BFTR GT ve Diğer Rütbe Kriterleri

Konusu 'Forum Hakkında' forumundadır ve requ. tarafından 8 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Keşke çevirilerini yayınlasan. "1 ay oldu başlayalı, supplement kullanayım mı" başlıklarının arasında forumun derinliklerinde kaybolması endişen yerinde olsa da belki de farklı olur. Ben steelhammer'ın fullbody başlığı kaybolur gider diye düşünüyordum ama sabitlendi mesela.

Lorethlorien, Balboa7 ve shaq bunu beğendi.
  2. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Doxux sadece benim yazılarım değil, zaman ayırıp emek verilmiş nice harika konular ergen soruları arasında kaybolup gitti. Aslında forum yöneticilerine bi önerim var. Forumda sadece belli kişilerin girip, mesaj atıp, topic açabileceği bi üst forum bölümü oluşturulmasını öneriyorum. Sadece belli elemelerden geçmiş üyeler bu bölüme giriş yapabilicek. Böylece dikkate değer bilimsel yazılar, body dünyasındaki yenilikler ve güncellemeler forumdaki mesaj kirliliği arasında kaybolup gitmicek. Ayrıca tecrübeli sporcuların fikir alış verişi daha sağlıklı olucak. O zaman GT üyelerin daha aktif ve üretken olucakları kanısındayım. Ayrıca bazı konularında (örneğin anabolic steroidler) yeni üyelere kapatılması kanısındayım. Ne zaman anabolic steroidler bölümünde yazılar yazsam 19 - 20 yaşlarındaki çocuklardan kür önerisi istekleri alıyorum. Çoğunun nerdeyse hiç spor alt yapısı yok, yada başlangıç seviyesindeler. Tamamen özenti nedeniyle küre girmek istiyolar, bu durum çok sakıncalı.

ottomanizm, zeo64, ch1vas ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  3. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Forumda gördüğüm en mantıklı mesaj.

ch1vas, doxux ve uykusuzburak bunu beğendi.
  4. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Bencede, yonetim tarafindan dikkate alinmasini rica ederim.

Lg Smart World

doxux bunu beğendi.
  5. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    GT foruma standart üyeler zaten giremiyor. Orda kendi aranızda makalenizi paylaşıp fikir alış verişi yapabilirsiniz. Hiçbir bilgisiz üyede sizi rahatsız edemez. Kendi yağınızda kavrulabilirsiniz.

Burası adı üstünde forum tecrubeli tecrubesiz herkez fikir belirtmek için yazıyor. Aksi forum mantığına aykırı olur.

Bi an için söylediğin formata olur diyelim. Peki üyeleri bilgili ve bilgisiz diye kim kategorize edicek. Bilgi donanımı olarak şu forumdaki ilk 5 üyeden biriyimdir. Şu forumda benim gibi kimya , biokimya , biyoloji , anatomi , kinesiyoloji , diyetetiks eğitimi almış kaç kişi vardır bilmiyorum. Fakat forumda çok fazla yazmıyorum, birkaç kişiye "nacho nasıl bilgili bi üyemidir?" diye sorsanız çok parlak cevaplar alamazsanız :) . Burda anlatmak istediğim bilgili ama kendini çok fazla göstermeyen üyelerin oluşunu anlatmak. Kısaca bu dediğin olmaz burak :) .

ch1vas bunu beğendi.
  6. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Tecrübeli ve tecrübesizlerin ortak yazıştığı forumlar aynı şekilde devam edicek zaten, o konuda bi sıkıntı oluşmaz. Benim istediğim sadece belli üyelerin girebildiği bi bölüm oluşturulması. Evet sadece GT üyelerin girdiği bi forum bölümü mevcut. Ama GT üye olmayan gayet bilgili ve tecrübeli arkadaşlar da var veya spor alt yapısı ve belli birikimi olan gelişmeye açık yetenekli genç üyelerde var. Benim bahsettiğim bölüme bu arkadaşlarda dahil edilicek. Eleme konusuna gelicek olursak, forum yönetimi ve GT üyeler seçilmiş isimleri görüşerek ortak bi liste çıkarabilirler. İlk etapta forumda bilgisiyle, tecrübesiyle ve paylaşımlarıyla öne çıkmış üyeler bu üst foruma davet edilebilir. Forum formatında sadece bilgili olmak yetmiyor bu bilgileri nasıl sunduğunuz ve paylaştığınızda önemli. O yüzden seçilen kişilerin paylaşımcı ve sunumu iyi olan üyelerden olmasına dikkat edilicek. Bu üst forumda üst düzey bilgi paylaşımı, bilimsel makaleler ve yabancı dilden çevirilmiş yazılar ön planda olucak.

ottomanizm bunu beğendi.
  7. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Ortamı germeye gerek yok bence dediğiniz şeylerde bazı imalar var GT'de ki arkadaşları küçümseme var. Bilgili insanların burada genç arkadaşları bilgilendirmek istemesi kötü bişey olmasa gerek. Kimsenin buradan maddi veya farklı bir çıkarı yok. Siz Harvard'da mı okuyorsunuz acaba merak ettim sadece? Böyle ego dolu bi mesaj varsa sahibinin de biraz yaşadığı hayatı sorma gereği duydum. Yoksa küçük bi şehrin vasat üniversitesinde mi okuyor:)(büyük ihtimal)

Balboa7, boksbody ve uykusuzburak bunu beğendi.
  8. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Mesela bana sorsalar "nacHo bilgili bi üye mi diye" onu bilmem ama güzel reklam yapiyor derim :D
    Uykusuzburak'in ne demek istediğini herkes az çok anladı ya adam demiyor ki kendi yağımiz da kavrulalim.
    Yani bu seçme işi de olmayabilir belirli süreyi tamamlamış kişiler olabilir belirli mesaj sayısına ulaşmış kişiler olabilir. İlla kimya, biyokimya, biyoloji (erindim yazamadım devamını :D) bilsin demiyor kimse. Ayrıca söyle bir örnek vereceğim ben ehliyet alınan bir forumun daha üyesiyim orda ergen muhabbeti olmuyor çünkü devletin belirlediği yaş sınırı var doğal olarak genelde bilinçli kişiler ve bilinçli konuşmalar oluyor. Ancak burda 12 yaşında ki adamda bu işi yapabiliyor yapsın kimse bir şey demiyor ancak önemli konular hangi Protein tozunu almalıyım konuları arasında yitip gidiyor.

uykusuzburak ve egemennn bunu beğendi.
  9. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Forumda "türkçeye çevirilen yazılar ve makaleler" bölümü zaten var. O bölümde sadece bilimsel konular tartışılıyor. İsteyen girer yazar .

Bence gerek GT üyelerin gerekse diğer üyelerin aktifliğini arttırmanın tek yolu forumda teşvik yasasının oluşturulmasıdır.
    Örneğin GT üyelik için 7-10 makale şartı getirilebilir. Moderatörlük için 15 makale şartı getirgetirilebilir. Falanca rütbe için filanca şartlar getirilebilir. Bu işlerde biraz yaratıcı olmak lazım. İnsanları mesaj atmaya , makale yazmaya teşvik etmeniz lazım.

10. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Forumda "türkçeye çevirilen yazılar ve makaleler" bölümü var ama ''yeni mesajlar'' bölümüne tıklandığında kaç tane makale görebiliyosun Nacho. Neyse herkes benle aynı fikirde olucak diye bi zorunluluk yok öyle bi niyetimde yok zaten. Benim ne demek istediğimi ve neyi hedeflediğimi idrak eden arkadaşlar var. Konuyu provoke etmeyen arkadaşlarla bu konuyu tartışıp geliştirmeye devam edebiliriz. Yapıcı yorum ve eleştirilere her zaman açığım.

11. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Bence makale sayısı olmamalı. Nedeni ise ben bilgili üyelerle fikir alışverişi yapmak isterim, çoğu diyet ve antrenman sistemini bizzat denemiş biri olarak, ama lys ve ygs de derece hedefleyen birisi olarak da makale hazırlayacak vakit bulmam zor

ch1vas bunu beğendi.
  12. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Benim amacımda aynen bu requ. Tecrubeli arkadaşlarla, gelişime açık gençleri bi araya toplamak ve ortak bi sinerji oluşturmak. Fikir alış verişinde bulumak, 13 yıllık spor hayatım (5 yıl güreş + 8 yıl body) olmasına rağmen benimde bilmediğim eksik kaldığım konular olabilir. Benden genç arkadaşım eğer bu bilmediğim konuya vakıfsa ondan bişeyler öğrenmek isteyebilirim. Bende genç arkadaşıma bildiklerimi ve tecrubelerimi aktarabilirim. Bu yazdıklarımızı diğer arkadaşlarımızda okuyup yorumlayabilir. Trollerden, bilgisiz insanlardan ve saçma sorulardan ayrıştılımış bi ortamda bu konu paylaşımlarını yapmanın daha sağlıklı olucağı kanısındayım.

ottomanizm, Leopara, ch1vas ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  13. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Kesinlikle. Zaten üyelerin yazdıgı mesajlardan az çok birşeyler çıkarılabilir

uykusuzburak bunu beğendi.
  14. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Konuyu yönetime ilettim hadi hayırlısı bakalım. Forum yönetimi ve GT üyeler olarak bi isim listesi çıkarıp üst forum bölümüne bazı arkadaşları davet etme isteğinde bulundum. Eğer yazdıklarım gerçekleşirse çok daha kaliteli bilgi paylaşımlarının ve sohbetlerin yapıldığı bi forum bölümüne kavuşmuş olucaz.

ottomanizm, Created By Loss ve egemennn bunu beğendi.
  15. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Konuyu karşılıklı atışmaya çevirmeyin. Faydalı bi fikrin varsa yaz değerlendirilsin. Polemiklere ayıracak vaktim yok dostum.
    İnşallah faydalı olur ama sanmıyorum . Hayırlı olsun:) .

16. 5.Boyut

5.Boyut Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    13
    Birinci hesapları gelişim takımdan çıkarılanlar ikinci hesaplarıyla gelişim takımına yeniden giriyor. Aslında takımın yenilendiği filanda yok benim düşünceme göre. Ahmet maskesini çıkartıp mehmet maskesiyle tekrar üye oluyor.

17. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Elinizde kanıt var mı? Neye dayanarak böyle düşünüyorsunuz? Kendi düşünceniz bu ise Yönetim ve Gelişim Takımı'na böyle birşey söylemeye hakkınız var mı?

18. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
  19. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Öneriye cevap geldi mi ?

20. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Yönetim olarak bazı çalışmalarımız mevcut. Düşünüyoruz tartışıyoruz ve forum için en güzelini bulmaya çalışıyoruz. Zaten çalışmalarımız bittiğinde sizlere duyurusunu yaparız.

requ. bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş