Beyaz Ekmek hakkında

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Striker tarafından 3 Eylül 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaslar beyaz ekmek sızce zaralımıdır ben body e başlamıştım 2 ay body e gittim sonra yeme alışkanlığım deişti beyaz somun ekmeği tamamen kestim ve futbolcuyum bunun performansıma etkisi olurmu ve bi insan günde en fazla ne kadar somun ekmek tüketmeli ne kadarı zararlı ve fazla tüketilirse ne olur teşekkürler

2. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Amacına göre değişir.Beslenme bölümünü araştırsaydın muhakkak görürdün.Karbonhidrat kaynağı olarak ekmek tamamen kesilmemeli,kepek ekmek olarak tüketirsen daha iyi olur ama sen sanırım futbolcuydun,o zaman senin vücut geliştirmecinin aksine karbonhidrat yönünden daha zengin beslenmen daha uygun olur bence,kepek ekmeği oldukça serbest tüketebilirsin ;)

3. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    bende zaten kepek ekmeği tüketiiyorum oda 1 dilim ama karbonhidrat açığımı pilav ve makarna ile kapatmaya çalışıyorum bi de bişi sorucam futbol antremanları ile eğer düzenli protein ve karbonhidrat alınırsa vücutcu benzeri bi görüntü doğabilrmi ben body e yazılmayı düşünmüştüm fakat haftada 4 gün antreman ve hafta sonları maç eğer aynı anda body de yaparsam kasları yakmak tan korkuyorum sen ne düşünüyorsun

4. msaeternal

msaeternal Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de evde paso ekmek yapıyorum bir aydır. Ekmek makinesi alcam yakında :D ... Bence ekmek en pratik şey. İçine kuru üzüm, kuru kayısı ve benzeri şeyler koyup pişiriyorum. Bazı günler ekmekle beslendiğimi biliyorum :D İki koştur yakarsın sen onu. Bir dilim ekmek ne ki bir ekmek yesen bile hiçbişey olmuyor emin ol. Başka şeylerden kork bence.

Striker bunu beğendi.
  5. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Beyaz ekmek body için de futbol için de uygun değil. Kepek ekmeği tercih et.
    Dilimler halinde gün içine yayman daha uygun olacaktır.
    Beyaz ekmeği ancak sabah tüketebilirsin. O da aç karna düşen kan şekerini hemen toplamak için. Antreman sonraları da olabilir yine.

6. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Antreman konusunda mutlak konuşacak kadar bilgim olduğunu düşünmüyorum ama zaten belli başına insanı fazlasıyla yoran futbolun yanında body bence biraz zor ilerler,off günlerde vücudun kendisini toplaması çok zorlaşacaktır kanısındayım.Ekmek konusunda ise Scwarz zaten söylemek istediğimi özetlemiş,kepek ekmek tercih et kolay gelsin.

7. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Off-topic olacak ama biriniz de nickimi doğru yazın:)

8. jan99

jan99 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    dans
    Yer:
    istanbul
    genelde fırınlar saf kepek yada saf çavdar ekmeği yapmıyorlar.rafine un yine de katılıyor bu ekmeklere.ama yine de beyaz ekmek yemekten daha iyidir.çavdar ekmeğinin tostu çok güzl oluyor tavsiye ederim

9. WolfSoN

WolfSoN Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul

Halk ekmeğin kepekli ekmek çeşitlerini kullanmanızı tavsiye ederim.Birçok diabetik hastayada doktorlar halk ekmekten alın önerisinde bulunuyormuş.

10. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaslar saolun bunları dıkkate alıcam emın olun :D ama msaeternal
    ın mesajı daha iç rahatlatıcı :D saolun

11. WindygirL

WindygirL Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Beyaz ekmek bir sporcu icin olmek demektir,hic bir vitamin degeri yoktur ve sindirim sistemini bagirsaklari tikayarak yokeder.Bol lifli tum tahillardan iceren ekmek daha yararlidir.

12. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    beyaz ekmek = çok yüksek GI

13. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    sence de çok iddialı bir yorum olmamış mı?

beyaz ekmekte de oldukça önemli vitaminler vardır ( www.besinler.com ) ve ayrıca sindirimin sistemini yok etmez.. (aksi olsaydı türkiye nüfusunuun yüzde 90'ının bağırsakları tıkalı olurdu senin tabirinle)

ancak forumda da çok fazla konuşulduğu gibi siyah ve tam tahıllı ekmeklerin beyaz ekmeğe göre artıları vardır.. (düşün glisemix endeks, kaliteli karbonhidrat... forumda ilgili başlıklarda ayrıntıları mevcut) ve sporcular tarafından tercih edilme nedenleri de bu artılarından ötürüdür.. ancak bu beyaz ekmeğin sporcuyu öldüreceği ve zararlı bir besinmiş gibi lanse edilmesini gerektirmez..

[Zafer] ve saydam bunu beğendi.
  14. WindygirL

WindygirL Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
  15. ReJoE

ReJoE Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    usa.OK
    Amac illa ekmek tuketmekse we kisi kendine neyin faydali olucagini biliosa hazir paketlenmis ekmek (uno vb) almasi en mantiklisi cunku hazir ekmeklerin ambalajinda besin degerleri war.Zaten herkez kendi vucudunu az cok biliyor kendi antrenmanina sporuna gore ihtiyacini ekmek konusunda daha bilincli karsiliyabilir bence ;)

(BEN BEYAZ EKMEK KULLANMIORUM)

16. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    unonun hazırlamış olduğu formuna dikkat edenlere özel ekmek var ondan kullanıyorum tavsiye ederim

17. WindygirL

WindygirL Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bu verecegim sitede GI yuksek olanlar yaziyor bunlardan biride beyaz ekmek.Turkiye hep ekmekle besleniyor diyorsunuzda ,beyaz ekmegin bu kadar beyaz olduguda bir tek Turkiye sanirim.Bu kadar oynanmasi bir mamulde besin degeri birakmaz ne B vitaminleri alirsin ne de folic asidi.Ben ekmege tamamen kotu demedim tam tahildan yapilmis ekmegi onerdim.Bizde ki beyaz ekmek direk insilun seviyesini cikartip yaga donusur ve gercekten bagirsaklari tikar.Bir hafta sonu evde iken bagirsak toksin arindirmasi yapinda gorun beyaz ekmegin neler yaptigini.Ustune basarak soyluyorum beyaz ekmegi yemeyin.http://www.drbrocknd.com/glycemicindex.html

18. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bonatschi'nin bahsettiği site link kopyalatmıyor..ancak bu kadar alabildim.. Ekmek, beyaz, buğday ekmeği, yağsız
    buna tıkladığınızda besin değerlerini veriyor..

fakat önemli nokta bu veriler için:
    Veriler Amerikan Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan bilgilere dayanmaktadır.
    ifadesi yazmakta..
    bizim ekmeğimizin kalitesinin nekadar düşük ve insana verilen değerin bukadar düşük olduğunu amerikalılıların bildiklerini sanmıyorum..

19. sehzadecelik

sehzadecelik Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Heryer
    türkiyede ekmek kalitesi düşük avrupada falan duyduğum kadarıyla ekmeklere minarel katkısı yapılıyo.bende eve ekmek makinası alıp kendi ekmeğimi yapmayı düşünüyorum

20. CARAAZUL

CARAAZUL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Ben diyetisyene gidiyorum ve besinlerle ilgili eğitim aldım diyetisyenimden beyaz ekmekte hiç bir vitamin ve mineral yok, o yüzden kepekli ürünler tercih edilmeli (kepek, çavdar, buğday,yulaf vs.). Bu ürünlerde vitamin ve mineral bolca var ve tokluk hissi veriyor, beyaz ekmek ise çabuk acıktırıyor. Makarna ve pilav yerine kepek ekmek yemek daha yerinde olur.

Sayfayı Paylaş