Beslenmem doğru mu?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve naturelover tarafından 25 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. naturelover

naturelover Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar merhaba bu ilk mesajım. Herkesi selamlıyorum öncelikle. Bodybuilding yapmaya 2 ay önce evde başladım. Beslenmemde bir yanlışlık olup olmadığını öğrenmek adına sizlere sormak istedim. 2 ay önce kilom 68'di şu an 71.3'üm. Yaşım 22 boyum 1.78. Beslenmemi yazıyorum;

Sabah : 3 yumurta sarısıyla beraber. Yarım su bardağı Etli lifalif yulaf ezmesi. 2 bardak yarım yağlı süt.
    Öğlen : İş yerinde ne çıkarsa. Tatlı yememeye çalışıyorum. Onun haricinde karbonhidrat olarak pilav ve burgur çıkarsa bir tabak yiyorum. Ekmek eğer varsa kepekli bir dilim yiyorum.
    Spordan 2 saat önce mutlaka 100-150 gr tavuk göğsü kaynatılmış ve yanında 1 tabak pilav ya da makarna.
    Spordan hemen sonra 1 bardak süt. Yarım saat sonra da 100-150 gr göğüs eğer o gün göğüs yoksa derili pirzola. Derisini yemiyorum. 1 - 1,5 bardak süt daha içiyorum.
    1 - 1,5 saat sonra yatıyorum.

Neredeyse her günüm forumu takip etmekle geçiyor son 1 aydır. Beslenme hakkında çoğu konuyu okudum. Birisi bir şeye olmaz "böyle yapmamalısın" derken diğeri "hayır böyle yapmalısın" diyor. Süt konusu gibi. Kimisi gelişim için gece yatmadan alınan süt büyüme hormununu engeller diyor bir başkası kas gelişimini arttırır diyor. Ben sindirimi uzun olduğu için gece yatmadan içiyorum sütü, sabaha kadar beslesin diye. Ek olarak bir yazıda eskiden sporcuların spor sonrası süt içtiğini öğrendim 2 aydır bu şekilde gidiyorum. Ara öğün pek yiyemiyorum. Ama 2 - 3 hafta sonra ara öğün de yemeye başlayacağım okul açılacağı için daha rahat olacağım.

Antreman programımı da yazmamda fayda var sanırım;

Pazartesi : Kol- Göğüs
    Salı : Yarım saat ip atlama
    Çarşamba : Omuz- Arkakol
    Perşembe : Yarım saat ip atlama
    Cuma : Sırt - Kol
    Cumartesi : Bacak - Arkakol
    Pazar : Yarım saat ip atlama

Cumartesi cheat day oluyor bu arada. Beslenmem ve antreman programım hakkında görüşlerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler, saygılar...

Son düzenleme: 25 Ağustos 2014
  2. naturelover

naturelover Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Yardım edebilecek yok mu ?

Sayfayı Paylaş