Beslenmem Hakkında

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve body_forum tarafından 22 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. body_forum

body_forum Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    muhasebeci
    Yer:
    istanbul
    Aslında konuyu yeni başlayanlar bölümüne açacaktım ama burda Fitness başlığını görünce ve yaptığım şeyde fitness olduğuna göre karar veremedim buraya açtım.

Şimdi olay şöyle.
    109 kilo 1,85 boyunda biriyim.Ve abimin gazı ile zayıflamaya ve güzel bir görünüme sahip olmak için diyete başladım.1 aylık diyetin detayına giremicem ama 9 kilo verdiğimi söyleyeyim.
    Daha sonra 2 kasımda spora başladım ve bugün 3.haftam bitti.Geçen hafta 99 kilo idim şuan kaçım bilmiyorum sabah tartılıcam.

Spor salonuna haftada 5 gün gidiyorum ve her gün 1 saat kalıyorum.Bu 1 saatte 40dkka kardiyo kalan zamandada ağırlık çalışıyorum.

Beslenme konusunda salon sahibinden destek alamadığım için IF (intermittent fasting) yapmaya başladım.Şu şekilde yapıyorum.Gece 12 den diğer gün akşam 7 ye kadar aç kalma sürem kalan 5 saatte besleniyorum.Valla onu-bunu yemiyorum diyemicem evde ne varsa yiyorum(ekmeği abartmamak şartı ile)

SALON HOCASINDAN PEK YARDIM ALAMIYORUM NE ZAMAN BİŞEY SORSAM O BANA DIYETI BOŞVER IF İLE KENDINI ZORLAMA EKMEK YEME ŞEKER KULLANMA AZ YE FİLAN DİYO AMA BEN DİYET YAPMAK İSTİYORUM.

SORMAK İSTEDİĞİM BU ŞEKİLDE DOĞRU YOLDAMIYIM.NERELERDE YANLIŞ YAPIYORUM ? VEYA DOĞRU YAPTIĞIM ŞEYLER VAR MI?

YARDIMCI OLABİLİRSENİZ ÇOK İYİ OLUR.

CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM...

2. fbirfn

fbirfn Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Zayıflama yağ yakımı konusuna çok hakim değilim onu belirteyim ancak o yaptığın şey kas yakmana yol açar diye düşünüyorum o kadar hızlı vereceğine ayda 3-4 kilo verirsin ama sağlıklı hemen hemen hepsi yağ olur. 40 dk kardiyo 20 dk ağırlık demişsin yerinde olsam;

1- low carb diyeti araştırıp yapardım
    2-30 dk hiit sistemiyle kardiyo 30 dk ise ağırlık kaldırmanı öneririm

Amaç minimum kas yakıp ideal kilona ulaşman.

Hatalarım varsa kusura bakmayın.

Sent from my iPhone using Tapatalk

elite35 bunu beğendi.
  3. body_forum

body_forum Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    muhasebeci
    Yer:
    istanbul
    Aslında IF araştırırken konu başlıklarında kas yaparken yağ yakın deniliyodu yani 19 saat aç kalma sonunda düşen insülin büyüme hormonunu tetikliyomuş.Zaten bu IF yaptığım ilk hafta ve 1 haftada tam 1 kilo vermişim.

Zaten astım hastası olduğum için hit kardiyo yapabileceğimi sanmıyorum şöyleki 1 saat yürüsem tık yok ama koşmaya başlayınca 30 saniye de tıkanır nefes alamaz duruma gelirim.

Low carb olayınıda araştırıcam.

Beslenme şeklim ne olursa olsun haftada ortalama 1 kilo verirsem normaldir dimi ?

4. BeqirJordan

BeqirJordan Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Bence Low Carb diyetini kullanmalısın. Sabahları aç karına 2 bardak su içip kardiyo yapabilirsin 30dk civarı. Ağırlık çalışmalarında 40-60dk arası sürsün bence. Kas kaybını en aza indirmek için.

5. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    yeni başladığın için low carb daha mantıklı olur, en temel diyettir.

6. body_forum

body_forum Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    muhasebeci
    Yer:
    istanbul
    Teşekkürler şu low carbı daha fazla araştırıp nasıl yapıldığına filan bir bakayım o zaman.

Sayfayı Paylaş