Beslenmede İlk Adım Tavsiyeleri

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Green14 tarafından 30 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Green14

Green14 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar foruma yeni katıldım aynı zamanda vücut geliştirmeye de yeni başladım.Forumda özellikle deneyimi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var.1.92 boyunda 86 kg'ım hedefim karın kası,hacimli kol kasları fakat karın konusunda önce göbeği biraz eritmem lazım sanırım bu konu için iki sorum olacak;

1-Önce proteinli beslenip kol kaslarına mı sahip olmalıyım ? ve bu yoldan gidersem ilerde karın kası için az besleneceğimden emek harcadığım kol kaslarının hacmini vs etkiler mi?
    2-Yoksa göbeği eritip karından mı başlamalıyım ?

Yorumlarınız,yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

2. Terminatörcük

Terminatörcük Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tekniker
    Yer:
    İstanbul
    Karın bölgesinde ki yağlanma ciddi noktada değilse bence idmanlarına kardiyo da ekleyip normal body building antrenmanı yapabilirsin. Hocanla konuşup bu yönde antrenman ayarlamasını rica edersen en mantıklısı bu yönde olur. Haftada 1 gün kardiyo 3 gün normal antrenman vb şekilde. Evet protein ağırlıklı beslenmen şart. Karın kası için az beslenmeyeceksin ''Dengeli'' besleneceksin. Protein alımına yine devam ettiğin sürece pek hacim ''Kaybetmezsin'' (İdmanlarına da düzenli devam ettiğini varsayıyorum). İyi antrenmanlar dilerim

3. Green14

Green14 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Eyvallah hocam sağolasın ben kol kası ve kardiyo çalışmaları ile başlayayim o zaman.

Terminatörcük bunu beğendi.
  4. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    vg ye yeni baslayanların yapması gereken zaten ilk önce baslangıc programıdır ki bu programlarda cardio ağırlıklıdır ve bütün vücudun antrenman için altyapı olusturmasını hedeflemektedir istenen sonuca ise sadece beslenme ile gidilir dinlenme kararlılık sabır bunları tekrar tekrar yazmanın zaten bir anlamı yok ayrıca geniş kolar iri vücut vs vs bunlar zamanla olur bu zmanda yaptıkların yapacakların ile sadce kol ve karın istemekle değil vücut bütündür bu şekilde düşünülmesi gerekir bu şekilde antrenman yapılması gerekr ve ciddi bir motivasyon sağlanması gerekir sölenen söleniceklere aldırmadan ve hergün yeni birşey öğrenilmesi gerkir düşünce yapısı bu olmalı.

Sayfayı Paylaş