Beslenme ve takviyeler hakkında tereddütler

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve xLucky tarafından 29 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. xLucky

xLucky Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba öncelikle ben 3 yıldır(son 2 yıl kesik kesik gerek iş gerek sakatlıklar) Muay thai sporcusuyum, boyum 183 kilomda suanda 88 yani biraz göbek falan var ama üst grup karın kasları gözükür seviyede, bu sene takviye olarak body yapmaya karar verdim 4. ayımın içindeyim ve normal şartlarda beslenmemde kahvaltı pek yok aslına bakarsanız fakat gün içinde idman öncesi 1 kutu ton balığı veya eve alıyorum bir miktar tavuk göğsü (200 300 gram falandır sanırım yada daha fazla cünki yemek yerim iyice ) yiyordum idmandan yaklasık yarım saat sonra 1 kutu ton balıgı yada yine evde tavuk ve yeşilliklerden salata ile gün içini geçirip akşam yemegindede eveki yemeklerin yanında(pilav makarna vs) hazır dolapda duran tavugu kızartır haffden yerdim, süt bol bol içerim sabah kalkınca kahvaltım yok ama kahvaltı olursa yumurtam olur 2-3 tane yine fakat okulların acılmasıyla bunları yapamaz oldum hadi spor salonuna gitmeden önce 1 kutu balık yesem sonra cıkıyorum okula gidiyorum ( Üniversite ögrencisiyim yaşadığım yerde) çocuklarla derken aksam oluyo bi bakmısız saat 10 11 yemekler bildiğiniz gibi aperatif oluyo bende bu durumda takviye olarak protein tozu aliyim dedim aslen takviye besinlere hiç sıcak değilim kimseye önermemişimdir vucudu basite alıstırmayıda ama aldım, reklam olmasın marka vermicem alıgım ürünler sunlar %87 proteğin izolesi bulunan bir toz ürün birde likit aminoasit ürünü tüp şeklinde bunları ben idmana baslamadan önce 4 ölçek alıyodum bilincsizce fazlaymıs megersem cünki beslenmeyi düzenlicem tekrar idman yarım saat öncesi 2 ölçek idman sonrası 2 ölçek alıyordum ve likitide idman 5 dk öncesi yarım idman sonrası dustan önce yarım alıyorum açıkcası bu tür ürünlere sıcak olmadıgımdan fakat beslenme düzensizliği yüzünden olanı kaybetmeyi istemedğim için aldım ve kullanmaya basladım 3. günümdü bugün ve bu ürünleri kullanıp kendimi tembellestiriyormuyum acaba diye rahatsızlık duymaya basladım aniden bu konuda sizlere sormak istedim yeni baslayan biri olarak yanlış bi durum içindemiyim? Ürün kullanımını yanlışmı yapmışım yanlışsa ufak tüyolarla nasıl yapmalıyım ve önceki beslenme düzenimde cokmu yanlış bosunamı sıkıntıya girmişim ben gece gece aslında bi sıkıntı yokmu sizlerden yorum ve önerilerinizi bekliyorum baya uzun oldu umarım sıkmamışımdır :)

Sayfayı Paylaş