BFTR nin Admini olsaydınız hangi icraatleri yapardınız :) …

Konusu 'Forum Hakkında' forumundadır ve NacHo tarafından 12 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    BFTR de admin olsaydınız kimi ödüllendirirdiniz veya ceza verirdiniz :D ... Yada forumda ne tür icraatler yaparsınız..

2. aqualinebursa

aqualinebursa Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    DESTAN AKVARYUM MARKET
    Yer:
    Bursa
    Android sürümünü çıkarırdım bana kalırsa geç bile kalındı

azazil, Swager ve NacHo bunu beğendi.
  3. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Seni banlardım :D

NacHo bunu beğendi.
  4. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    kalkan333'ün Banını kaldırırdım herhalde :)

rockybalboa7, Pulbiber072 ve Swager bunu beğendi.
  5. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır.

Önceki Bölüm : konu disi

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

6. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Bu siteye üye olan kişilerin ,siteye sponsor olan supllement firmasından daha ucuza ürün alabilmesini sağlayacak kampanya çeşitleri oluştururdum :)

NacHo bunu beğendi.
  7. aqualinebursa

aqualinebursa Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    DESTAN AKVARYUM MARKET
    Yer:
    Bursa
    Ben ilk olarak android apps eklerdim..

NacHo bunu beğendi.
  8. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Daha dinamik bir görsellik getirirdim

NacHo bunu beğendi.
  9. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Tapatalktan girebilmemizi sağlamak en iyisi olurdu sanırım

stewartt ve NacHo bunu beğendi.
  10. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Sponsor supplement firması ile anlaşır çok sayıda ürün getirmesini sağlardım forum üyelerinin alabilmesi için.

Görsel olarak güzel bir site yapardım.

Arama kısmında gelen sonuçları daha doğru ve detaylı hale getirirdim.

Site olarak alınacak toplu supplement organizasyonu düzenlerdim. Forum sponsoru firmadan. Örneğin On gold whey 150 tl forumdan aynı ilde 10-15 -20 kişi toplaşıp anlaşıp toptan daha ucuza almak gibi.

Beslenme ve Antrenman sistemleri hakkında bir başlık açar burada her vücut şekli ve tipine göre örnek listeler yayınlardım.

Yönetim kademesinde daha çok çalışmaya imkan sağlayacak bir sisteme giderdim (örneğin puanlama gibi)

İos ve android e uyumlu application yapardım.

Konu ve başlık açma kurallarının gevşetilmesinin istenmesini konuşturmazdım bile :))))))

Aklıma gelenler bunlar :)

NacHo bunu beğendi.
  11. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Sponsor gelirlerinin bir kısmıyla forumda yarışmalar yapıp supplement dağıtırdım :)

NacHo bunu beğendi.
  12. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    bütün banlanan üyelere son bir şans vermek için tekrar foruma kazandırırdım
    forumda bilimsel bilgileri dahada arttırmak için elimden geleni yapardım ek olarak maalesef çok bilim diline girince üyeler araştırmaktan sıkılıyor onlar içinde kısa anlaşılır net vg sporu supplement vb konular hakkında bilgiler sunardım
    komik konulara forumda yer verilmeli diye düşünüyorum bu konu içinde çalışırdım neticede gülmeyede ihtiyacımız var hemde vücut gelişimimiz içinde iyi ama uçuk,içi boş konuları kesinlikle forumda barındırmazdım
    bilgi yarışması,forum içi vücut geliştirme yarışması düzenlerdim ödül olarak supplement ve para verirdim
    forumda çağ atlatan ilginç fikirlerde bulunan üyelere özel üyeliğin yanında ücretde öderdim
    yeni başlayanlara videolu nasıl antreman yapacaklarını ve besleneceklerini vede supplement kullanacaklarını sade anlaşılır bir biçimde anlatılmasını sağlardım şimdilik bunlar

NacHo bunu beğendi.
  13. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Bi ara demir00 bilgi yarışması başlatmıştı ama devamı gelmedi fikirler gayet orjinal. BFTR nin kendine özgü projelerle kendini geliştirmesi güzel olurdu bunu bodybuilding.com çok iyi beceriyo.

14. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Hemen hemen her forumda olduğu gibi burada da gönüllülük esas olduğundan, bu supplement dağıtma, yada indirimli supplement işleri bana pek samimi gelmiyor.

Bu tür uygulamalar, forumdan her gün temizlenmeye çalışılan vasıfsız ve saygısız tiplerin yığınla gelmesi demek olur.

Eğer forumdaki uygulamalar burayı daha donanımlı, daha büyük bir platform haline getirmeye yönelik olacaksa -ki öyle olmalı- o zaman çeşitli etkinliklerle, daha çok ödüllendirme yoluyla yapılmalıdır. Bu uygulumalar aklınıza gelen forumun lehine olacak her şey olabilir.

Unutmadan ekleyeyim yine bir arkadaşımın iyi niyetiyle yazdığına inandığım bir önerme olan yasaklı üyelere son bir şans verme olayı, forum için tek kelimeyle intihar olur. Zaten ceza alan üyelerin büyük çoğunluğunun bu cezaları tekrarlayıp kendisini süresiz forumdan uzaklaştırma başarısına(!) eriştiğini görüyoruz, süresiz yasaklanma alan kişiler teamüllere aykırı gelmiş, affedilmez hatalar yapmış kişilerdir, illaki bu forumun bünyesinde bulunmak isteyen birisi başka IP den üyelik açar bu zor bir iş değil. Bu tür kişileri affetmek demek, otoriteden taviz vermek demek olur.

İstisnai durumlar tabi ki var, her zaman vardır. Benim "şu affedilmeli, bu affedilmemeli" gibi söylemlerde bulunmam yersiz olur, ama forumda bir çok kişiye yardımı dokunmuş bazıları hakkında bu düşünülebilir, tabi bu da tamamen yönetimin tasarrufundadır..

Saygılarımla..

Son düzenleme: 13 Temmuz 2013
  15. tero

tero Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    herkez olumlu yönden bakmış bende olumsuzları yazayım. bodyforumun admini olsaydım bu forumun kökleşmiş en büyük 2 sorununu halletmeye çalışırdım.

bu iki sorun forumdaki katı kast sistemi ve gruplaşma. bende büyük forumlarda modluk yaptığımdan bu işlerin nası döndüğünü iyi bilirim. kast sistemi şöyle işler forumda üst seviyede arkadaşın varsa yada ikili ilişkilerin iyiyse yada forumda çok paylaşım yapıyosan sana belli dokunulmazlılar verilir. bu dokunulmazlığı aldığınızda forum kuralları sizin lehinize olabilgince esnetilir. yeni üyelere en ufak şeyde ceza yagdırılır ama bu üyelerin kredisi acayip yüsektir. bu üyelerle takışırsan yüzde doksan banlanan sen olursun. buda adaletsizlik demektir. yöneticilik yaptığım forumlarda üye banlanmasın diye kuraldışı mesajları silen modlar gördüm. tabi ikisinide süresiz banlattım.

gruplaşmada şöyledir forumdaki bazı üyeler sosyal ağlarda network kurar bunlar forumda hep birbirlerini tutarlar. gruptan birine olumsuz mesaj atılırsa tüm grup sıralı şekilde karşı salıdıya geçer. bu grupların çoğunda fake hesaplar olur pis işlerini bu fake hesaplarla yaparlar. fake hesaplarla sizi kışkırtırlar ve açığını ararlar . açığı yakaladıklarındaysa tüm hesaplarla yönetime şikayet bombardumanı yaparlar ve banlanırsın.

bu iki büyük sorunu çözmek için profesyonel moderasyon olmazsa olmaz bişeydir.

16. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    ADMİN OLSAYDIM bu çalışmayı tamamlaya gayret eserdim. https://www.bodyforumtr.com/vbforum/forum-hakkinda/disiplin-yonetmeligi-67504.html Bi ara disiplin yönetmeliği çıkıcaktı Diezde en kısa zamanda yayınlıyıcaz demişti ama üstünden 6 ay geçti çalışma tamamlanamadı. Keyfi uygulamaların önüne geçmek için bu çalışmanın tamamlanıp yayınlanması forum için faydalı olacaktır.

17. azazil

azazil Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Admin olsaydim sitenin mobil versiyonuna da yapardim. Gun icinde telefondan giriyorum ve su haliyle okumak cok zor oluyor.

18. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Daha önce defalarca sorunlarımızı dile getirdik ama hiçbiri dinlenmedi ve yerine getirilmedi. En azından tartışılmadı bile.

En basitinden şu 3 sorunu çözerdim ;

1- Olup olmadık , gereksiz yere bir çok mesajın silinmesi.
    2- Siteden uzaklaştırma sisteminin çok basit olması. Bir üye aynı başlığı 2 defa açtı diye bile banlandığı oluyodu.Birine hocam dedim diye 1 hafta banlandım mesela. Başka forumda hakaret etseniz 1 hafta banlarlar ama hocam kelimesi ne gibi bi hakaret içeriyo bilemedim.
    3- Yine verdiğim örnekte olduğu gibi , forumda yakından tanıdığım gerçek hayatta görüştüğüm bir çok abi ve kardeşim var. Onlara sadece Nick name leri ile hitap edebiliyorum. Oysaki bizim açımızdan çok komik oluyo bu. Hergün belkide yüzünü gördüğüm ali veli mehmet adı herneyse o kişiye yabancı bir nickname ile hitap ediyorum.

Veya yazı yazarken laf arasında hiç bi şekilde hitap cümleleri kuramıyorum. Dediğim gibi en basitinden hocam bile desem 1 hafta uzaklaştırma alıyodum.

Şuan durumlar nasıl bilmiyorum. Yine aynı şekilde aynı katı kurallar çerçevesinde uygulanıyormu bunlar ? umarım uygulanmıyodur.. Çok saçma çünkü.

Bu yazdıklarım sitenin henüz oturmamasının bir göstergesi. Çok daha büyük forumlar (donanımhaber vb. gibi) bile milyon tane üyeyle baş edebilirken böyle bi forumda bu kadar basit şeyler ile baş edemeyip tek çözümün bannlama olduğunu düşünerek hareket ediliyor.

Eminimki şimdi bu mesajımı alıntı yapar moderator arkadaşlarımız , kendilerince haklı olduklarını söylerler ve ardından bu başlık veya benim mesajımda çöp kutusuna taşınır.. hep böyle oluyor çünkü :) :)

Saygılar..

Son düzenleme: 21 Temmuz 2013
    StoLen bunu beğendi.
  19. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Siteye üye olur olmaz ilk soru olarak.Ne kadar sürede gelisebilirim diye soran arkadaslara otomatik olarak cevap veren bir sistem gelistirmeye calisirdim.Ama sistem asiri yüklenmeden kesinlikle cökerdi:):):):)

20. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Duratec eleştirilere açığız fakat mesajının sonunda tüm iletişim kanallarını kapatmışsın..ben de sana genelde olanı söyleyeyim..genelde üyeler yönetime lafı geçirirler ve peşinden moderasyon kapısını kapatmak için klasik olarak "mesajı sizlersiniz beni banlarsınız tabi güç elinizde ya istediğinizi yaparsınız" şeklinde ifadeler yazarlar..ama işin garibi yönetimin böyle fantezileri hiç olmadı..herkes yıllardır istediğini yazdı..

boksbody, SCHWARZXXL ve shaq bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş