Beslenmem bu şekilde fakat

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Emre91733 tarafından 25 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Emre91733

Emre91733 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle meraba arkadaşlar
    16 yaşındayım 1.75 boyunda 65 kiloyum
    Haftada 4 gün spor salonuna gidiyorum geçen sene 6 7 ay yaptıktan sonra ara vermek zorunda kaldım 1 yıl sonra başladım şuan 4. Ayımdayın

Benim sorunum şu kaslarım baya gelişti kasılınca hepsi şişiyor ve baya belirgin oluyor fakat kasılmadığım zaman kollarım çok ince gözüküyor vücudum sanki spor yapmamış gibi gözüküyor
    Vücudum şuan bu şekilde [​IMG]

Beslenme programım

Sabahları 3 tam yumurta

Öğlen 200 250 gram tavuk

Antrenmandan sonra ise pilav yada makarna yanında tavuk yada etli bir yemek

Spordan önce karbonhidrat almam gerektiğini biliyorum fakat şuanlık öyle bir seçeneğim yok
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Temmuz 2016 ---
    Birde antrenmandan önce 50 100 gram arası tuzsuz yer fıstığı yiyiyorum yazmayı unutmuşum

2. Emre91733

Emre91733 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yok mu bilen biri :(

3. imagine40

imagine40 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fitness Trainer
    Yumurtayı 5-6 yap,yanına lor peynir ekle. tavuk et yada balığı günlük minimum 400gr a çıkar. kaliteli yağlar tüket.
    karbonhıdratı 200 gr al. bol su ve sebze tüket. sürekli temiz beslen ve sert antrenman yap. bu soruları sormassın .)

4. Emre91733

Emre91733 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Peynir yiyemiyorum ne yazıkki tiksiniyorum bünyem kaldırmıyor karbonhidrat eksikliği gibi geldi bana yulaf almayı düşünüyorum günlük 100 gram antrenmanlardada sürekli zorluyorum ağır çalışıyorum genelde

5. imagine40

imagine40 Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fitness Trainer
    Düşünmek yeterli değil. harekete geçmek lazım. yulaf, bulgur, esmer prinç. tatlı patates vs den karbonhıdrat ıhtıyacını karşılayabılırsın.

6. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Peynir yiyemiyorsan lor ye

7. farazi

farazi Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Bursa
    Yulaf ezmesi, bulgur, yeşil mercimek, haşlanmış patates (çok tercih edilmeyebilir), kuru bakliyat, tam buğday ekmeği gibi bir sürü karbonhidrat alternatifin var pahalı olmayan. ben günde 350 grama yakın karbonhidrat alıyorum olabildiğince sağlıklı olmak koşuluyla. seninde tahminim 350 grama yakın ki daha fazla alman gerekiyor haftada 4 gün spor yaptığını varsayarak.

Protein olarak peynir bende tüketemiyorum sevmediğim için. Tavuk 200-250 gramında zaten 50grama yakın protein geliyor, sabah 1 bardak süt ile 3 tam yumurtadan en az 15 gelir. 65 gram. akşamda et tükettiğinde hayvansal kaynaklardan 75 grama yakın bi değer alıyorsun. Dediğim karbonhidratlarda özellikle yeşil mercimektede hatrı sayılır protein var. Yaklaşık 100grama kadar en az çekiyorsun zaten protein olarak. 65 kilo olduğun için fena bir rakam sayılmaz bu.

Birde sağlıklı yağ, yeşillik, çerez yiyebilirsen ek olarak kilo almada sorun yaşamazsın.

Gramlarına dikkat ederek kalorini hesaplamanı tavsiye ederim. Antrenman günleri ekstra 300-500 kalori almalısın. Benim tavsiyem en az 2400 kalori alman olur günde.

Zaten haftada 4 gün spor yapmak seni kolay kolay yağlandırmaz metabolizma bu yaşlarda bu kadar hızlıyken.

Ek olarak trapezlere biraz önem gösterebilirsin omuzlarının yanında sönük kalmışlar :)

8. Emre91733

Emre91733 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ekmek pek yemiyorum zararlı diye ama tam tahıllıyı araştıracağım evet trapezleri pek
    çalışmıyorum daha doğrusu trapez hareketlerini bilmiyorum onada forumdan bakacağım trapezleri omuz çalışırken beraber mi çalışayım yoksa sırt gününde mi çalışayım
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Temmuz 2016 ---
    Aslında o bölge için yaptığım hareketler omuzumu hissettiriyor yaparken o bölgeyi hissetmiyorum omuzlarım güçsüz diye düşünüyorum sanırım ilerde düzelir

9. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Ekmek zararlı değildir sadece kilo aldırır trapezleri omuz gününde çalışsa daha iyi aslındaa önemli bir kas değil

sergen turaman bunu beğendi.
  10. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Ekmek kilo aldırmaz günlük kalorii miktarı kalori aldırır. Yanlış bilgi.tam buğday ekmek tuketebilirsin bu arada arkadaşım beyaz ekmek tüketmek açıktır besleyici degildir

Sayfayı Paylaş