Beslenmem sizce yeterli mi ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Erkal16 tarafından 5 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Erkal16

Erkal16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba.Arkadaşlar kilom 71,boyum 183 yağ oranım %14.Amacım minimum yağ ile hacim kazanmak.Beslenmem hakkındaki düşüncelerinizi merak ediyorum.

Sabah Kalkınca : 1 bardak üzüm suyu + 1 Ölçek Whey
    Kahvalt: 4 yumurta beyazı+1tam yumurtadan Omlet, Avuç içi kadar peynir,2-3 domates.6-7 kaşık (tepeleme sayılır) yulaf.
    Öğle:5 kaşık yulaf + 4 yumurta beyazı.
    14:00-15:00 Arası Antreman

Antreman sonrası:250 Ml üzüm suyu + 1 Ölçek Whey

Akşam yemeği : 250-300 gr arası et,haşlama sebzeler,4-5 kaşık bulgur pilavı.

Gece yatmadan önce 1 bardak süt ve yarım muz.
    Off günlerimdede böyle besleniyorum. Casein almayı düşünüyorum. Alırsam sabah kalkınca whey kullanamama gerek var mı ?
    Şimdiden Teşekkürler.

2. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    Selam ;

Program güzel görünüyor yalnız benim hesabıma göre 1500 1400 kalori anca tutuyor.

Kahvaltıyla ara öğün arasına yeşil elma whey koyulabilir veya lor peyniri tam tahıllı ekmek.

Öğle yemeğinden 2-.25 saat sonra yine bir ara öğün güzel olabilir.

Antremandan önce karısık karb ve 1 ölcek protein anti katabolik etki gösterip idmandan tam verim almanı sağlayabilir.

Gece yatmadan Muz yeme vücüt yatmaya hazılanırken metabolizma yavaslar o muz glikoz olarak kasa gidecegine yağ hücrelerine gider ayrıca insüln düzeyini artıtır.Uykuda salgılanan büyüme hormonu insülin varlığında iş göremezki bu en istenmeyen durum.

Kasein yatmadan suyla alırsan harika olur süt yatmadan alma işin içinden cıkamıyorsun yağsız içsen laktoz var laktozsuz süt alsan içine şeker koymuşlar :D

Yinede sabah whey e ihtiyacın olur.
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Mart 2014 ---
    Not:Beslenmede yağ acıgı var.Testesteron üretmek için doymuş yağa kısaca kolestrole ihtiyaç var.Calve fıstık ezmesi ekleyebilirsin vg ciler için Kitab-ı Mukaddes :D

3. Erkal16

Erkal16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Önerileriniz için çok teşekkür ederim, tavsiyeleriniz üzerine gerekli eklemeleri yaptım. Öğleden sonra bir ara öğün yap demişsiniz.O öğünü antreman ve öğle arasında mı yapayım ? (Antremanım 14 ile 15 arası)

4. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    Selam,

Kendimden örnek verirsem 8 :30 kahvaltı 10:30 ara ogun 13 ogle yemegi 15 :30 ara ogun 17:00 antreman öncesi öğün(genelde supplement yeşil elma seviyorum)18:00 antreman 19:00 antreman sonrası(supplement) 20:30 veya 21:00 akşam yemeği 23:30 casein 00:30 01:00 gibi yatarım.Buna benzer

5. Erkal16

Erkal16 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    8
    Anladım.Tekrar teşekkür ederim :)

6. blackshadowhell

blackshadowhell Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    BEN 31 YASINDAYIM BELEDİYEDE MEMUUR STATUSUNDE CALİSİYORUM.1 BUCUK AY ONCE FİTNESS YAPMAYA BASLADIM TABE BESLENMEMEDE DİKKAT.OZAMANLAR 93 KİLOYDUM SUANDA 87-88 VİVARINDA BİR KİLOYA SAHİBİM.HAFTADA 3-4 GUN SPOR YAPMAKTAYM.SUNU SOYLEMEK İSTİYORUM SPOR TRANİERİM BANA KİLO VERMEK İSTİYORSAM EGER FİTNESTA YAPIYORSAM PROTEİN AGİRLİKLİ BESLENMEM GEREKTİGİNİ SOLEDİ BİR BASKA SPOR UZMANİ ARKADASIMDA BENİM BODY BUİLDİNG DEĞİLDE FİT VUCUDA SAHİP OLMAM GEREKTİGİNİ PROTİNE COK FAZLA İHTİYACIM OLMADİGİNİ DİLE GETİRDİ KAFAM COK KARISTI YARDCIMI OLURSANZ EGER MİNNETTAR OLURUM SAYGILAR..

7. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul

protein almak yada almamak böyle bir secenek yok kesin ve tek birşey var oda protein almak protein ihtiyacını karsılayarak düzenli bir beslenme

8. blackshadowhell

blackshadowhell Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    COK TESEKKUR EDERİM AMA SUNUDA SORMAK İSTİYORUM.BEN FİTNESSE AKSAMLAR 18,30 GİBİ GİDİYORUM VE HEM KİLO VERMEK HEM SİKİ VUCUDA SAHİP OLMAK İÇİN KARDİO VE HAFİF AGİRLİKLA CALİSMAMA DEVAM ETMEKTEYİM.AKSAM SPRA GİTMEMİN NEDENİDE İŞİMDEN DOLAYI..SİZİN ONEREBİLİCEGİNZ BESLENME SEKLİ NEDİR YARDCIMCI OLURSANİZ EGER COK MUTLU OLURUM

9. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    forumun beslenme bölümünden ayrıntılı bir şekilde bilgi alabilirsin ne yemeliyim ne içmeliyim nezaman ne yemeliyim gibi soruların cevapları çok rahat bulabilirsin

Sayfayı Paylaş