Beslenme Ve Cardiomun Dışında Protein Tozu , Yağ yakıcı vb sızce kullanmalımıyım ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve undisputed01 tarafından 6 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. undisputed01

undisputed01 Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Haftanın pazartesi çarşamba ve cuma günleri 1.30 saat agırlık 30 dk cardio yapıyorum saat akşam 8 10 arası gidiyorum. Bunun bi sakıncası varmı oncelıkle onun dışında dıyetım normal sabah yumurtam oglen form bıskuvı 2-3 tane ve su 15 30 gibide sebze yemegı yıyorum ondan sonra yatana kadar meyve süt tarzı şeyler. İlk 3 gün boyle gıttım guzeldı sonra yağlı bişeyler yedım duramadım o kadarf çalışma sanki boşa gitti biraz zorlayıcı oluyor yağ yakıcı vb düşünüyorum ben de çok yararı oluyor mu 4 ayda yağlarımı eritmem lazım ?

2. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
  3. Elnino

Elnino Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Her insan uzun süre çalıştıktan sonra yediklerinin tüm çalışmayı yok ettiğini düşünür,bence bu büyük bir hatadır. Kilo,boy vs. bilgilerini bilmediğim için tam olarak birşey demem mümkün değil ama protein tozu kullanmadan önce iyi bir beslenme programı denemelisin.Eğer vücudun alışık değilse ilk olarak doğal beslenme ile vücudunu alıştırmalısın,yani bir şekilde temel atmalısın.İleri dönemde protein tozu kullanırsan daha etkili olur.Yağ yakıcılar hakkında bende pek fazla bilgiye sahip değilim o yüzden o konuda bişey söyleyemem.

undisputed01 bunu beğendi.
  4. undisputed01

undisputed01 Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    vejeteryan ile alakam yok öküz gibi hayvan gıbı et yerım desem :D Tavuk kofte ne olursa :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:57 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:46 ----------

Beslenme programı sabah 1-2 yumurta portakal suyu veya süt 1 dlim kepek az peynır yarım falan
    oglen su içiyodm hiç bişe yemıyodmda bişe yemeden olmuyomuş beyaz ekmek falan var okuldada artık form bıskuvılerınden yemeyı dusunuyorm
    akşam sebze yemegı yıyorum normal az ve light yogurt 15 30 gibi 20 30 dada spor salonuna gıdıyorum ne yemelıyım o aralarda sizce ? haftada 3 kere yetmıyor 4 e cıkarıcam

5. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    beslenmeni daha cok proteinlerden yana kullan derim karbonhidratları özellikle antrenman öncesi ve sonrası al meyveyi gece yeme ne kadar spor gecmisin var bilmiyorum eger gecmisin varsa haftanın 4 günü antrenman yapabilirsin yag yakıcılar konusunda birsey diyemiyorum ben hic tercih etmedim 44 kilo verdim ve kendi irademle yaptım bugün baslarda zor geliyor evet ama alıstıgın zaman hicte zorlanmadıgını görceksin hatta o kadarki eskisi gibi bile yiyemeyeceksin ben fazla kacırdıgımda vücut bunu hemen atıyor kabul etmiyor

undisputed01 bunu beğendi.
  6. TürkYurdu

TürkYurdu Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    0
    2 saat antreman çok fazla... 1.30 saat ağırlık antremanı da beslenmenize gere çok...
    Kardiyo ve ağırlık günlerinin bölmeyi deneyin ve 1 saati geçmemeye çalışın...

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    boy kilo yaş kaç ? yağ yakıcı mucize birşey değil ki hemen yağ yaksın siz beslenmeyi düzene koyun sporunuzu yapın yavaş yavaş verirsiniz aceleci olmayın önemli olan kiloyu yağ olarak vermek ve kalıcı kilo vermek

8. undisputed01

undisputed01 Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Bende onu soruyorumda açık konusmak gerekırse hafta içi sabahları az kahvaltı yapıyorum yumurta vb ama ogle arası ne yedıgım belli degil ya hiç ibşe yemıyorum ya su ıcıyorum ama artık form bıskuvılerınden alıp goturucem heralde , akşamları yanı 15 30 gibi yiyorum yemegı de yağlı bi yemek çıkmıyor yaptırmıyorum da beyaz ekmegı tamamen kesmış durumdayım 1 ay oldu agzıma sürmedım geçen yanlıslıkla yağlı ekmek diye bişe yemışım ondan haberım yoktu neyse işte bazen yemeği fazla kaçırabiliyorum , yemek yanında içeceğide kestim su hiç içmezdim günde en az 1.5 lt içiyorum . Ya bilen biri varsa gerçekten özelden foto atabilirim antreman sonrası ben sanki başarılı olamayacakmışım gibi görüyorum spor salonuna ilk girip son çıkan insan benim kapanana kadar ordayım bızden once bayan seansı var zaten. Hedefim 7 ocaktayız şuan 20 25 mayısa kadar 6 karın kasınıda çıkarmak istiyorum boy 1.76 kilo 75

9. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Kardiyoyu off günlerde yapın.Ağırlık antremanı 1 saati geçmesin mümkünse.Salı perşembe günleride kardionuzu yapın. Protein tozu yağ yakıcıdan evvel beslnmeyi düzeltmek gerek.Günde 3'er saat arayla yani günde 4 5 öğün protein içerin yemek yemenız gerek.Form bisküvilerle olacak isler deil bunlar.Forumdaki beslenme konularını biraz araştırın bu tarz beslnme ile sonuca gidemessniz.

10. undisputed01

undisputed01 Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Beslenme programı 12 05 den 24 00 a kadar ne yiyeceğimi açıkcası pek bilmiyorum yarın alışverişe çıkıcam ne almalıyım yulaf ezmesi tarzı light ne varsa oyle şeyler düşünüyodum. Bu arada ço merak ettiğim çalışırken aklıma takılan boy konusu bürsürü konu okudum forumda ama aslında çoğuna bakılınca doktorlarında dediğine göre yani boyda etkili olmaz gibi yorumlara ınanasım gelmiyor , bide şunu merak edıyorum benım boyum 1 sene once de 1.74 1.75 ti şimdide öyle hiç fark yok neden uzamadım ? Önceki sene de yapmıştım body , uzama hücreleri kapanır bidaha uzamazsınız falan bişeyler okumuştum ? 15 yaşındayım 18 yaşına kadar 1.75 den en azından 1.81 e falan çıkmam lazım ayakkabıda giyince zaten o 1.84 olur uzun gözükürüm yeter bana.

11. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    daha yaşın cok küçük bu kadar takılma ve kasma kendini sen düzenli bir yemek programıı oturt zaten yazmışlar protein ağırlıklı beslenmen gerektiğini bunuda hayvansal ürünlerden alman gerek yağ oranını düşürmek istiyosanda karbonhidratı azaltabildiğin kadar azaltcaksın basıt karbonhidratdan uzak dur antreman sonrasında yiyebilirsin bunun dışında antremandan önce komplex karbonhidrat almaya bak enerji icin gerekli bişey bunlar dışında cok fazla karbo almamaya bak meyveyi gün icinde ye akşam belli bi saatten sonra yemek yeme gün icinde de vucut ağırlığının iki katı kadar protein almaya bak 75kg isen 150 gr protein al kardiyoyu da antreman günlerinin dışına al 1 saati geçirme bu şekilde devam edersen istediğin ölçülere gelirsin bunun içinde acele etme daha gençsin sabırlı ol sporuda hayatının bir parçası hale getir

Sayfayı Paylaş