besyo okumalı mıyım?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve kamelot tarafından 25 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. kamelot

kamelot Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    meslek lisesi bilgisayar böl yeni mezun oldum bu yıl sınavlara hazırlanmayı düşünüyorum meslekte okudugum için diğer liseler gibi mat,türk fizik vs.. bu dersleri görmedik o yüzden temelim sıfır yani 4 yıllık iyi bir bölümü kazanmak benim için çok çok zor yani sınavsız geçiş hakkımı kullanıp 2 yıllık bir bölüme gidecem yada başka alternetifleri degerlendirecem ki bunlardan biri besyo aslında besyo çok istiyorum kazanabilecegimide düşünüyorum spor yapan biriyim yüzüyorum hemen hemen 2 yıldır fitness la ilgilenmekteyim çok iyi bir vucudum oldugunu söylüyorlar hatta bu yıl yarışmayada katılmayı düşünüyorum
    sizden fikir almak istiyorum 2 yıllık okursam mezun olunca kpss le memur olursam alacagım maaş en az 2500 tl ama özelde çalışan birinin maaşı 1500 tl zor geçer ki kpss de kolay bir şey degil besyoda aynı şekilde kpss öğretmen oldumu çok rahat ama özeldeki şartlar nasıl bilen var mı sizce bu riske girmeye deger mi yani bana sorarsanız hayalim besyo okumak ama türkiye şartlarıda hayallerimizi yaşamamıza pek izin vermiyor sonuçta ben ileride evlenip bu meslekle evimi geçindirecem ama yine okadar kötü durumda degilim en azından 2 yıllık okumasamda meslek lisesinden mezun oldugum için yine elimde bir meslegim var bir yandan kendimi bununla da teselli ediyorum sizce ne yapmalıyım besyo okuyup iyi kazanan arkadaşlar var mı ? kendimi çok iyi geliştirsem diplomamı alsam çeşitli yarışmalarda derecelerim olsa sizce bunun bana artısı olur mu?

2. Kriyus

Kriyus Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Ankara
    yeterli çalıştıkdan sonra bütün bölümlerden iş sahibi olursun ama sen kpss ye zor demişsin kpss gelene kadar neler var sen daha kpss çalışmakdan üni girmeden korkarsan ünide hiç yapaman bence kesin olanı seç ben 2500 maaşla çalışırdım sahsen besyoda ogretmen olsa alacagın kıdemsız baslayacagım ıcın 2100 dür ogretmenlıkdekı tek ıyı yan boş zamanın çok olur yanı 5 den sonra çalışmassın hafta sonu boş tatıl gunlerı vs 3 ay tatılden 1.5 ay kesın tatıl ara tatıl var hafta sonu var memur olursan tatılın az olur bak degerlendır kafana göre

3. berrakk

berrakk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    besyo okuyanlar öğretmen olunca rahat iyi maaş alıyor özel spor salonlarında ki durumu hiç bilmiyorum ama 2 yıllık okuyunca da kimse sana getirip 2000 bin 3000 tl maaş vermeyecek 4 yıllık okuyan mühendisler bile şu zamanda bu paraları zor alıyor
    forumda besyo bitirmiş yada bitirmemiş olsa bile bu işin içinde olan spor salonlarında çalışan arkadaşlar bu konuda daha yardımcı olur diye düşünüyorum ayrıca besyo mezunları kpss de çok düşük puanlarla yerleşiyorlar diye biliyorum yani 70 puan alan biri öğretmen olabiliyor ki başka bölüm bitirsen 85-90 puandan aşagı öğretmen olamazsın besyocular bence bu konuda avantajlı ama isteyip sıkı çalışmak önemli diye düşünüyorum

4. Sedaxoxo

Sedaxoxo Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Beylikdüzü

BESYO okumalıyıım?

Bence bunu soracak yer burası degil neresi biliyormusun?

Beynin

Mertcan44 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş