Beslenme Ve Gelişim Durumum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Mrblack tarafından 23 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Mrblack

Mrblack Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaslar,
    Yaklaşık bir ay once kilo vermek amacıyla vucut geliştirme sporuna basladım...aslında amac sadece kilo vermek deil birazda vucudumu sekillendirmek...Gectigimiz bir ay boyunca bana temel programla calısmam gerektigi soylendi.( Bahsedilen Program Burda ki yeni baslayan programlarına benzer ) Bende bu calısmayı 1 ay boyunca yaptım...ogunlerimi bi hayli kuculttum.basladıgım gun sag kolum 38 cm,omuzum 128 cm,bel cevrem 109 cm , kilomda 107.9du..su an sag kolum 39 cm omzum aynı belim 105 cm ve kilomda 104.1 civarinda...sizce bu iyi bir gelişme midir...??
    ayrıca pazu calısmasında surekli agır calısmama ragmen istedigim sekilde tepki alamıyorum...goguslerim ve kanatlarım inanlmaz tepki verirken pazularım bi hayli zayıf kalıyor...ha keza omuz bolgemde de bi miktar gelişme olduktan sonra oda durdu...
    bana biraz yardımcı olursanız cok sevinirim...tavsiyeleriniz ve yorumlarınız cok onemli...
    not:189 cm boyundayım...kilo gorunum olarakta genelde insanlar 85-95 kg civarında tahmin ediyorlar...

2. Delteo

Delteo Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Yaptığın kol hareketlerini, set ve tekrarlarını yazarsan daha çok yardımımız dokunabilir. İlk ay için biraz az kilo vermişsin gibi geldi bana. Cardio anlamında ne yapıyorsun onu da belirtirsen güzel olur. Ölçülerden anlamadığım için bir şey diyemeyeceğim. Forumdaki yağ yakım günlüklerini -içlerinde çok başarılı olanlar var- takip ederek çok hızlı bir şekilde hatalarını giderebilirsin.

3. brhmcr

brhmcr Guest

Programin yeni baslayan forumundaki gibi ve beslenme programin dogru ayarlandiysa, gelisim olaacaktir. Ancak 1 ay gibi kisa sure olumlu sonuc gorebilmek icin az, bence 12 hafta sonra karsilastirma yapilmali. Hangi gunler idman yaptigini, suresini kol idmani nasil yazabilirsen daha iyi yardimci olunabilir.Benim ilk aklima gelen kollarin kucuk kas olmasi munasebetiyle acaba overtraining mi oluyorlar sorusu.

4. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    1 ayını doldurmuş bir sporcu da gelişimin durması diye bir şey neredeyse imkansızdır. Tabi ki yapılan hatalar varsa o ayrı bir konu.

Her insanın farklı bölgesi gelişime daha açıktır. Onun için bazı bölgeleriniz çok hızlı tepki verirken diğer bölgelerinizde sorun yaşayabilirsiniz.

Eğer beslenme düzeniniz doğruysa ve antremanın da hakkını veriyorsanız gelişim zaten kendiliğinden gelecektir. Bir de dinlenme var tabi :)

5. Mrblack

Mrblack Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ARKADASLAR CEVAPLAR İCİN COK TESEKKUR EDERİM...
    @DELTEO...dostum cardio antrenmanları konusunda biraz sıkıntılıyım kosu bantlarının cok olması sebebiyle cogunlukla bisiklete biniiyorum oda cok fazla vakit harcıyamıyorum o konuda...uzun yuruyusler yapıorum gun icersinde...
    @brhmcr : hocam salondan beslenme konusunda cok fazla yardımcı olmadılar...daha onceden sporcu oldugum icin bazı seyleri kendim yapmayı denedim...sampiyonalara gitmeden once hızlı kilo vermek icin yaptıgımız bi diyet vardı ama cok agır geldigi icin su an yapamıorum...yan etkileri cok ciddi oluyor ( bas donmesi,bilinc kaybı,unutkanlık vsvs...) yaptıgım programda soyle : etki bölgesi göğüs

1-Bench Press
    50 kg 12*3
    2-Butterfly
    40 kg 12*3
    etki bölgesi omuz

3-Military Pres
    30 kg 12*3
    4-Lateral
    10 kg her kol icin 12*3
    etki bölgesi ö.kol arka kol

5-Barbell Curl 30 kg 12*3 ve buna ek olarak dambılla pazu calısması yapıyorum oda...10 kg 12*3 seklinde...

6- Triceps Pushdowns 40 kg 12*3

etki bölgesi sırt

7-Wide-Grip Lat Pulldown

8-Seated (Cable) Row

etki bölgesi ö.bacak a.bacak

9-Leg Extension

10-Leg Curl
    bu calışmayı her gun yapıorum...

6. brhmcr

brhmcr Guest

Hergün derken haftanın 7 günü mü?

7. Mrblack

Mrblack Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Haftanin 6 gunu...pazar gunleri salon kapali oluyor hocam...yoksa o gunde yapicamda olmuyor maalesef :)

8. haydari

haydari Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    7 Gün boyunca çalışmak deliliktir. Profesyonel sporcular bile 1 gün dinlenir kaldı ki sen değilsin.Haftanın 2 günü dinlenmek gerektiğini düşünüyorum.Heves edebilirsin ama bir yandan da kendine zarar verebilirsin.Ben en azından 2 gün olmasa bile 1 gün muhakkak dinleniyorum.Salonun kapalı olması pazar günleri bir nevi sana iyilik etmiş

9. Mrblack

Mrblack Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Konu guncel arkadaslar...

Sayfayı Paylaş