Beslenme ve Antrenman hk.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ladysuin tarafından 18 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ladysuin

ladysuin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    1.5 sene evde sürekli masa basında ders calıstım. enerji harcamadıgım ıcın orantısız kılo aldım verdim. suan kpss puanım yüksek,sağlık bölümü olduğu için atanmayı kesin görüyorum atandıktan sonra spora baslmayı dusunuyordm suan atama beklerken baslamayı dusundum neyse cok uzatmadan..

boy:1.84 , kilo 74 göbek biraz var
    sabah menüm:
    artık ekmeği tamamen kestim
    sabah 2 yumurta
    100g yulaf ezmesi meyveli yoğurt ile
    5-6 tane zeytin , biraz da peynir

aksam menu:
    çorba + ya tavuk ya da sebzeli bir yemek

programımı da şöyle: pzt ,salı,perş , cuma
    hücresel olarak şişmek için program yazdırdım pzt ve persembe göğüs ön kol vs , salı ve cuma ise omuz arka kol bacak vs. ve her antrenman öncesi de bel bölgesi çalışıyorum. bisiklet ve kosu bandı yazmadı hoca

sızce bır seyı eksık veya hatalı mı yapıyorum. yoksa bu sekılde ıyı mı? antrenman önceleri bisiklet kullanmalı mıyım?
    Takıldığım nokta aslında su altta verdiğim yazı:
    Yemeği arttırsam göbeğim şişiyor moralimi bozuyor, bu sekılde beslensem ac hissediyorum kendimi ve kasları besleyemediğimi düşnüyorum. sizce ne yapmalıyım?

2. Kardanadam88

Kardanadam88 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    Istanbul
    Öncelikle porsiyonlarını ayarla , çok yuvarlak anlatmışsın. Tavuk yada sebzeli yemek ama ne kadar ? Ayrıca yemeği arttırsam göbeğim şişiyor diyorsun ve hacim kazanmaktan bahsediyorsun. Yediğin yemekler midene dolduğu için o da göbek bölgesinde olduğu için göbeğin şişiyor. Amacın büyümekse , yemeden büyüyemezsin. Neyi nasıl ne kadar ve ne zaman yediğin önemli. Aç hissediyorsan bir iki ara öğün ekleyebilirsin. Antreman öncesi bisiklet kullanmak zorunda değilsin , düzgünce kaslarını ısıtsan yeterli olur.

3. ladysuin

ladysuin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    hocam şöyle özetliyim:
    74 kiloyum üst taraflar antrenmanlar ile gelişmeye basladı omuzlar, göğüsler kollar vs. ama bir yandan da bu kasları beslerken göbeğin aynı kaldığını fark ediyorum. Her antrenman öncesi bel hareketleri var. Anrenman konusunda sorum bu olacak: Göbeği eritmek için bisiklet kullanayım mı yoksa bel hareketleri ile devam mı edeyim

Beslenme konusu da şöyle: eskiden sabahları ekmek ile normal kahvaltı yapıyordum. 2- 3 tane yumurta da var. ama bu ekmek vs göbeği aynı bıraktığını düşünüyorum ve artık sadece yumurta + peynir + zeytin + meyveli yoğurt ile yulaf ezmesi yiyorum. Aksamları ise tavuk ve sebze yiyorum. 2 tabak yiyorum neredeyse. + avuc içinin yarısı kadar da ekmek yiyorum. Bu konuda da sorum şu: sizce bu besin yöntemi göbeği eritmeme ve aynı zamanda hacimsel olarak genişlemede yardımcı olur mu?

ne yapmam lazım

4. ladysuin

ladysuin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yok mu cevaplayacak

Sayfayı Paylaş