Beslenme ve antreman konusunda yardım...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve barış kaptan tarafından 11 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. barış kaptan

barış kaptan Üye

Beğenileri:
    3.127
    Ödül Puanları:
    123
    Herkese iyi forumlar,
    adım Barış,yaşım 40 boyum 172 , bir ara 80 kilo idim ama 3 ayda hergn tempolu yürüyüş yaparak ( yaklaşık 1 saat ) ve yediklerime dikkat ederek 12 kilo verdim ,geçen yaz başından beri 68 kiloyum ve haftada 3 kez yürüyüş yaparak kilomu koruyorum.
    Aralık basında spor salonuna uye oldum ve ağırlık çalışmaya karar verdim kilo almadan biraz daha kasları belirginleştirmek istiyorum,hemde hala göbek bolumu biraz yağlı bunu da eritmem lazım .Spor salonuna başladığımda yağ oranım %17 idi ,henüz yeni bir olçüm yapmadım.Uyguladığım programdan bahsetmek gerekirse haftada 3 gün gidebiliyorum ve 1 gün göğüs ve ön kol,1 gün omuz ve arka kol,1 günde sırt ve bacak çalıştırıyorum,spor salonunun ismini yazmayayım ama bölgesel çalışma kartları koymuşlar hareketleri gösteren onları takip ediyorum,yani rahat rahat sorup bilgi alabileceğimiz kimse yok ,aslında var da özel ders alınsın diye pek tatmin edici cevaplar vermiyorlar.Yine bu ağırlık antremanlarının sonunda interval cardio yapmaya calışıyorum 5 dakikalık ısınma işleminden sonra 2 dakika 8.kademede de 1.dakika 13.kademede 3 derecelik eğimle koşu bandında kardio yapıyorum.toplam 25 dakika sürüyor.Arada entremana gitmediğim günler evde de sadece interval kardio yapıyorum aynı şekilde koşu bandında.
    Beslenme olarak özel bir şey yapmıyorum zaten tatlı ve hamur işini keseli çok oldu .normal 3-4 öğün beslenerek ki kahvaltıyı sağlam yaparak,özellikle antreman yaptığım gün protein ağırlıklı beslenerek ve de günde 2-3 lt su içerek devam ediyorum.Herhangi bir protein tozu falan veya başka destekleyici şeyler kullanmıyorum.
    Resimlerimi ekledim,sizce durum nasıl,daha iyi bir gelişim sağlamak için neler tavsiye edersiniz,amacım özellikle göğüs ve kollar biraz belirginleşsin kasları kasmadan da çalıştığım belli olsun daha fit bir vücut görünsün.
    Herkese teşekkür ederim.

Ekli Dosyalar:

• ben 1.jpg
      ben 1.jpg
      Dosya Boyutu:
      52,4 KB
      Görüntüleme:
      294
    • ben 2.jpg
      ben 2.jpg
      Dosya Boyutu:
      58,4 KB