Beslenmede yapmak istediğim değişiklikler (resimli)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Miracle tarafından 17 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Miracle

Miracle Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ticaret
    Merhaba,
    Kısaca;
    25 yaşındayım, Şu an 1.84, 93kgyım yağ oranım:%11

Bu sporu yaklaşık 7 senedir yapıyorum, inişlerim çıkışlarım oldu fakat bu sene başı çok dağıttım. 7 senedir yapmadığım şeyi yapıp beslenmeyi aşırı disiplinli olarak yapmaya başladım. Çok uzak değil, Mayıs 2014de beslenmemi düzene soktum.
    1 Mayıs 2014
    100kg ve yağ oranım %18-20 civarındaydı.

Asıl danışmak istediğim olay şu;
    Eskiden karbonhidrat alıyordum dietimin ilk başında fazlasıyla kestim, lifalif bile yememeye başladım. Buna nazaran antremanlarda çok yoruluyor ve ağır giremiyorum.
    Beslenmem şöyleydi;
    (09:00)
    4 yumurta (2sarı) omlet
    light beyaz peynir(75g)
    Hindi füme yağsız
    light süt (500ml)
    13:00 Tavuk, light tonbalığı, somon, hindi, bonfile yanına sebze(ıspanak lahana brokoli enginar semizotu domates salatalık) hergün farklı birtanesini işyerinde çıkarttırıyorum.
    17:00 Meyve (erik kiraz nektarin vs)
    19:45 evde hafif bi atıştırma (bazen abur cubur bazen ekmek arası hindi füme vs)
    20:30 spor
    22:00 Öğlen yazdığım gibi. Fakat sebze yok sadece protein domates salatalık.

Haftada 1 pazar günleri ant öncesi bol karbo alıp vücudu kendi çapımda şaşırtmaya çalışıyordum.

Şu aralar artık güçten tamamiyle düşüp kastan kaybettiğimi düşünmeye başladığımdan dolayı hafif karb eklemesi yaptım.
    Sabah omletimin içersine lifalif ekledim. Öğlen yemeklerime kinoa yada lapa pilav ekledim (cok cok az)
    Evdeki atıştırmamı kesip işyerinden çıkarken 18.30 civarı tavuk + karb ekledim.
    Kilo vermem durdu haliylen ondan biyerde yanlış mı yapıyorum diye çelişkiye düştüm :)

Supplement olarak: Sadece Protein alıyorum ant sonrası.

Dietten çıkıp, hayat tarzı olarak yapmaya başladığımdan beri + olarak ilerlediğimi düşünüyorum. Fakat yağlanma korkusuyla karbo almıyorum pek. Haftada 5-6 salondayım ve hiç cardio yapmadım.

Bu arada kas kaybım ölçümlere göre çok az olmuş gözüküyor fakat psikolojik olarak beni yiyip bitiriyor:)
    Foto 1: 1Mayıs 2014
    Foto 2: 11 Temmuz 2014

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş