Beslenmem hakkında yardım edebilirmisiniz?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve BerQue1990 tarafından 10 Mart 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. BerQue1990

BerQue1990 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1.80 boyunda 88 kiloyum ve diet yapmak istiyorum.Fakat aynı zamanda vücut'ta çalışıyorum.Şuan da hiç bir supplement kullanmıyorum.Yağ yakma uğruna bişeyler yapıyorum.Yağlarımdan nası bir beslenme programıyla kurtulabilirim?Hemen hemen hergün 40 dakika cardio ve bütün vücudu çalıştırıyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden teşekürler :)

2. redlion999

redlion999 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Genel hatlarıyla

Sabah kahvaltı
    Yumurta
    kepek ekmekli sandwich, special k,eti müsli gibi yiyecekler sütle

Ara
    1 meyve

öğle
    Sulu az yağlı yemek
    bamya, ıspanak, fasulye tarzı
    light yoğurt
    yağsız salata
    meyve

antrenmandan 1.5 saat önce
    kompleks karbonhidrat
    yağsız tuzsuz makarna, pilav,yağsız ton balığı

antrenman sonra
    %100 üzüm suyu
    eğer düşünürsen whey protein 1 ölçek

akşam
    ızgara,haşlanmış yağsız et(tavuk olması daha iyi tercihen göğüs),balık ızgara,buğulama
    yoğurt

Yatmadan
    ben süt içiyorum yağsız ancak bazıları zararlı olduğunu söylüyor o yüzden kesin demiyorum

Balığı haftada 1 kez yemen iyi olur gerekli yağları alman için. Ton balığı da tercih edebilirsin ancak haftada 1 kereyi geçirme içindeki ağır metallerden dolayı

Bunların dışında aralarda ceviz,fındık,kuru üzüm, çekirdekli üzüm gibi şeyler atıştırman faydalı olur aşamamak kaydı ile

fast food dan uzak duracaksın kesinlikle(1000 kalorilik hamburgerler var) patates elinden geldiğince az tüketeceksin, ekmek tam tahıllı,kepekli tarzı olacak beyaz un olmayacak.

miktarları yazmadım sen kendine göre uydurursun. Sık yemeye çalışırken fazla yememeye dikkat. gün içinde en az 3 litre su(özellikle sabah uyanır uyanmaz 1 bardak su). Yukardaki listedekilerin yan yana olanlardan birini seçmen gerektiğini söylememe gerek yok sanırsam.

Bunlar ana hatlarıyla dikkatli araştırırsan çok şey bulabilirsin. Genel olarak yağ alımı minimum(özellikle akşamları) karbonhidrat alımı akşama doğru azalacak. Protein ağırlıklı beslenilecek.

BerQue1990 bunu beğendi.
  3. BerQue1990

BerQue1990 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekür ederim.bu şekilde devam edersem ne şekilde bi faydasını ne zaman kadar görürüm.ayrıca hydroxy cut kullansammı?

4. DeaqLe

DeaqLe Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Artvin
    * Yumurta en az 4-5 tane olsun.Sarısı en fazla 2 tane

* Sabahları süt ile beraber yulaf alman daha iyi olacaktır.Çünkü yulaf seni uzun süre tok tutar.

*Buna ek olarak kahvaltıya şekersiz yeşil çay ekleyebilirsin.Yağ yakımı ile beraber vücuda birçok yararı var.

*Ara öğünü meyve ile olabileceği gibi 1 avuç fındık , ceviz vb.. de alabilirsin.

*Öğle yemeğinde komplex karbonhidratını almalısın.Komplex karbonhidrat makarna,esmer pilav , fırında patates gibi yiyeceklerde bulunmaktadır.

*Öğleye protein de elbette eklemelisin.Bu konuda bir numaralı öğün tavuk göğsüdür.Tabi somon,hamsi , ton balığı gibi alternatiflerde olabilir

*Öğleye son olarak yoğurt , yeşil çay ve salata ekliyebilirsin.Meyvede de bolca basit şeker bulunduğundan bu öğünde gereği yok.

*Antremandan 1,5 - 2 saat önce arkadaşın dediği gibi bir öğün ekliyebilirsin.

* Antremandan sonra hızlı emilen protein ve glikoz depoları boşaldığı için basit şeker gereklidir.Arkadaşın verdiği program uygundur.

*Akşamları da sebze yemeği ve tavuk göğsü gibi proteinler alabilirsin

*Yatmadan öncede mutlaka kazein proteini alman gereklidir.Bunun içinde süt , yoğurt vb.. uygundur.

5. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s...76&postcount=2
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...kni-t8692.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenme-f24.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...r-b-l-f53.html

Lütfen 1.dakikanızı ayrırak forum kurallarını okuyunuz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş