BESLENME VE ANTREMANIM HAKKINDA SORUM

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve alperalmaz55 tarafından 17 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. alperalmaz55

alperalmaz55 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba forumda yeniyim.Yaşım 16 lise 2 ye gidiyorum.Öncelikle sunu söyleyim benim sorunum herkesle aynı degil yorumlara forumu arastırırsan bulursun gibi yazılar yazmazsanız sevinirim çünki bulamadım.

Boy:1.82
    Kilo:72

Bundan 1 ay önce spor salonuna başladım ve ölçümlerim yapıldı vücüdümdaki yağ oranım %20 çıktı ve çok yüksek oldugunu söylediler ama boyum uzun oldugundan okadar belli etmiyorum.Evde oturan bi tip degilim kickboks yaptım 5 ay sporuda severim.Şimdi gelelim asıl konumuza benim amacım 4 5 kg vermek ve kas yapmak.Antrenörüm kilo vermene gerek yok dedi ama biraz yağ kütlemi azaltmam lazım.Antreman günlerim pazartesi çarşamba cuma.

Antremanım önce 10 dakika ayakta bisiklet(ismini tam bilmiyorum ayakta ellerimizle ve ayaklarımızla kullandıgımız alet ısınma için) daha sonra ağırlığa geçiyorum agırlıklarım orta hafif degil agırda degil. Antreman sırasında pek terlemiyorum en sonundada 15 dakika bisiklet yapıyorum oturarak.
    Yağ alımımı azalttım günlük protein ihtiyacımı süt yoğurt vs karsılamaya calısıyorum.

SABAH KAHVALTIM: Yağda pişmiş 3 yumurta + 2 bardak süt + 1 dilim ekmek
    ÖGLEN:Genelde bos geciyor okulda bişey almak istemiyorum çünkü satılanlar ekmek arası köfte vs şeyler kilo aldırıcıgından
    AKSAM:SAAT5 (Antreman öncesi ) 2 kase yoğurt + 1 bardak süt + 1 kase çorba

günlük yeme programım böyle yanlıs oldugunu biliyorum ama amacım burda protein alımını artırmak ve karbonhidratı düşürmek.
    Vücüdümdaki yağı atmak yani amacım.

-Beslenme programımda karbonhidrat olmadıgı için agırlık çalısırken kas protein kaybı yaşarsın demişlerdi ama karbonhidrat katmak istemiyorum beslenme programıma çünkü pilav makarna gibi yiyecekleri yiyince kilo vermem zorlascakmıs gibi geliyor.Beslenme programım nasıl olmalı sizce ?

2. sthammer

sthammer Guest

öğün sayısını biraz daha arttır 5-6 öğüne çık, beslenme çok zayıf, karbonhidratı sadece akşamları kes, günlük minimum 120 gr karbonhidrat olsun aksi halde aldığın protein enerji olarak kullanılır vücut tarafından.. lor peynirini de ekle protein kaynaklarına, birde tavuk göğüsü, kilosu 6-7 lira, 1 hafta rahat gider..

Sayfayı Paylaş