Beslenmemi Yorumlar mısınız? (Kilo Verme - 5. Ay)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve azfasamim tarafından 4 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. azfasamim

azfasamim Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Silifke
    Merhaba arkadaşlar. 2 ay koşu, 4 aylık da spor salonu geçmişim var.

Boy: 1.79
    Kilo: 84 ( Koşuya başladığımda 97 kiloydum)
    Ölçü: Bel: 96 Göğüs: 100 Omuz: 116 Kol: 36

Kalktığımda hemen bir çay kaşığı bal ve 20gr civarında lor peyniri.
    Kahvaltıda (7.30) 2 tam yumurta, kibrit kutusu beyaz peynir, zeytin, domates, 10 tane badem, 1-2 dilim kepek ekmeği, 1 bardak süt.
    Saat 11 gibi 2 tane patates haşlaması.
    Saat 2 ile 4 arası arası antrenman yapıyorum. Hemen çıkışta 1 muz.
    Saat 4.30'da 2 tam yumurta.
    Saat 6.30'da akşam yemeğinde 100-150 gr tavuk, yarım porsiyon pilav, 1 kase yoğurt.
    Yatmadan önce 20-30 gr kaşar peynir.

Antrenmanda son 30 dk 27 km hızla sürüyorum, onun öncesinde de 10 dk karın yapıyorum her gün.Onun öncesinde de kalça için az ağırlık çok tekrar sisteminde 4x15 squat yapıyorum.

2. azfasamim

azfasamim Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Silifke
    Arkadaşlar yardım edebilecek yok mu ?

3. azfasamim

azfasamim Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Silifke
    Bakıp çıkmayın arkadaşlar, lütfen.

4. Burak Yakup Mutlu

Burak Yakup Mutlu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Valla kardeşim ben 2 yilda hani spor olarak ele aldigimizda ben 6 ay spor yaptim ve 125 kilodan 78'e düştüm , tatliyi tamamen vucuttan çıkar cikolata ve onu gibi urunlerin vucutta kalma suresi 36 ay diye biliyorum . Sekerli urunler tüketme daha dogrusu yapay sekerlerden paketlenmiş ürünlerden uzak dur , antreman oncesi isin kos antremanini bitir tekrar 10 dakikalik bir kosu yap . Aksam 6 dan sonra yemek yeme karbonhidrat tuketimini biraz kis ara ogunlerde meyve ye seker ihtiyacini zaten vucut karsiliyor ama eger canin çok çekerse meyve ye hatta meyveyi surekli olarak tuket . Eger seker krizinede girersen 1 adet orta boy haşlanmış patates ye . Tuzu kesmeye calis , bitirmeye calis. Ekmegi tamamiyle kes

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

azfasamim bunu beğendi.
  5. azfasamim

azfasamim Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Silifke
    Arkadaşlar aldığım protein yeterli mi ?

6. soggy78

soggy78 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Vücut ağırlığını 1,5 ile çarp. Örneğin 100kg biri #1.5: 150g protein alması lazım. Tükettikletinin herbirinin internette ne kadar protein içerdiği var. Buradan sonuca ulaşabilirsin.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

7. soggy78

soggy78 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bu arada ağır idman yapıyorsan kilo çarpı 2.0 de olur.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

8. sinful

sinful Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba ;
    Bence gün içerisinde aldığınız protein ve karbonhidrat oranı çok az .Sabah kahvaltıda 3-4 yumurta ( 1 tam gerisi beyaz ) ,peynir zeytin süt kepek ekmeği ideal
    Saat 10 gibi 10 adet badem + meyve
    11:30 gibi protein tozu kullansanız bile yemekten aldığınız protein miktarı yeterli değil . Bu sizin idman öğününüz ve proteinin yeterli miktarda almalısınz. Haşlanmış patates + ton balığı veya yulaf+ tavuk vb hem kompleks karbonhidrat hemde yeterli proteini sağlayacaktır.
    İdman sonrası muz ideal daha sonra 2 yumurta ok. fakat daha fazla proteinli bir öğün bulmanızı önererim .
    Akşam yemeğniz gayet başarılı duruyor.
    Yatmadan önce kaşar çok mantıklı değil çünkü yağ oranı yüksek. Sabah yediğiniz loru 80-100 gr bu öğünde yemenizi öneririm. Ben çoğu zaman lor ve sütü mikserde karıştırıp içiyorum . Böylece akşam casein ihtiyacımı da bu şekilde gidermeye çalışıyorum .

9. azfasamim

azfasamim Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Silifke
    Cevap için teşekkürler önce.

Anladığım:

-Patatesin yanına protein eklemem gerek.
    -Antrenman sonrasında proteini artırmam gerek. 150 gr tavuk nasıl olur peki ?
    -Akşam kaşarı keselim o zaman.Lor alıyoruz onun yerine.

Peki ben bu programla ve full body düzeninde çalışarak kilomu koruyup kütle artırabilir miyim, eğer cevap artıramazsın ise o zaman off günlerde yaptığım 20 dk interval koşuyu bırakmalı mıyım ? eğer cevap artırırsın ise amacım kütle kazanıp sonra define etmek mi olmalı ?

Karışık oldu ama ayda yılda bir konuya bakan oluyor.

10. sinful

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Kütle arttırmanız için protein alımınızı arttırmanız lazım . Sabahve öğle yemeğinde protein ve kompleks karbonhidratı arttırın.Ayrıca yemeğinize brokoli yeşil sebszeler ve bakliyat eklmenye çalışın. İnterval koşuyu kesinlikle bırakmayın.Hatta size şöyle bir öneri sunabilirim. Antremandan sonra 18 dk interval 2 dk yürüyüş 2 dk koşu şeklinde . Antremanıza ekleyebilirseniz ayrıcıa haftada 1 veya 2 gün 40 dk cardio. Fakat böyle bir çalışmada beslenme ve yeme düzeniniz çok düzgün olmalı.Supplement kullanıyor musunuz bilmiyorum ama kullanmıyorsanız ; İdman sonraki öğününüzde çok disiplinli olmalısınız. Ben kütle kazanıp daha sonra define olamadım .Bu yüzden ben size belirttiğim şekilde devam ediyorum Eğer sizin vucut tipiniz önce kütle kazanıp sonra vermeye yatkınsa yeme düzenininzi tamamen değiştirip , karbonhidrat alımınızı artırabilirsiniz.

azfasamim bunu beğendi.
  11. azfasamim

azfasamim Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Silifke
    Supplement kullanmıyorum, endomorf olarak kolay kilo alan biriyim ama kolay verebilir miyim bilmiyorum.3 ayda 15 kg vermişliğim var.

Antrenmandan sonra cardio ya sıcak bakmıyorum çünkü benim antrenman 75 dk sürüyor, yıkım sürecine girmek istemiyorum. Off günlerde yapmaya devam ederim o zaman. Set aralarını 40 sn civarı yapmam yardımcı olur mu bana ?

Yeşil sebzeyi bugun forumda görmüştüm, hemen saldırdım brokoli ve rokaya.

12. sinful

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Endomorf yapıya sahipseniz çok şanslısınız daha az yağ , fazla miktarda kas hacmi elde edebilirsiniz. Aslına bakarsanız antremandan sonra yapılan interval son araştırmalara göre kas kaybından ziyade yağ yakımını arttırdığı ve interval antremanların 24-48 saat süreyle devam etmek üzere metobolizmayı hızlandırdığı ortaya çıkmıştır. 45-60 dk yapılan düşük şiddetli cardio sizin dayanıklılığınızı arttıracak fakat bir süre sonra yaktığınız kalori azalacaktır. Şöyle örnek vereyim 30 düşük yoğunlukta koştuğunuzuda ilk başta 300 kalori yakıyorsanız , vucudunuz buna alıştıktan sonra 45 dk sonra 300 kalori yakacaksınız eğer haftada 2 den fazla bu cardioyu yapıyorsanız daha sonra vücut kendini toparlamak için proteni glikojene çevirip enerji ihtiyacanızı karşılamaya çalışacaktır.Bu demek oluyor ki kas kaybedeceksiniz. Yani demek istediğim antremanlardan sonra interval yapabilirsiniz veya off günlerinizde 30 dk yı geçmemek koşuluyla İNTERVAL yapınız . Çok uzattım sanırım :) Yeşil sebze ve baklagil tüketmeyi kesinlikle ihmal etmeyin.Ne kadar fazla lif o kadar iyi çalışan metobolizma . Umarım birazda olsa yardımıcı olabilmişimdir.

azfasamim bunu beğendi.
  13. azfasamim

azfasamim Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Silifke
    Anladım, o zaman 2'den fazla yapmıyoruz ve 2 haftaya 1 süreyi değiştiriyoruz.Valla Yağ Yakımı bölümünde bir konuda kas kaybı olacağını, o yüzden ya kilo vermeyi ya da kütle almayı tercih etmemiz gerektiği söyleniyordu.İçim rahatladı şimdi.

Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş