inanın bazen gözümden yaş geliyo eti suyla yutmaya çalışıyorum :( ama bitkisel protein hatırlatması iyi oldu teşekkür ederim.

3. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    ablam insan etten bıkar mı? ben et yerken bazen kendimi tutamayıp kendi kolumu da yemek istiyorum da, zor zaptediyorum kendimi...
    bi kere ete et olarak bakmayacaksın. eti, üzerinde çalışma yaptığın bir tuval olarak düşün , kendini de ressam... yahut sen bir heykeltraşsın, et ise taş parçası... onun üzerinde sanat icra edeceksin. ete dokunuşun, onu kesişin, baharatlayışın,pişirmesi vs..... hepsi büyük dikkat ve özen isteyen konular... yerken öyle löp löp mideye indirmemek lazım... , dil, burun, göz, kulak 5 duyu organı ile 32 dişin tadına varması lazım.
    nitekimi eti sadece et olarak görmemek lazım.

4. zulalce

zulalce Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    :))) eşim de sizin gibi düşünüyor. hatta belgesellerde geyik yiyen kaplanları görünce ağzı sulanıyor, düşünün yani... yaa işte ben bu diyetten sonra tiksindim Valla yapcak bişey yok...

5. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    şimdi, madem illa protein almak gerekiyor, ve illa et yemek gerekiyorsa,ve yemekte zorlanılıyorsa, yöresel lezzetlere bakmak lazım. değişik tarifler denemekte fayda var. bizim anteplilerin kafası iyi çalışıyor bu konularda. "antepliye kaldırım taşı ver, sana et yemeği yapıp versin" diye bir söz var. bizim buraların tariflerine de bakıver, adıyaman, hatay,urfa yemekleri de güzeldir.

zulalce bunu beğendi.
  6. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    @ahmet ocak dediklerine katılmıyorum. Salonda geliştirilen kas da evdeki değil mi ? Sonuç olarak kas kastır ve gelişmesi için proteine ihtiyacı var. Salonda çalışmış yada evde. Evde vücut ağırlığyla bi yere kdar. Adam evde neden ağırlıkla çalışmasın ?

7. ahmet ocak

ahmet ocak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    SİVAS
    @ aykut can şimdi kardeşim evde spor yapan biri nekadar pro antremanlar çıkartabilir hangi derecede kasları yıkıma ugrata bilir ki besinlerden aldığın protein yeterli olacaktır ek besine gerek ypk kaldıki salonda bile çalışsan belirli bi seviyeye gelmeden ek besin kullanmak israftır

8. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Salonda kim, kac kisi PRO antrenman cikariyormus?Ev salon dag bayir farketmez adele yeterli baskiya maruz kaldigi ve buna uygun sekilde beslenildigi surece gelisir, evet evde hareket cesitliligi daha sinirlidir ama kesinlikle yeterlidir, neyi nasil yapacagini biliyorsan 2kg lik dumbell ile gozunden yaslar akar.

Sic Semper Tyrannis

9. ahmet ocak

ahmet ocak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    SİVAS
    @Created By Loss ozaman bizede ögrette spor salonuna para vermeyelim 2 kglik dambılla evde geşilebilcekse bütün millet bildigin sadist spor ssalonunda abartı agırlıkların altına yatıyoruz işkence edip kendimize ben evde spor yapilmaz gelişme olmaz demiyorum spor salonundaki verimi alamasın

10. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    O yazidan sadece 2kg lik dumbell olan yerimi aldiniz neyse basarilar ve iyi calismalar dilerim.

Sic Semper Tyrannis

Leopara bunu beğendi.
  11. ahmet ocak

ahmet ocak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    SİVAS
    Hayır ben sizi anlıyorum imkanlar spor salonuna yetmiyorsa pek ala evde yada baska biyerde spor yapılabilceni söylüyorsunuz dogrudur buna burda karsı olan kimse yok bizim tartıştığımız nokta spora yeni baslayan ve üstelik antrenman gözetimi olmaksızın sadece dambılla antreman çıkartaran birinin suplement kullanıma ihtiyac duyup duymaması

12. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    Supplement dediğin protein tozu sanki noxplode pak stack kullaniyo protein tozunu spor yapmayan biri bile gunluk almasi gereken proteini almak için kullanir.Param var alcam diyo israf diyosun param var diyo varsa verir yoksa tavuk yemeye devam eder

13. ahmet ocak

ahmet ocak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    SİVAS
    Bende almasın demiyorum kişi isterse spor yapmaksızın steroid kullansın bizene ama bunu desteklemelimiyiz ben görüşümü söylüyorum hafif bi antrenman için ek besin israfdır gerisi ona kalmış

14. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    Benim anlamadığım kısım niye israf maddi açıdanmı diyosun

15. ahmet ocak

ahmet ocak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    SİVAS
    Hem maddi hemde ihtiyac fazlası proteinin vucuda alınması ve tekrardan vucuttan atılmaya çalışılması

16. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    Maddi sıkıntısı olan biri tavuk yiyemiyorum toz alıcam diceğini hiç sanmıyorum protein fazlasina gelirsek zaten ihtitacimi karsiliyamiyorum diyo o yuzden aliyorum diyo

17. ahmet ocak

ahmet ocak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    SİVAS
    Kardeşim aktif spor yapan bir kadının protein ihtiyacı 1.5 gr bayan 60 kg imiş 60-70 kg protein alıyormuş zaten protein tozunu tavsiye etmek yerine 100 nohutu tavada hafif kavurup leblebi gibi yese açığını kapatacak hem kötü biçimi diyoruz protein tozu kullanma yerine doğal beslenme demekle kullanıp kullanmaması ona kalmış ben forumun amacına uygun olarak kişisel düşünceli paylaştım neyse saygılar herkeze başarılar

Leopara bunu beğendi.
  18. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    @ahmet ocak olayı yanlış anlıyorsun. Ben supplement kullanmaaya özendirmeye çalışmıyorum. Sadece şunu diyorum amaç ne kas yıkımı mı ? Nedir kardeşim ? Eve bench sehpası vs alsam taksam ağırlığı bassam. Yada evde arka kol çalışsam bunun için dumbell alsam ne farkı var ? Lat machine mı yok ? Takarım barfiks demirimi takarım ağırlık yeleğimi ne farkı var anlamadım ? Olay kas yıkmaksa yıkarım ? Bence sen salon mantığını yanlış anlamışa benziyosun ?

19. ahmet ocak

ahmet ocak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    SİVAS
    evine bench sehpası alırsın uzun kısa z bar alırsın veya istasyon her türlü agırlık alırsan orası evlikden çıkar kişisel spor salonu olur zaten kardeşim ben genel olarak evde çalışan kişilerin durumunu ve imkanları göz önüne alarak yorum yapıyorum kaldıki konuyu açan hanfendide ev ortamında sadece dambılla yapılan bi antremandan bahsediyo okudun mu bilmiyorum

Leopara bunu beğendi.
  20. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Tamadır dostum orda doğru söylüyosun. Sadece "evde yapılan" diyince olayı yanlış anladım ben.

Leopara bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş