Beyaz Ekmek hakkında

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Striker tarafından 3 Eylül 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. KaRaBaSH

KaRaBaSH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    makarna ve pilavı beyaz ekmekle bir tutar gibi olmuş bu, caraazul. halbuki makarna, durum buğdayı denen farklı bir tip buğdaydan yapılan besleyici bir karbonhidrat kaynağı. pirincin besleyici değerleri de daha farklı ve o da iyi. ikisinin de kepeklisi var, tercih edilebilir, ama bence ekmekte olduğu kadar önemli değil bunların kepeklisini tüketmek.

2. CARAAZUL

CARAAZUL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Sevgili KaRaBaSH makarna, pilav, çorba vs. gibi besinler ekmek grubu içinde yer alıyor. Tabii hepsinin farklı faydaları var. Makarna ve pilavın kepekli ürünleri de var ve bunlar kesinlikle tercih edilebilir. Benim demek istediğimde makarna ve pilava göre ekmeğin tercih edilmesi gerektiğiydi içerdiği vitamin ve mineraller için ama bu kepekli makarna ve kepekli pilavı beyaz ekmekle bir tuttuğum anlamına gelmiyor.

3. kaaneroz

kaaneroz Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    3 senedir çavdar ekmeği yiyorum tadına alıştım beyaz ekmeği hiç aramıyorum tavsiye ederim hem tok tutuo hemde byeaz ekmekten daha faydalı

4. redknight

redknight Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar zaten cevabini vermisler,beyaz ekmek vucutcular dunyasinda beyaz zehir adini tasir burdandan da anlasiliyorki vucuda hic bir faydasi yok
    eline bir dilim beyaz ekmak al onu biraz islatip elinde SIK ve sonucu kendin gorebilirsin aynen o sekilde migdene oturup kaliyor.....kepek ekmek tuketmeye calis beyaz ekmege gore cok cok sagaliklidir ama kas yapmak isiyorsan tabiki kepek ekmeginde fazla faydasi yok ben makarna alirken bile ucuz makarna almam ve beyaz makarnada almam cunku beyaz ekmekten hic farki yok ...saygilarimla

Striker bunu beğendi.
  5. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Turk mılletı olarak ekmegı cocukluktan berı ana beslenme maddesı olarak kabul etmısız. Hangımız kucukken buyuklerımızden evladım ekmekle ye, karnın doysun tarzı sozler duymadı.

Ancak su varkı ekmek hıc yararlı degıl, ekmektekı karbonhıdrat ıhtıyacını bınlerce farklı seyden alabılırız, oncelıklede makarna pılav vs den.

Sadece ekmek yemegı keserek cok hızlı kılo vermek ve forma gırmek mumkun.
    Tabıı ekmek derken burada hep beyaz ekmegı kastedıyorum, yoksa yulaf - kepeklı vs yemenın sındırım sıstemıne faydası dahı var.

Tabıı sımdı butun bunları dıyorum da ben ne yapıyorum, tabıı kı ekmek yıyorum,ancak ozellıkle kahvaltıda , ve cok sevdıgım sulu yemeklerde, yoksa genel olarak ekmek yememegı alıskanlık halıne getırdım, cokta faydasını gordum.

KaRaBaSH ve diez bunu beğendi.
  6. noghay

noghay Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Ekmek yemeden yemek yediğimi anlayamıyorum.Sanki yediklerim boşa gitmiş vücuduma yaramayacakmış gibi hissediyorum.Bence tamamen alışkanlıklarımızdan kaynaklanan bir olay.Sanki birkaç gün ekmek yemesem zayıflayacam sanıyorum kendimi...

7. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    ekmek makineleri var bu arada,
    kepekli zengin karbonidratli ekmekler hazirlanabilir

8. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    Bizim fırınlardan bakkallardan aldığımz ekmek (beyaz olanı)ekmek değil.ekmek formunda garip bir yiyecek.siz hiç kar beyazı un gördünüz mü?halk istiyor diye fırınlar özellikle beyaz yapıyor.bu unu beyazlatmak için çeşitli kimyasallar kullanılıyor.unun en besleyici değerli kısmı atılıyor.tozunu alıyorlar.ondanda bembeyaz ekmek yapıyor.
    beyaz ekmek yerine tam buğday veya çavdar yiyin.kepek ekmeği kansızlığı olanlara tavsiye edilmiyor.

9. TERMİBODY

TERMİBODY Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    yatmadan önce geceleri 2 ekmek mideye iyi geliyor kilo da aldırıyor kilo almak isteyenlere duyrulur

10. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Madem bu şekilde kilo almak istiyosun,sana bir tavsiye;2 ekmeğe bol bol tereyağı ve bal sür ;)

11. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Yazdıklarımın tezat olduğunu beslenmeden anlayanlar farkedecektir ama TERMİBODY;bu yazdığımı düşün,uyarı mahiyetinde yazıldı(?)!!!

-KEPEKLİ EKMEK tüketmeye başladım. Netten ve forumdan araştırdım. Beyaz ekmeğe göre kalorisi düşük,proteiniyüksek. Kimi yazılarda DR. ler şeker hastalarına ve kilo problemleri olanlara keğek ekmeğini öneriyor,fakat bazı yazılarda da beyaz ekmekten hiçbir farkının olmadığını söyleyen DR.ler de var.
    -Karbonhidrat almak için yarım paket makarna yiyorum.Aynı düşünceyle gönlüm rahat bir şekilde,bir oturuşta 1-1,5 tane kepekli ekmek yiyebilir miyim?

12. TERMİBODY

TERMİBODY Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    dostlarım yatmadan 2 ekmekğe güzel kaşarlı sucuklu tost yapıyorum içinede ketçap mayonez atıyorum:D başka çaresini bulamadım kilo almak isteyen insanın ekmeği eksik etmemesi lazım bend e bilrek gece yatarken yiyorum bide acıkıyorum okadar yemem rağmen metobolizmam çok hızlı sabah 7(2sarı)yumurta
    2ibrit kutusu beyaz peynir 1 bazen 2 domates az salam zeytin 2 bardak toplamda 10 şekerli kesme çay:D yarım ekmek , sonra öğlede ne varsa annmemin yaptıklarını yiyorum sıksık olmasada tonbalığı üşenmeden kızarmış bi bütün tavuk alıp yiyorum v,b ben daha çok sabah ve gce yükleniyorum
    maşallah arnold gibiyim hiçbir protein takviyesi v,b şeyler kullanmıyorum tamamen doğal bu konuda kendimi yetiştirdim şu an yağ alıyorum bunuda kasten yapıyorum tabi yağ alırkende formdan düşmüyorum 2 ay body gitmişimdir toplasam hep evde ç.alışıyorum evimde ayıptır söylemesi bechpress bar(uzun) z -bar ,dambell2, ve 70kg ağırlığım var bunları yapacağım antremanlara göre takıp çıkarıyorum evde çalışmak bi başka benim için tek başına çalışanlardanım omuz sırt göğüs özellikle kanatlarım çok geniş şu günlerde triceps göğüs ve biceps 3lüsünü yapıyorum
    https://www.youtube.com/watch?v=YFjIjl5_6_E izlemek isteyenler izleyebilir
    şunlarıda söyliyim 7 8 yaşından beridir yüzüyorum kanatları sırtı ona borçluyum
    18 e yeni girdim boy 1.84 77 kg(amaç 85:D )
    neyse fazla uzattım bide şunu söyliyim biceps için bar çalışın dambell fazla sonuç vermiyor dambeli bar sonrası press için kullanıyorum yoksa biceps için kullanmıyorum arasıra ;)forma girdiğim zamalarda düz barla 40 kg çalışıyorum aslıda yaşıma göre biraz fazla ama okdadarda olsun canım normalde 25 30 35 kg arasında gidip geliyor barla yaptığım antremanlarda ama tercihim yine 25 30 kg aşmamaya çalışıyorum

Son düzenleme: 19 Kasım 2007
  13. Afanesyeva

Afanesyeva Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Konuyla alakasız olacak ama Termibody kol omuz göğüs bel ölçülerin nedir? merak ettim...

14. TERMİBODY

TERMİBODY Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    valla hiç ölçmüyorum yakında bi ölçücem kolu söylerim ozaman :D

15. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Gün geçmiyor ki;Arnold'a benzediğini ifade eden bir vücut geliştirme meraklısı daha çıkmasın :)

spudd webb ve SCHWARZXXL bunu beğendi.
  16. TERMİBODY

TERMİBODY Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    bunu ince bir espri olarak kabul ediyorum hehehehehe:D tersim fenadır yoksa;) valla bi kavga çıksa forum benim gibi bodyci dolu kan gövdeyi götürür:badgrin:

17. wrestler

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    -Tmm TERMİ kızma ben de şaka olsun diye söyledim ;)

AkrepHan bunu beğendi.
  18. nis

nis Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bastan asagi yanlis beslenme, yanlis antrenman sekli, a dan z ye herseyiyle yanlis ve yaniltici bilgiler. 2 bardak caya 10 seker kullaniyorsan mumkunse en yakin kopruden kendini atmalisin. Kilo almak istiyorsan yapis haslanmispatatese bilimum makarnaya sabhaa kadar pilav ye ama bu dediklerini yapma arkadas, milleti de yonlendirme yanlislikla. Masallah arnold gibiyim hicbir ek bir sey kullanmiuorum demissin, arnoldun bir ogununu ve ayda tukettigi supplementlari bir gorseydin kendini atacak kopru bile bulamazdin. Ne yaparsan yap ne yersen ye bir zamandan sonra vucudun evde ananin yaptigi yeneklerden cok daha fazlasini isteyecek ve gida takviyeleri kullanmak zorunda kalacaksin, yoksa hep yerinde sayarsin zaten.
    Butun bunlari yazdim tarihe baktim 2007 imis ustune 6 sene gecmis acaba neydin ne oldun bir fotonu gorsek sana ulasabilsek cok mutlu olurdum inan...

Sayfayı Paylaş