Beslenmemdeki dusunceleriniz

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Fatalfuryy tarafından 11 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Fatalfuryy

Fatalfuryy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba.yaş 26 boy 1,73 kilo 86.göbekte biraz yaglanma var ve fazla dışarıya kilo mu yansitmiyorum.buradan 1 yıl oncce 4 aylık bir spor geçmişim oldu.Şimdi yeniden spor devam etmek istiyorum ve eve dambil z-bar ve pilates topu aldım.sabahları 2 yumurrta 2 bardak süt 100 gram sütle karışık yulaf ezmesi saat 10 gibi bir bisküvi öyle arası is yerine baglli yemek ( pilav makarna vs çıkıyor) 4.30 bir muz ve 1 konserve ton balığı 7.30 spor ve spordan sonra 1 bardak meyve suyu 15 dk sonrada protein tozu wwhey kullanmak istiyorum.protein tozu erken safhada kullanmayın diyorlar ama beslenme sıkıntı çektiğim için ihtiyaç duyuyorum.rica etsem tecrübeli arkadaşlar eksiklerimi yanlışlarımi soylebilirmi.şimdiden teşekkür ederim

2. asilcenk

asilcenk Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Protein tozunu kullanacağım diye acele etme, şöyle 2-3 ay spora git vücudun kendini toplasın sonra ihtiyaç duyar isen kullanırsın.
    Paketli biskuvi yeme, onun yerine çiğ badem,fındık,yer fıstığı yersen çok daha besleyici olur.
    Gerisi zamanla tecrübelendikçe gelir...

3. Boramir

Boramir Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    kardesim sabahları yumurtayı 4 e cikar 3 tanesinin sarisini yeme. is yerine bir tane yesil elma gotur ogle ile sabah arasinda onu ye. 1.5 lt suyu gun boyu tuketmeye calıs. spor yaptigin gunlerde protein takviyesi olarak 300 yada 400 gr tavuk gogsunu aluminyum folyonun kenarlarini katla icine bir cay bardagi su dök . gogusleri icine koy ustune pul biber at 20 dk gbi surede 250 ° pisir. sifir bulasik ve 80 gr gbi protein almis olucaksin. protein tozunuda besin takviyesi yapamadigin zamanlarda kullan mutlaka,ayrica antrenmandan sonraki gun yani kas agrilarin varken uyanir uyanmaz bir olcek toz light sutle birlikte ;)

GT-I9515 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Fatalfuryy

Fatalfuryy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlariniz için çok teşekkür ederim.protein tozunu beslenemedigim için kullanmak istiyorum açığı kapatmak için açıkcasi.günlük 2.3 litre su tuketiyorum.yeşil elma kaydettim bisküvi yerine elma:) başka görüşlerinizi yanlış yaptığım yerleri bildirirmisiniz
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Haziran 2015 ---
    Yorumlariniz için çok teşekkür ederim.protein tozunu beslenemedigim için kullanmak istiyorum açığı kapatmak için açıkcasi.günlük 2.3 litre su tuketiyorum.yeşil elma kaydettim bisküvi yerine elma:) başka görüşlerinizi yanlış yaptığım yerleri bildirirmisiniz

5. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Programa bakınca protein miktarı baya bir az sabah yumurta beyazı mikarını arttırabilirsin bisküvi ve meyve suyu alımını bırak bence eğer kısa sürede düşüncelerinize ulaşmak istiyosanız işyerinde çıkan kalitesiz yağ, tuz ve boş kalori içeren öğünler yerine sabahtan hazırladığınız tavuk pilavı götürerek onu yemeniz daha çok yararlı olur. Eğer anlattığınız şekilde besleniyosanızda boşuna protein tozuna para harcamayın çünkü oda eksik protein miktarını karşılamaya yetmiyecek.

Fatalfuryy bunu beğendi.
  6. Fatalfuryy

Fatalfuryy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bilgileriniz için teşekkür ederim.sabah yumurta 3 çıkarma kararı aldım.meyve suyu yerine üzüm suyu galiba spordan hemen sonra onu iciyim yani.akşam spordan sonra protein olarak ne onerirsiniz akşam yemeğinde

7. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Üzüm suyunuda çıkar neden tüketiyosunki meyve suyunu ? vücuduna fazladan şeker alıyosun..
    Tavuk, kırmızı et, balık, mercimek çeşit çok istediğini tüketebilirsin..

8. Boramir

Boramir Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    kardesim gokmen arkadasim pilav demiste bence pilavi falan hic sokma hayatina. bide mesela biskuvu tarzi fabrika yapimi birsuru yabanci madde eklenen kraker,cips falan onlari zaten tamamen cikar hayatindan. gece 23 te yatiyosan son yiyecegi 21 de yemis ol yani 2 saat hazmetme suren olsun uyumadan. okdar et falan yiyceksin meyve suyu iki bardak icsen birsey olmaz toplamda alacagin 22gr karbonhidrat. urun satin alirken diger markalarla kiyasla besin degerlerine bak. biri digerinden yag yada karbonhidrat olarak 3-4 gr bile dusukse onu tercih et. buyuk marketlerde yeteribce secenek var. ogle ile aksam yemegi arasindada ara ogun koyarsan guzel olur. salata imkanin varsa salata yoksa ceviz ye oda olmadi bi domates bi salatalik gotur is yerine onu ye.umarim yardimci olur :)

9. Boramir

Boramir Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    firinda aluminyum folyoda tavuk gogsu iyi olur tavuk hizli hazmedilen bisey

10. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Bunun nedenini sorsam ? kalitali karbonhidrat hayatımızı onun etrafında kurmamız gerek değil mi :)

11. Boramir

Boramir Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    evet krdesim ama şundan dolayı dedim. adam meyva suyu falan icicek gun icindede diger besinlerden falan zaten ister istemez 50-60 gr mi bulucak. o yuzden hic almamasi daha iyi buna pilavida eklerse 100 grmi bulur buda fazla olur kilo vermek isteyen biri icin. bide o pilavi lapa yapmasi lazim , sen ozellikle belirtmedigin icin muhtemelen şu yag kullanilarak yapilan normal pirinc pilavini anliycak arkadas o daha beter yapicak :)

12. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Ben yağlı tuzlu pilavı kasdetmedim öyle olsa bile bence meyve suyu bisküvi neyse onlardan gelicek kalorilerden çok daha yararlı olur vücut için. !00 gr derken sanırım karbonhidrat miktarından bahsediyosun bu hiçte fazla değil 100 gr karb 400 kalori yapar buda gayet normal bir miktar. Pilavı hayatına sokma lafı bence doğru değil doğru olan meyve suyu ve diğer aburcuburlar gibi gereksiz kalorileri hayatamıza sokmamak :)

13. Boramir

Boramir Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    evet karbo dan bhsediorum. zaten biskuvi yada abur cuburlarla ilgili bnde ayni seyi soyledim sadece gunde illa birsey icmek istedginde bir yada iki bardak meyve suyunun bir zarari olmuycagindan bahsettim. burda onmli olan gunluk aldiklarinin rakamla karsiligini titabilmesi ve dengeleyebilmesi. pilava karsi oldugumu soylemiyorum ama gun icinde aldigimiz besinlerde gerckten karbonhidrati cok uzak tutabilsek 20 gr larda falan o zaman oturup rahatca yemek guzel olur demek istedim :)

14. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    pilav lapasını hayatınıza sokun abur cuburu çıkarın diyerek bitirelim o zaman :)

15. Boramir

Boramir Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    diyelim hadi

16. Fatalfuryy

Fatalfuryy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bütün bilgileriniz düşünceleriniz için teşekkür ederim dikkat edecem hepsine.

17. Boramir

Boramir Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    rica ederim krdesim , basarilar...

18. Fatalfuryy

Fatalfuryy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Protein tozu hakkındaki düşünceniz nedir.Ben açıkçası aşırı kas dersinde değilim sadece 3 aylık güzel bir dönem geçirip yağlardan kurtulup az vücut kendini göstersin istiyorum kıyafet az yakissin yani:) protein tozu ilk kullanmak istemiyorum ama doğru beslenmem mumkun olmadığı için mecbur yani destek amaciyla

19. Boramir

Boramir Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    izole protein tavsiye ederim protein yuzdesi yuksek , yag ve karb gayet dusuk oluyo. ama duzgun marka almalisinki proteinler izole edilirken protein molekulleri bozunmaya ugrayip kalitesi dusebilio. muscletech nitrotech kullaniyorum ben %81 protein orani var , bu tarz bisey olabilir nete yazdginda zaten en iyilerin listelerine bi göz at bak istersen.

20. Fatalfuryy

Fatalfuryy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Optimum why gold almayı düşünüyordum

Sayfayı Paylaş