Beyler ben bitmiş durumdayım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve htrtvt tarafından 27 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. htrtvt

htrtvt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    21 yaşına basmak üzereyim. 1.70 boyunda 55 kiloya sahip bir kardeşinizim. -Kol: 26.5 Bilek: 16 Bel: 74.5 Göğüs: 86- Ektomorf vücut yapısına sahibim. Çok zayıfım. Yıllardır bu böyle. Özgüvenim yerlerde. Yeri geliyor çocuk muamelesi gördüğüm bile oluyor. Kendi kendime "yıllardır kilo alamıyorsun şimdi mi alacaksın sen bitmişsin oğlum." diyorum. Gerçekten bıktım. Bu ektomorf vücut yapısı benim moralimi bozuyor. Ama artık bazı şeyler değişsin istiyorum. Bunun zor olacağının farkındayım ama ne olursa olsun sonuna kadar mücadele edeceğim.

Ne yapacağımı bilmiyorum. Bir yol gösterenim yok. Kafamda birçok soru var. Bunlara ve geleceğe dair. Şimdi ben ne yapayım? Direk bir spor salonuna mı yazılayım? Yoksa 55'ten 65'e düzenli beslenmeyle çıktıktan sonra mı BodyBuilding'e başlayayım? Direk 55 kilodan salona yazılmak pek mantıklı gelmedi. Doğru mu düşünüyorum yoksa yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

2. flypow3r

flypow3r Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    11
    Forumda gerekli bilgiler yeterince mevcut.
    Sana benim söyleyebileceğim tek şey, bende aynı durumdaydım, kilo almanın her evresinde spor yapman gerekir.
    İlk önce 65 kg olayım sonra başlayayım diye bakma.
    Spor ve düzenli beslenme ile kilo almaya bak.
    Başarılar.

htrtvt bunu beğendi.
  3. ertukayaalp5

ertukayaalp5 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Sana şu kadar soyliyim ben gerçi yaşça küçüğüm senden ama cok spor yaptim.Muay thai boks kickboks ama bunlarin hicbiri bodybuilding kadar guc ve fiziksel katki saglamadi.Tamam cok yararlari oldu ama gercek ozguven bodybuilding te.Bodybuldinge 4.5 ay omce basladim.1.67 boy 54 kilo kol:26 gogus:80 omuz:92 idi.Suanki olculerim.1.69 boy 59 kilo kol:32 gogus:91 omuz:111.Duzenli beslenerek duzenli uyuyarak hem kilo alirsin hem guclenirsin hemde ozguvenin artar.Emin ol 6 ay sonra simdi kaldirdogon kilolardan 35-40 kilo fazlasini kaldiracaksin.Sakallarin cikacak buyuk durucaksin.Ama cok ter dokmen gerekecek.Ne demisler Go Hard Or Go Home!!.Dediklerimi dikkate al.İyi gunler ;)

GT-P7300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

htrtvt bunu beğendi.
  4. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara