Beslenmem de Yanlışlık mı var ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Scofield- tarafından 3 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Scofield-

Scofield- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba

Yazdan sonra spora başladım fakat çamlıkta çalıştım, kendi vücüt ağırlığım ile.

Şınav barfiks dips vs.

1.87 boyum var 66kg ydim. Şimdi 77kg oldum o eski iskelet halimden kurtuldum. Normal de kilo alması imkansız biriyim.

Kol olsun göğüs olsun altyapı olsun belki yeteri kadar olmasa bile birşeyler yapmayı başardım fakat karın hariç.
    Sanırım alt karın biraz yağlı benim ondan gözükmüyor sanırım kaslar. 7 aydır karın çalışıyorum.
    Ben spor döneminde hata edip çok kola tükettim onun etkisi vardır bence onun dışında belki antremanları düzgün yapmamış olabilirm son zamanlara doğru arttırıp daha düzenli yapıyorum. Kolayı 2 aydır tüketmiyorum.

Beslenmem şu şekilde. Kahvaltıda peynir tereyağ kaşar yiyorum. Olursa sucuk salam sosis falan da araya katıyorum.
    Genelde hergün pilav makarna et falan yiyiyorum. Sebzeyi salata da veya portakal elma havuç elmanın içine karıştırıp içiyorum. Ispanak lahana brokoli gibi. Fıstık karışık çerez falanda tüketiyorum.

Sanırım belki şu yönde de hata ettim.

Çikolatalı nesquikler varya süt 4 veya 5 yumurta bunları karıştırıp hergün içiyorum. Çünkü yumurtayı hiç sevmediğimden dolayı böyle tüketiyorum.

Kilo alıp hacimlenip aynı zaman da göbeğimi nasıl şekle sokabilirim ?
    Diğer yandan arada Ice Tea içmenin karına bir zararı olur mu ? Ben sporla ilgilenen bir tanıdığıma sormuştum sorun olmaz demişti. 100 gramında 7 gram şeker var.

Eskiden kola dan ve mısır gevreğinden dolayı mı hata ettim acaba bilmiyorum.
    Tavsiyeleriniz bekliyorum nelere dikkat edip düzeltmem gerekiyor, teşekkürler.

Bu arada birtane daha konu açtım ama düzenlemeyi bulamadım daha açıklık getirecek bir konu açmak istedim o yüzden.

2. 0zqun

0zqun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Tam olarak makroların neler? Onları bilmeden çok sağlıklı yorumlar yapamayız maalesef. Ama şunu söyleyebilirim; kilo alırken göbeğini eritemezsin. Biraz daha kilo aldıktan sonra(sağlıklı bir şekilde), daha sonra diyete girip yine sağlıklı bir şekilde kilo verip karındaki yağlarını.

Ice Tea günde bir tane içersen çok fazla zararının olacağını sanmıyorum. Hatta, günlük değerlerini yakalayabiliyorsan 2 tane bile içebilirsin. Kilo/yağ konusunda bu konuda sıkıntı yapmaz. Ama, genel manada sağlık konusunda soruyorsan eğer çok fazla sağlıklı değil, onun yerine çayın yanına limon/şeftali ile sen yapabilirsin. :)

3. Scofield-

Scofield- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Makrolar derken ? :)

Kilo almak için yaptığım karışımı içmeye devam etmelimiyim o zaman ? Nesquik, 5 yumurta ve süt.
    Mısır gevreği ile yumurta tüketmeyi bırakmak daha iyi olacaksa başka bir alternatif bulucaz. :)
    Mısır gevreğine baktım şeker miktarı çok fazla sanırım basit şekerse zaten zararlıdır.

Karın bölgem de çok fazla yağ yok ama kasları saklıyor malesef.

4. evolution57

evolution57 Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Makrolar yani beslenmenizdeki kalori, protein,karbonhidrat, yağ değerleriniz neler? Tüm yediklerinizin toplamda şu kadar şundan içeriyor diyebilir misiniz? Ona göre yorum yapabiliriz bizde.

5. Scofield-

Scofield- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    O dediğinizi hesaplamak da çok zor malesef. Diğer yandan insanın günü gününe de uymuyor veya mesela bir tabağa doldurduğum makarnanın gramınıda bilemeyeceğim için nasıl hesaplarım hiç bilmiyorum. :)

6. evolution57

evolution57 Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    İşe ilk olarak bir mutfak tartısı almakla başlayabilirsin mesela.

Sayfayı Paylaş