Beslenmem hakkında tavsiyelere ihtiyacım var

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve djpisagor tarafından 16 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. djpisagor

djpisagor Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    izmir
    Merhaba,

25 yaşındayım. 1.80cm boyunda ve 82.5kg ağırlığındayım. Bel bölgesi 95cm. 2 haftadır vucüt geliştirme için salona gidiyorum. Yine 2 haftadır kendime bir beslenme programı hazırladım. Tabii ne kadar doğru bilmiyorum o nedenle sizlere danışmak istedim. Amacım yağ yakıp, kas kütlesi oluşturmak.

Kahvaltı;
    3 yumurta beyazı
    1 dilim kepek ekmeği
    yağsız lor peyniri ve yarım yağlı peynir
    3-5 tane zeytin
    çay
    yada
    yulaf ezmesi, diyet süt ve bal karışımı

Antrenman öncesi;
    Tavuk ve pilav
    yada
    Ton balıklı salata
    yada
    K.fasulye(nohut, mercimek, barbunya, bezelye, makarna) ve pilav ve 1 dilim kepek ekmeği

Antrenman sonrası;
    Yarım ekmek tavuk
    yada
    ton balıklı salata
    (Bu öğünü genelde dışarda yemek zorunda kalıyorum)

Yatmaya yakın;
    1 bardak diyet süt, bal karışımı

2. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    bence kahvaltıdan çayı cıkarmalısın, antreman öncesi ve sonrası proteini sağlam tutmalısın ve ara öğün koymamıssın 1 öğünde yiyiceğini ara öğünlere yayarsan faydasını görürsün.

3. djpisagor

djpisagor Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    izmir
    Cevabın için teşekkürler.
    Çayın ne gibi bir zararı var? Ara öğün koymak isterdim ama çok yakın zamanlarda zaten yemek yiyorum ve gün içinde midemin boş olduğu bir zaman dilimi yok gibi zaten. Antreman öncesi ve sonrası protein olarak balık ve tavuk artık o gün ne varsa yemekte onu yiyorum. Kırmızı eti sevmediğimden onu tüketemiyorum.

4. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    çayın zararı vücuda alınan demirden vücudun faydalanmasını kısıtlar bu yüzden cayı yemeklerden 2 -3 saat sonra icmek mantıklı gibi.

5. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    ya bu gunde altı öğün işi çok abartılmış durumda. altı öğün olmadan kas geliştirilip yağ yakılamıyormu?

neden altı öğün yani? Sofradan doymadan kalktıktan sonra altı öğünün ne anlamı var mesela değilmi?

insulin direncini yen istersen 2 öğün ye.

95 cm bel çok kalın.

Önce onun 80 leri falan bulması lazım hiç kaslanıcam diye yağlanarak devam etme.

Direk insulin direncini yen ve yağları yak daha sonra kas kütleni arttirmak için çabalarsın.

6. djpisagor

djpisagor Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    izmir
    Şunu merak ediyorum, şimdi yağlanıp kilo alıp sonra yağları yakmakla, şimdi yağları yakıp sonra kilo alıp sonra tekrar yağ yakmak arasında nasıl bir fark var? Hangisi daha avantajlı? Yanlış anlamayın, bilmediğimden soruyorum.

7. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    antreman sonrası "yarım ekmek" yiyorsan tavsiyeye ihtiyacın varmış gerçekten...
    ekmeği minimuma indircen, değil yarım çeğrek ekmek bile yeme...
    yağsız makarna ne güne duruyor.

8. djpisagor

djpisagor Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    izmir
    Antrenman sonrası öğünü dışarda yiyordum o yüzden yarım ekmek yiyordum. Ama son günlerde düzelttim onu artık evde yiyebiliyorum. Dün mesela antrenman sonrası 1 tabak makarnanın üzerine 160gr ton balığı koydum onu yedim evde.

Kahvaltıda yarım dilim tahıllı ekmek, antrenman öncesi belki yine yarım dilim, antrenman sonrası (eğer dışarda yemek zorunda değilsem) hiç ekmek yemiyorum. Günde 1 dilim anca yiyorum artık ekmeği.

Makarna'yı da yağsız değilde zeytinyağlı yiyorum sorun olur mu?

9. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    zeytinyağlı sorun olmaz...
    yine de abartmamak lazım :)

djpisagor bunu beğendi.
  10. timucin

timucin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bel bolgesının b.b ıcın kalın oldugu dusuncesıne bende katılıyorum.
    Bence kas kutlesı yapmaya baslamadan once ıyı bır programla ve ekmek yemeyı bırakarak once bundan kurtul daha sonra kas yapmak ıcın gereklı programla antrenmanlarına devam et asama asama gıdersen daha ıyı yol alırsın kanaatındeyım
    Ayrıca da spora baslayalı daha cok az bır zaman olmus onun ıcın sabırla acele etmeden emın adımlarla gıdersen cok daha ıyı sonuclar alacagını umarım sabır sabır... :D

11. yaramyarimdir

yaramyarimdir Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben body ye başlamayı düşünüyorum 14 yasındayım ve aklıma bir soru takıldı.ben kiloluyum.body e başlayınca kilolarımı verdikten sonra (4,5 ay sonra ) bırakınca kiloları tekrar alırmıyım hızlı bir şekilde ? gene beslenmeme dikkat ederim fakat kendiliğinden tekrar alırsam kiloları ne anlamı var body nin ?

12. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız tasınmıstır.
    tasınma sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyurudan önce günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmaktadır. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-25)

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Sayfayı Paylaş