Beslenme Yeniyim

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve nevfell tarafından 29 Eylül 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. nevfell

nevfell Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba hocalarım ben yeni fitnesa başladım fitnes dışında dövüş sanatlarıyla uğraşıyorum 1 gün fitnesa birgün kick boksa gidiyorum şöyle besleniyorum doğrumu size sormak istedim

Sabah uyanınca işe gitmeden 2 yumarta beyazı ve litalif ve başka yulaf paketinden ekleme yaparak bir kaba süt doldurup muz parçacıkları ile balda atıyom içine karıştırıp yiyiroum yumurta beyazlarını direk azıma atıyorum tabi sonra bu kaseyi yiyorum extra100 gr yağsız peynir alıyorum.

Öğlen işe balık ton balığı götürüp yemekten 2-3 saat sonrada onu yiyorum

iş yerinden çıkıp eve gelincede fitnesa gitmeden önce yine sabahki kasedekileri hazırlıyom muz, litalif, yulaf ezmesi ve süt ile yiyip spora gidiyorum spordan sonrada protein alıyorum yemek yiyip 2 saat sonra uyuyorum, daha 3 hafta oldu fitnesa başlayalı doğrumu yapıyorum.

2. nevfell

nevfell Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Doğru yanlış yazcak yokmu

3. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    Tek yönlü besleniyor gibisin. Forumdaki günlükleri takip etmeni tavsiye ederim.

nevfell bunu beğendi.
  4. nevfell

nevfell Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam tek yönlü derken çok hızlı şekilde vücudu şişirmek istiyorum salon sahibi 6 aylık kira dışında bin lira daha protein vs vs bişeyler için istedi tmm dedim

5. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Bu sekilde saglikli bilgi alamazsiniz. Kalori hesabi yapmalisiniz.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Bin lira protein vs bişeyler için istediye takıldım. Keklenmeyin arkadaşım neye ihtiyacınız varsa verin siparişi 1 günde kapına gelsin bin lira nedir yahu bin liraya full kür yaparsın + ekstra parada kalır.

7. nevfell

nevfell Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    işte hocam biz nerden bilelimki neyi alcaz o yüzden fitnes salonundaki hocalara aldırıyom siz bana gerekli olanları yazsanız hem hızlı geliştircek ve enerji ve ne gerekiyosa çok hızlı yol aldırcak şeyleri 1aydır yapıyorum ama vücudumda gelişme yok sanki protein şartmış diyolar..

8. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Bak kardeşim,Kas kütleni arttırmak istiyor isen öncelikle günlük olarak protein ve karbonhidrat ihtiyacını alman lazım.Protein ve karbo nasıl hesaplanır onu biliyorsundur.Sen gün içieriinde sadece yumurta ve balıktan protein alıyorsun,diğer şeylerden alsanda çok az..
    Bu şekilde olmaz.Protein ve karbonhidratı düzeltmen şart.

Ayrıca; spor salonundaki o beyfendi senden 1000 lira istemiş,sen kaç yaşındasın,boy kaç?1 aydır yapıyorum demişsin...Daha öncesi varmıydı?

9. nevfell

nevfell Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yok abi daha yeniyim 24 yaşındayım hafifden göbek bile var 78 kiloyum 1.79 boyum buraya başlamadan önce 3 ay kick boks yaptım okadar spor olarak.. Yediğim lif yulaf ezmeleri sabah ve spordan önce bol bol sütle muzla karıştırıp yiyorum şekerden tuzludan uzak duruyorum asitli içecekleride bıraktım günlük protein ihtiyacımı daha nasıl karşılarım protein tozu ilemi

10. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Öncelikle boy-kilo olarak göbeğin fazla gelmedi bana ama sen sixpack derdindeysen o başka.Neyse; şimdi ilk olarak hocana vereceğin suplement parası3 te 1'ine kendine tavuk,kırmızı et ve yumurta stoklayarak başlayabilirsin.

Öncelikle ; sabah 5-6 yumurta haşla 2-3 tanesini tüm diğer kalanların sadece beyazlarını ye.
    Kahvaltı ile öğlen yemeği arasındaki bir saatte yulaf ezmesini tüketebilirsin.Öğlen bulgur pilav ve 200-250 grm tavuk göğsü (haşlanmış oalbilir,sote tarzı olabilir) veya 150-200 gr kırmızı et veya 250-300 grm balık. alarak öğleni geçirirsin.
    İdman önceside öğlen yaptığının aynısını tekrarlayabilirsin.İdman sonrası yine aynı şekilde.

Kısaca ; senin günlük alman gereken protein miktarın :120-150 gr arası birşey,aynı şeklde alman gereken karbonhidrat miktarın ise kilonun 2-2,5 katı olması lazım...Birebir yapamam dersen bunlara yakın beslenme yapman lazım...

5-6 ay bu şekilde beslenirsen gerekli kiloyu ve kas olarak kazanç sağlarsın ve bu zaman diliminde bu beslenme ile suplemente gerek kalmayacaktır.

Kısaca bu kadar...

nevfell bunu beğendi.
  11. nevfell

nevfell Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    anladım hocam yani extra bişeye ihtiyacım yok

12. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    Proteinini ve karbonhidratını karşılarsan ekstra bir şeye ihtiyacın olmaz zaten 1 aylık bir sporcu için önerilmez supplement hele ki 500 tl lik supplement (kalan 500 ü hocanın kar olarak aldığını varsayıyorum) vs hiç hiç önerilmez ha karşılayamıyorum dersen en fazla alacağın bir protein tozu oda zaten 200 tl civarı öncelikle şunu bilmelisin bu işin %50 si beslenme %25 dinlenme %25 antremandır. Yani sen antremanda en iyi en sağlam programıda yapsan beslenmen yoksa kendini büyütmek yerine küçültebilirsin kas kaybın olur. Salon hocanı değiştirmeni öneririm.

Sayfayı Paylaş