beyler full body antrenman programım nasıl sizce

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bena efsanesi tarafından 14 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. bena efsanesi

bena efsanesi Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Evet bir süre araştırma yaptım ve sonuç olarak kendime en uygun olarak bu full body programı yaptım.
    Split çalışmayı sevmiyorum ve bana saçma geliyor. 5x5 gibi programlarda fazla hafif geliyor. Mesela ben haftada en az 4 gün spora gitmek istiyorum.
    ancak 5x5 gibi programlarda 3 gün gitmek zorundasın vs.

bu sebeple aşağıdaki programı hazırladım. fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim. önümüzdeki pazartesiden itibaren uygulamaya başlayacağım

Not: Hareketler 4 set maximum tekrar (genelde 6-8 arası)
    A Programı (pazartesi, perşembe)
    - Squat
    - Bench Press
    - Barbell Row
    - Barbell Curl
    - Dips

B Programı (salı, cuma)
    - Front Squat
    - Overhead Press
    - Deadlift
    - Chin Up
    - Şınav

evet beyler program bu.
    hem vücut ağırlığımı hemde compound egzersizleri kullanarak iyi bir vücut yapmak istiyorum. kendime göre ağır çalışıyorum.

2. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    5x5 hafif geliyorsa bence ya baslangic agirliklarini cok dusuk secmissindir. Yada ayni kilolarla calisiyorsundur. Tabii burda 5x5ten gunluk olarak lineer periyodizasyon yapilmis bir programdan bahsettigimzii dusunuyorum.

Duz 5x5 programlar aslinda cok agirdir. O yuzden surekli uygulayamazsin. Bir sure sonra haftalik periyoada gecmen lazim. Haftalik periyodlar daha kompleks oluyor.

Neticede bu programi da uygulasan lineer artis saglamadan gelisimin yavas olur.

Programin iyi. Zaten temel hareketler hepsinde ayni. Onemli olan periyodizasyon yapacakmisin. Baslangic agirliklarin ne olacak. Artislark dususleri nasil planladin. Asil program bundan sonra basliyor.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Pink Zeppelin bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş