beslenme ve spor açısından dogru mu ilerliyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve haetaan35 tarafından 13 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. haetaan35

haetaan35 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhabalar degerli forum uyeleri.Bir bucuk sene kadar sporsuz bir donem gecirdim ve cok yaglandim 12 gundur spora basladim ve devam etmeyi dusunuyorum hedeflerim uzun vadeli ama bu zaman icerisinde baya bir kilo almisim.

Suanda boyum 1.80 kilom 86 - 87 yaşım 21 . Bel kalinligimi 12 gunde duzenli bir beslenmeyle 104 cmden 95cm e dusurdum.
    Henuz bolgesel olarak agirlik calismaya baslamadim genel olarak calisiyorum yuksek tekrarlarla ve genel anlamda kardiyo yapiyorum.İşim geregi her sabah (en az 2 saat ) bisiklet kullaniyorum
    Sizinle diyet listemide paylasip yorumlarinizi ve dusuncelerinizi almak istiyorum

Sabah: en gec 5 te uyanıyorum kalktigim gibi meyve ile karbonhidrat alimini yapmaya calisiyorum ve bisikletle gazete dağıtımına gidiyorum saat 8 gibi evde oluyorum ve kahvaltimi bu saate sakliyorum
    Kahvaltıda yediklerim: en az 3 4 yumurta beyazı bazen sarilariyla (nadir olarak) , 2 kibrit kutusu büyüklugunde peynir ezine az tuzlu, domates salatalik en az 1er adet, 2 dilim kepekli ekmek.
    Ama kafama takilan en buyuk sorun şu ki sabah 5te uyandigim icin gelip kahvaltiyi yaptiktan sonra 2 saat kadar tekrar uykuya ihtiyacim oluyor ve yatiyorum merak ettigim nokta şu ki bu sabah mecburen 2 saatlik uykunun diyetimi zarari nedir bu konuda ozellikle bir aciklama yaparsaniz sevinirim

Öğlen: 12 gibi kalkmis kendimi gelmis oldugumda enaz 160 gram tonbaligi kendim yaptığım meyve mixi ve yanina en az 100 gram yulaf ezmesi.

Ara ogun Saat 2 gibi: 1 adet muz seftali veya herhangi bir karbon hidrati yuksek meyve.

Spor saatim 16:00 - 17:00 arasi degisebiliyor: spora gitmeden 30 dk önce sade kahve veya yeşil cay tuketiyorum

Spor sonrasi aksam yemegi: 300gram tonbaligi veya tavuk gogusu 1 adet muz

Gece yatmadan en gec saat 23.00da: 1 kase yogurt

Bu duzende sizce nasil ilerlerim eksigim yadayanlış olan bir dururumun varmi veyaonerebileceginiz baska birsey. Simdiden coktesekkur ederim saygılar

Sayfayı Paylaş