Beslenme ve Spor düzenime göre takviye almalı mıyım?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Belifanti tarafından 2 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Belifanti

Belifanti Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar,

Ocaktan beri diyet yapıyorum, 2.5 - 3 ay önce de diyetisyene gittim işi tamamen garantiye aldım. 12kilo verdim.

108.5'tan 96.5'a düştüm genel olarak kilolu bir tipim yok daha çok geniş ve kas yapısı olan biriyim yani dışarıdan bakıldığında kimse 95-96 kilo olduğumu söylemiyor.

Çok düzenli bir beslenme ve spor yaşamım var (diyetisyen kontrolü + min 3 gün spor) ve bunu 85-90'a arasında bir kiloya gelene kadar devam ettireceğim.

genel olarak beslenme şeklim şu

kahvaltı 3 yumurta + kepek ekmeğine beyaz peynir
    öğlen tavuk et ya da balık ızgara ayran az çorba kepek ekmeği
    spor öncesi beyaz peynirli sandviç
    akşam sebze

ara öğünlerde de meyve vs.

Şimdi sormak istediğim soru şu güzel ve düzenli bir sistem kurmuşken biliyorum ki emek olmadan hiç bir şey olmuyor... "hemen karın kasım çıkmalı!" diye düşünmüyorum. Bol bol çalışacağımın farkındayım ancak sizce takviye besin almalı mıyım? Protein tozu vs yoksa bu beslenme şeklim yeterli midir? şimdi alırsam erken mi olur? bilgili ve prof arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Teşekkürler.

2. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    gece de lor falan yersen sorun olmaz alışma erkenden protein tozuna bağımlılık gibi bir şey olmasın şu gıda sizde aman aman bir şey değil doğal yoldan alıyorsan hiç bulaşma çamur içmeye 1 sene git bakalım vucut alışsın doğal sisteme ardından toz kullanımına geçersin acele etme bu kadar

3. Belifanti

Belifanti Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selam cevabın için teşekkür ederim, spora gideli 1 sene oldu ancak düzenli beslenmediğim için yağ oranım hep yüksek oldu (iç organ ve normal yağlanma) şimdi bunları düşürüyorum ve çok düzenli gidiyorum. Doğal yollardan protein alıyorum evet. Gelişimi daha doğru ve düzgün yapabilmem için önerin var mı?

Teşekkürler.

4. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    Forumda gerekli bilgiler var arayıp bakabilirsin fazla yağlı oldugunu düşünüyorsan kardiyo yapıp karbonhidratı azaltmalı proteini arttırmalısın ölçülerde haliyle kücülme olacaktır ama temiz yağ yakıp % 10 % 9 lara çektiğinde temiz kilo alırsın bulka girersen güreşçi gbi birşey olursun tekrar yağ üstüne yağ eklenirse işin daha da zorlaşır sporcu estetik olmalı dediğim gibi yağ oranını % 10 lara düşür bi karın kasların gözüksün ardından temiz kilo alırsın fotoğraf koyarsan daha iyi olur % kaç yağ oranın vs

5. Belifanti

Belifanti Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Tamamdır, ben tüm ölçülerimi yazılı olduğu not kağıdını buraya ekleyip sizi taglarım teşekkürler. Aynen fazla yağlı olduğumu düşünüyorum ve tam dediğin gibi besleniyorum, son kontrolümde 4.9KG kas kazanmıştım 3.9KG'de yağ'dan gitmişti. Bu şekilde beslenmeye devam ediyorum. Kesinlikle ben fit olmak istiyorum çok fazla genişlemek niyetinde değilim.

Sayfayı Paylaş