Beslenmem hakkında düşünceleriniz ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve BodyEser tarafından 6 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    merhaba arkadaşlar ben şuanda bulk dönemindeyim yaklaşık 2.ayım ve genel beslenme mantığım kilo başına 1.5 gr protein , kilo başına 5 gram da karbonhidrat alıyorum ve günde 100 gr da zeytin yağı içiyorum şuanda 4 kilo almış durumdayım bulka girmeden önce 78 kiloydum 2 ayda 4 kilo alarak 82 kilo ya çıktım hedefim bulk sonu 88 kg civarı sizce beslenmemde bir anormallik varmı günde 5 öğün yiyorum kollarımda ve göğüsümde hafif büyümeler başladı damarlar hemen hemen kayboldu gibi fakat benim hedefim 88 kiloya ulaşıp daha sonra definasyona girip 81 82 kilo defin damarlı bir vücut istiyorum he şunuda belirtiyim bulka girmeden önce 6 aydır bodybuilding le ugrasıyodum zaten,şuanda bulkta 2 ayım ve toplam 8 aydır bu sporla ugrasıyorum 2,5 ay daha bulk a devam edecem daha sonra definasyona gireceğim definasyon süreside yaklaşık 3-3,5 ay süreceğini tahmin ediyorum inşallah başarılı olurum yani hedefim 81 82 kilo olup düşük yağ oranımın olması son olarak şunuda belirtiyim supplement olarak sadece whey protein kullanıyorum . Cevaplarınızı ve düşüncelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler ..

2. Jacobson

Jacobson Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Guzel kilo alabiliyorsan yaği yakabilcegine inaniyorsan durma hedefine kadar beslenme iyi fazla y emeden aliyorsun ve olasi yaglanma fazla olmaz , basarilar.

3. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Fazla yemeden derken?

4. Jacobson

Jacobson Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Ben kilo basina 10 gr karb dan fazla aliyorum kilo alamiyorum ondan :D

5. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    10 gr mı ? ilk defa duyuyorum valla gainer tarzı supplement kullanmanı öneririm faydası olur bence , benim vucüt tipim kilo alma ve vermeye çok yatkın 1 gün beslenmemi değiştirsem bile oynamaları çok rahat görüyorum tabi herkezin bünyesi farklı kolay gelsin KONU GÜNCEL CEVAPLARI BEKLİYORUMM.

6. Eti

Eti Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    bayburt
    Bulk için 5 öğün az , 6 veya 7 öğün yapabilirseniz yapın ben yapıyorum elimden geldiğince sabah namazında bile yiyorum.Ve takviye Sıfır bir de vücut ölçüleriniz nedir oda önemli

Sent from my iPad using Tapatalk

7. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    takviye 0 derken demek istediğini anlamadım
    vücüt ölçüleri ise boyum 1,78 cm kilom şuanda 82 biceps ölçüm en son ölçtüğümde 48cm diye hatırlıyorum kilo alımında şuanda bir sıkıntı yok takviye derken gainer tarzı bişey mi diyosun acaba ?

8. Eti

Eti Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    bayburt
    Evet protein vs ben bunların açığını doğal kendime göre bulduğum ürünlerle kapatıyorum.Vucut ölçülerinden kastım mesela bizm salonda var arkadas seninle aynı kg sahip hemen hemen aynı ölçüler fakat hiç öyle durmuyor omuz yapısı 120 kusurlerde boyuda aynı gibi kol büyükmüş baya Ölçüm o kadarsa fakat şunu beyan etmeden geçemicem genişlik olmayınca 85-90 kg olmanın anlamı yok.Omuz kanat Genişliği Vücudu Gösteren.

9. Jacobson

Jacobson Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Ben arttirmayi denedim malesef olmuyor bunye normal degil ama yedigim surede 1 ayda 2 cm kol artmis kilo ayni degisik bisey
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Şubat 2015 ---
    Aynen o yonden dogru ama ben mesela 72 kg yim kilo yapi olarak cok farkli duruyor kilo almak bu yuzdende istemistim

10. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Kolum şuanda bulk dönemnde olduugum için normalden daha çok hacimlendi tabiki ama ben demek istediğini hala anlamadım benim beslenmemde nasıl bir sıkıntı oldugunu solemek istediğini daha açık solersen sevinirim çok teşekkürler.

11. Eti

Eti Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    bayburt
    Kg alabilirsin Çeşitli yöntemler vardır doğal yönden.Bende ilk zamanlar o sorunu yaşadım akabinde vücudumu çözdüğüm gibi istediğim şekilde ilerliyorum Cok Sukur.

12. Eti

Eti Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    bayburt
    Bana göre Beslenmen günlük 5 öğün az Bulk dönemi için.Artı yediğin ürünler nedir mesela Örnek vereyim "Marul" Yiyor musun. ? Yemelisin

13. BodyEser

BodyEser Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Kuzenim atletik fizik yarısmasına hazırlanıyo şuan da bu işin profu yani beslenme programı mı tamamen o hazırladı beslenmem herzamanki gibi pilav ve tavuk göğüsüne baglı tabi ara da sırada bunları değiştiriyorum ama genel olarak ana besinler bunların ikisi bazen protein olarak brokoli alıyorum ama marulu ilk defa senden duydum ilginç

Sayfayı Paylaş