Beslenme ve program hakkinda birkaç sorum olacak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ootaci tarafından 22 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ootaci

ootaci Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bolu
    Arkadaşlar şu anda Kol:38 Omuz:48 Göğüs:88 Bel:70. Gördüğünüz gibi kollarım biraz orantısız duruyor. Sorularım şunlar

1)Yağ oranım %4 bu yüzden okuduğum kadarıyla şanslı oluyorum ve vücut tipim endo-mezo bunlardan dolayı çabuk gelişim sağlayabilir miyim?

2)Göğüs:94 Omuz:52-54 yapmak için çok ağır bir program mı uygulamam gerekir?

3)Şeker ve tuza çok düşkünüm bunları azaltmadan da başarılı olabilir miyim?

4)Protein tozu kullansam herhangi bir sakıncası olur mu?

Tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum:eek:

2. ZARELLI

ZARELLI Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci&İşletmecilik
    Yer:
    ANKARA
  3. ootaci

ootaci Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bolu
    Boyum 179 kilom 62. Düzelttiğin için teşekkür ederim 110 çıktı omuzlarım. Yaklaşık bir 4 yıl kadar askeri lisede kendi başıma bir şeyler yaptım ama 6-7 aydır hiç yapmıyorum ve kaslarımda eridi şu anda bu ölçülerden 2-3 cm daha fazlaydılar. 15 gün sonra tekrar başlayacağım

4. ZARELLI

ZARELLI Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci&İşletmecilik
    Yer:
    ANKARA
    Yağ oranının düşük olması güzel birşey bence ama kilo alman gerekli zayıfsın.
    Forumda araştır güzel bir program ve beslenmeyle beraber ölçülerde artış alırsın.

Tuz ve şekeri gerektiği kadar al sağlık açısından fazla tüketim iyi değil bir daha gözden geçir derim.

Protein tozunu veya diğer supplementleri belli bir düzeye geldikten sonra araştır vücudun adapte olma sürecini geçtikten ve şekillenmeye başladıktan sonra.( yaklaşık 3 ay gibi bir zaman).

ootaci bunu beğendi.
  5. ootaci

ootaci Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bolu
    Çok teşekkür ederim vücudum genetik olarak çok çabuk yanıt veriyor bu tür çalışmalara 1 ay sonra ölçülerimi paylaşacağım:) Fakat kilo almada çok sıkıntım var ne yapsam alamıyorum bunun için proteinin yanında karbonhidrat ta almam gerekli bunun içinde karbonhidrat takviyesi almayı düşünüyorum tabi önce bir diyetisyene veya doktora gitmem gerekir mi yoksa salondaki hocaya sorup kullanmam yeterli olur mu?

6. ZARELLI

ZARELLI Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci&İşletmecilik
    Yer:
    ANKARA
    Kilo alamamanın ne demek olduğunu gayet iyi biliyorum bendede sıkıntı var o konuda. Genel manada iyi beslenmelisin sadece protein alsam yetermi demişsin herşeyden gerekli ölçüde yemen lazım vücudun proteine olduğu kadar karbonhidrata ve diğer maddelerede ihtiyacı var.

Diyetisyene gidersen kan tahliliyle ne gibi şeyler sende kilo almana fayda sağlar güzel bir plan yaparlar ama iş sende bitiyor bol bol ve kaliteli yemen lazım öğün sayın 5-6 olsun.

Ben beslenme konusunda hocalardan pek fayda göremedim açıkcası hep pilav,tavuk ye diyip geçiştirdiler takviye konusundada ticari olarak bişeyler vermek isteyebilir ama genel kanı bence 3 ay doğal olarak devam etmek en doğrusu.

Sayfayı Paylaş