Beslenme yardım

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve xhunter tarafından 16 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. xhunter

xhunter Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Beslenme konusunda sorularım var bodye yeni başladım hoca bana daha beslenme programı vermedi belkide ilk gün olduğu içindir ama programlarda işte sabah yumurta beyazı bal , peynir öğlen pilav tavuk vs felan diyor ama bu bir günlük program ise her gün aynı şeyleri mi yiyecez pek anlamadım lütfen aydınlatın

2. kibarmilitan

kibarmilitan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    ya arkadaşım konu açmadan önce bı forumu araştırsan cevaplarını bulursun bu nedir ya adam en temel şeyde bile bakmadan konu açıyor

3. xhunter

xhunter Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kardeş zaten belirtim baktım programlara diye ama anlamadım bir günlük besin programı var ama diğer günler napıcam aynılarını mı yicem diye sordum

4. Jei

Jei Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    xhunter

Bu yazcağım program gramı gramına yazılmış bir program değil ve evde çalışan ve giriş seviyesinde biri o kadar gram hesabı yapmamalı bence. Programı gün içinde çalışan ya da okula giden birini düşünerek yazdım. Örnek şahsımız 70 kilo ve hafif yağlı.

Kalkış : Pekmez ya da bal ve 20-30 gram kadar lor peyniri. (Gece boyunca yükselen kortizolü kesmek ve kana çabuk karışacak proteini sağlamak için)

30 dk sonra: 2 tam yumurta + 2 yumurta beyazı + 50 gr lor peyniri omlet + 1 dilim kepek ekmeği

Öğle yemeği:

100-150 gr tavuk ya da kırmızı et + bir porsiyon pilav (mümkünse esmer pirinç ya da bulgur)

Ara öğün: (2-3 saat sonra)

Öğle yemeği ile aynı tür beslenme, vakit bulamıyorsanız yanınıza aldığınız bir tane konserve ton balığı ve 1 dilim kepek ekmeği.

Eve gelince:

bir porsiyon pilav içine 50 gr kadar lor peyniri.

1 saat sonra antreman

Antremandan hemen sonra:

50 gr lor + bir bardak meyvasuyu

30 dk sonra:

4 beyaz + 1 tam yumurta omlet + 1 dilim kepek ekmeği

Yatmadan önce:

50-60 gr yağsız beyaz peynir (casein için)

Bu program başlangıç seviyesi olduğu için kilo almaya yönelik. Supplement içermiyor. Çok aşırı yağlı olanlar, pilav ve ekmekleri yarım porsiyon yapabilir.

Döngü sürekli bu şekilde devam eder. (Pazartesi,Salı,Çarşamba diye gider..) Diyet işi biraz zahmetli iştir. Şimdiden bol şanslar :)

https://www.bodyforumtr.com/vbforum...i-baslayanlar-icin-beslenme-teknigi-8692.html yorumlarıda okuyup daha detaylı bilgiler alabilirsin umarım.

5. xhunter

xhunter Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    saolasın ama bana yumurta biraz fazla gibi geldi proteini başka şeylerden alsak mesela fındık et felan bide ben 65 kiloyum 172 boya kas oranım normal ama yağ oranım normale göre biraz yüksek cıktı

6. Jei

Jei Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    xhunter 2 tam yumartayı yumarta beyazı yapabilirsin veya 3 yumarta beyazı omletde olabilir şahsen ben pek yumarta beyazı yemekten hoşlanmıyorum sabahları

15 gr lor peyniri
    4 yumurta beyazı omlet
    5 zeytin
    2 dilim kepek ekmeği
    1 küçğk kase içine 2 tane kurutulmuş kayısı ince ince dilimleyip yulaf ezmesiiyle karıştırıyorum tadının güzelleşmesi açısından sade pek yenmiyor :D
    1 muz

sende bu yolu istersen izleyebilirsin

7. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    Değerli üyemiz ;

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s...76&postcount=2
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...kni-t8692.html
    Beslenme - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...r-b-l-f53.html

Lütfen 1.dakikanızı ayrırak forum kurallarını okuyunuz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş