Beslenme ve İdmana Yardım...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Voqka35 tarafından 23 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Voqka35

Voqka35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese Merhabalar
    Yaptığım çeşitli sporlardan sonra ( diving,paintball,koşu vb.) vücudumu geliştirmede karar verdim ve hemen forumunuza üye olup bilgi edinmek istedim.
    16 Yaşındayım
    Boyum 1.75
    Kilom 65
    ..
    Amacım kollarda biraz hacim yani kas yapmak ve göbekteki yağı eritip karın kasına ulaşmak..

Şuan yaptığım diyetin ve sporun doğruluğu veya kendi tercihlerinizi ve yorumlarınızı yazarsanız çok memnun kalırım...
    Diyet :
    Sabah 6:00: 2 haşlanmış yumurta , 1 bardak yarım yağlı süt, 2 dilim kepek ekmeği, bal ve kibrit kutusu kadar yağsız tuzsuz beyaz peynir..

öğlen 12:00 : 2,5 corba kaşığı gold fıstık ezmesini bal ile macun kıvamına getirip içine müsli koyuyorum. Müslinin içinde kurutulmuş elma üzüm dahil.Yulaf da var hepsi mevcutt..

öğleden sonra 15:00 : 1 elma

akşama doğru 17:00 : kuru üzüm veya kayısı

idman 18:00

akşam yemeği 19:30 : Yağsız tuzsuz ne cıkarsa yiyorum çavdar ekmeği ile.

gece yatmadan önce 10:00 : Yarım litre yağsız süt,2 muz,bal,tarcın,100gr light yoğurt mixleyip içiyorum....

Ve gün içinde bol bol su içiyorum...

İdman : : pazartesi,salı,perşembe,cuma : 15 dk ısınma .. . . .sonra evde dumbell çalışma programı sonunda 15 dk hızlı yavaş koşu sanırım HITT diye geçiyor..
    Hafta sonları ise
    P90X AB Ripper karın bölgesine uyguladıktan sonra yine koşu...

Arkadaşlar programım bu . Görüş ve yorumlarınızı bekliyorum.. İstediğim Disiplini kendime sağlıyabiliyorum o yüzden tüm görüşlere açığım..
    Teşekkürler..

Son düzenleme: 23 Aralık 2009
  2. Voqka35

Voqka35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Günceldir.

3. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Forumda çok daha bilgili kişiler var fakat ben kendi görüşlerimi yazıyım.

Protein alımınız düşük görünüyor. Her öğün vücut yapınıza uygun bir oranda tüketmeniz daha sağlıklı olur. Ayrıca amaç hacim kazanmak ise, karbonhidrat alımı kompleks karbonhidrat tüketimiyle biraz daha yükseltilebilir.

Yatmadan önce karbonhidratlı gıdalar almak yerine casein içeren gıdalar (lor, yağsız beyaz peynir, vb) almanız kas gelişimi açısından daha faydalı olacaktır.

4. Kspong

Kspong Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Bu diyetle kas yapamassınız. Günde 4 veya 5 ögün proteinli birşeyler yemelisiniz. Akşam karbonhidrat almayı kesmelisin. Size örnek beslenme programı vereyim. Eksikler olabilir aynısını uygulamayın.

Sabah 2 tam 3 yumurta beyazı. Yanına birazda müsli. Yada lor peynirli omlet yapabilirsin tabi yanına gene müsli ye

ara ögün: Ton balıklı salata iyi olabilir.

öğlen: tavuk haşlama, yada kızartılmış yağsız tavuk, İmkanın varsa kırmızı et.

ara ögün: Biraz meyve

akşam : Gene et :D

Bu kadar disiplinli yiyemem dersen, protein tozu alabilirsin. Spor altyapın var nede olsa

Sayfayı Paylaş