Beslenme uyku gercekten onemli mi?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Candot tarafından 31 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Merhabalar, basliga cevap kesinlikle evet olacaktir degil mi?
    Fakat hergun duzenli uyuyoruz, duzenli besleniyoruz falan peki bunlari yaparken aslinda kendimizi hapsediyor degil miyiz bir yandan da. Ben gece cikamam, yok ondan yemem tamam bir hedef var, no pain no gain, peki ya farkli bir ortama girsek? Suan belli bir habitatta yasayan canlilar gibiyiz, baska yerde zorlaniyoruz. Sizce yanlis mi dusunuyorum? Aslinda gucumuzu biraz da vucudu strese alistirarak kazanmak daha mantikli degil mi? Mesela bugun ogun atladim spor yapmamaliyim, peki ogun atlamis olsak da sporu yine yapsak? Olur muyuz, her sey yerle bir mi olur?

2. ÜMDDMÜ

ÜMDDMÜ Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    BEAST
    Yer:
    GYM
    Dostum benim için bu bir Hayat felsefesi + yaşam tazı olmuş. Dişardakilerden farkın olacaksa, farklı bir yaşam tarzın olmalı. Hapsetmek filan negatif düşünme tarzı. Böyle şeylere takılma, sen yolunda devam et. Kendine bir hafta ara ver, enerji topla. Geçen cumadan beri spor yapamıyorum, bayram + tatil 9 gün spor yapamadım ama çok iyi geldi, yarın spora gitmke için sabırsızlıkla bekliyorum. Diceksin Tatilde hiç mi kaçamak yapmadın, az da olsa yaptım ama kendimi geri çektim, kendimi kontrol edebiliyorum. Aynaya baktında bir fark, değişim görüyormusun, ozaman doğru yoldasın, ha görmüyorsan devam et ila göreceksin ( eğer doğru yoldaysan) Spor yaptığım günler stres denilen hiç birşey yok bende, çok rahatim bütün sinirim (BOOOM!) gücüm sporda harcadım. Yeni doğmuş çocuk gibi çıkıyorum salondan. Dediğim gibi adamım düşünce tarzı. Positif düşünki positif kalasın :)

3. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Ya bendeki durum da oyle olmasa yazmam bu antitezi. Ben bir aydir spor yapamiyorum ameliyat oldum. Kafese konmus kus gibiyim. De benim derdim her seyi duzene koyuyoruz ama duzenimiz sekteye ugradiginda bozuluyoruz, vucudu bu kadar duzene alistirmak dogru mu, arada duzeni bozup vucudun stresli durumda adapte olma gucunu arttirmak acaba bozguna ugramamasini saglar mi zamanla diyorum.

4. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Haklısın orası öyle.Spor yaşam tarzı bana göre değil gece hayatı alkol arkadaş ortamı vs'den fedakarlık veriyoruz.Haftada 1 gün cheat yapabilirsin kendini avutmak için. Şimdi üniversiteyede başlıyorum napcam valla hiç bilmiyorum allah kerim :D
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Ağustos 2014 ---
    Şu yaşam tarzı felsefe olaylarına pek katılmıyorum. Robot değiliz sonuçta. Ha evli barklı abilerim için olabilir ama 18-25 yaş arası arkadaşlar gıkını çıkarmak çokta doğru değil. Yani çalışıp bütün maaşına 7-8 tane supplement almak falan.Günde 2-3 saat spor salonunda takılmak. Bu kadar da yapmayalım lütfen. Asosyal olabilirler belki. Ama dışarı çıkıp bi arkadaşlarla dolaşmak, kız arkadaşınla takılmak , yoksa da yapmak da lazım bütün yıl salon-iş-okul-ev-salon-iş takılmak bilmiyorum asosyallik bence. Tabii böyle diyince hergün gece hayatına akın demiyorum keşke öyle bişi olsa :D Günlük beslenmenizi sporunuzu aksatmamak lazım haftada 1 gün kendinize izin verebilirsiniz.Çok tanıdığım var salon-ev harici yaşamı olmayanlar. Şu hani bütün gün 12-14 saat pc de oyun oynayan gençlerimizin lacivertleri :D ama böyle diyince de hergün arkadaşlarınızla çıkıpta burger kinge de gitmeyin herşeyin vakti var.

Son düzenleme: 3 Ağustos 2014
  5. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Abi benim unide ilk yilim boyleydi. Tamam ben her seye vakit ayirdim da bu sefer gelisim yavasladi. Haftada 3 gun dans vardi al sana zaten ektoyum, gitsin kilolar :eek: yasam tarzi dedigimiz sey takinti olup cikiyor. Suan sporsuzluktan kendimi sagliksiz hissediyorum.

Blonde bunu beğendi.
  6. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Takıntı oluyor bazi insanlara haklısın. Ama böyle diye de sporu boşlama lütfen. Günlük beslenmene antremanına dikkat et haftada 1 gün izin tanı kendine cheat day yap zaten ektoymuşsun. Arada çık arkadaşlarınla takıl cafeye git ne bilim dışarı çık dolaş. Takıntılı insanlar gibi olmak yanlış . Ama herşeyin bir sırası var günlük beslenmeni aksatma. Yani arada olur arada sırada aksatabilirsin ama bu haftada 2-3 gün olursa evet gider kiloların :D Ya bilmiyorum valla şu an tatildeyim üniversiteye başlayınca bende görcem kendimi ama bu sene spor yapamadım lys yüzünden yapsaydımda pek bişi yaramazdı zaten alkol fastfood diğer şeyler falan. Kısıtlama getirmeliyiz kendimize. Yada zyzz gibi önce vücut yapcaz sonra parti gece hayatı alkol vs akıcaz :D

Candot bunu beğendi.
  7. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    7 gün uyunurmu yahu huriler içinmi yapıyorsun o six pack'leri.4-5 gün disiplin sonra gez toz ye iç ne istiyosan yap.3 ileri 1 geri yine 2 adım ilerliyorsun.

Lorethlorien, Blonde ve Candot bunu beğendi.
  8. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Aynen katılıyorum.Ama önce istediğin gibi bi vücut yapmak şart sonra 5 gün disiplin 1 gün az bişi takılmak 1 gün full cheat bence. Müsabık değiliz sonuçta evde saklayıp napcaz vücudu toprak olcak sonuçta :D

9. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    müsabıkların gece hayatı vardı arada düzenli beslenmeyi bozarlardı ve dostları ile eğlenirlerdi örnek vermek gerekirse arnold gibi yarışma gününe doğru disiplili olurlar gelelim bizim gibi bu işi hobi olarak yapanlara fazla kasmaya gerek yok merak etmeyin haftada 3-4 gün bilinçli spor yapıp birazda beslenmeyi ciddiye alırsak 8-9 saat uyumakta önemli değil rahat kafayla sorun olmadan uyuyun 6 saat civarı merak etmeyin oda yeter sporu siz kontrol etmelisiniz o sizi değil

Blonde ve batihn bunu beğendi.
  10. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Uyku suresi o kadar dert degil, uyudugun saat bana kalirsa onemli. Bir arkadasim var 18 yasinda, 6saatten fazla uyumuyor, 12 de yatiyor. Ama salonda benche agirliklari takmaya basladi mi bosta agirlik kalmiyor. Herif olympia gibi.

11. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Düzenli besleneceğim diye eve kapanmak, gece hayatından feragat etmek gereksiz. Kalori takibi yapabilirsen gece çıktığında yediğini içtiğini de buna dahil edip, dışarı çıkacağın geceler için yeterli kalori açığı bırakıp çıkar, gayet güzel yer içer eğlenirsin. Kalori takibi yapmıyorsan bile sadece akşam dışarı çıkacağın günler gündüzü hafif geçiştir gitsin. Bu tabi ki akşam git bir büyük devir üzerine de kelle paça, kokoreç Allah ne verdiyse giriş anlamına gelmiyor, ki bunu da arada yapmanın mahsuru olmaz.

Spor yaşamımıza tat katmalı, yaşamımızı engellememeli.

Balboa7 ve Blonde bunu beğendi.
  12. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Keto diyetindeyim 1 ay bitsin aynen dediğin gibi 1 büyük devircem arkadaşla yanına mangal meze kokoreç falan allah ne verdiyse :D Tabii bu kadar abartmayı anca ayda 1 kere yapmak lazım

doxux bunu beğendi.
  13. TopaLNinja

TopaLNinja Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Bence o seni keklio uyuyodur ayrıca bi ton toz alıyodur . Hem düzenli beslenip uyuda bak gör nasıl gelişion hem uyursan testosteron artar daha fazla kas yaparsın erkekligin artar

Blonde bunu beğendi.
  14. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Benimde çevremde bikaç kişi var böyle. Ben düzgün beslenmiyorum düzgün uyumuyorum düzenli spor yapmıyorum vs ayağına yatıyorlar herkese öyle söylüyorlar :D Sen emin ol ki onu söyleyen çoğu kişi onlar senden daha iyi beslenip daha iyi dinleniyorlar daha çok idman yapıyorlar.

TopaLNinja bunu beğendi.
  15. TopaLNinja

TopaLNinja Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Blonde nolcak benim bu halim gardaş xD

Sayfayı Paylaş