Beslenme tavsiyesi?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve livedie tarafından 30 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. livedie

livedie Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle selamlar arkadaşlar. biliyorum forumda bu konuda çok başlık var ancak sizlerden bir ricam olacak.

Vücut geliştirme sporuna ciddi olarak yeni başlayacagım. Daha öncede yaptıgım bu sporda beslenmem çok kötü oldugu için hiç bir sonuç alamadım

1.81 boyundayım ve 83 kiloyum. kemiklerim çok iri oldugu için zaten normalden iri görünüyorum. incelerek kas yapmak istiyorum. yani irileşmek istemiyorum açıkçası. kilo vermek istiyorum öncelikle bu yüzden. mesela kollarım zaten iri. daha fazla irileştirmek istemiyorum. şekillendirmek istiyorum. aynı şey tüm vücudum için geçerli...

sabahları 6.30da uyanıp 7 de servisle işe çıkıyorum.

öğlen 11.30-1.30 arası öğle yemegi şansım var.

akşam 6da işten çıkıp 7.30 gibi evde oluyorum. ondan sonra beslenme ve spora gitme şansım var...

biliyorum zahmetli bir sorun ama açıkçası başka danışabilecegim kimse yok

benim öncelikle beslenme ve antreman tavsiyelerine ihtiyacım var...
    günlük ne almam gerektiği ve nasıl çalışmam gerektiği konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim.

çok teşekkükr ederim

saygılarımlabench_O

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:10 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:23 ----------

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:38 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:10 ----------

yardım edebilecek kimse yokmu arkadaşlar?

Son düzenleme: 30 Eylül 2011
  2. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    Günde kilo basına 2.5 gram protein kilo basına 4-5 gram karbonhidrat al. Yağsız beslen.

mesela kahvaltıda 8 yumurta beyazı 100 gram yulaf

Gün içinde 400 gram pirincten (2.5 su bardagı kadar) pirinc lapası yap.

600 gram tavuk göğsü ( her serviste 150 gram )

3saatte bir yemek ye. Antremandan cıkısta whey protein ve muz tüket. Antremanlarını 3x12 veya 4x12 şeklinde çift bölge gir. Her antremandan sonra 30-40 dk arası kardiyo yap. Bu şekilde yağ azalır sıkılasırsın aynı zamanda kas kütleni de arttırırsın.

Bu beslenmeyle birlikte benoxol al b komplex. Yanında bi multivitamin kullanabilirsin. Gün içinde 3 tane yeşil çay bol limon 2-3 fincan sert nescafe ( birisi antremandan 30dk önce )

livedie bunu beğendi.
  3. livedie

livedie Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ederim. yanlız kusra bakmayın algılamada sorun yaşadım.
    sabahları 8 yumurtayı nasıl yiyebilirim o biraz fazla geldi bana. :(
    elimden geldigince beslenmeme dikkat edecegim bunları uygulamaya çalışacagım. yanlız mesela 7buçukta evde oluyorum. saat kaçta yemek yemeliyim mesela 8-9 arası antremana gitsem.

4. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    sabahları sadece yumurta beyazarını yiyosun. her ögün arasında 3 saat olsun. aralarda elma yersin. kuru kayısı yersin 5-6 tane (gün kurusu ) şeker ekmek kızartma vs bunların hiçbirini tüketmiyosun ;)

5. livedie

livedie Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tamamdır çok teşekkür ederim deneyelim bakalım

6. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz ;
    Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, mevcut başlıkları okumanız ve hangi kas grubu için hangi hareketlerin yapılabileceğini gösteren egzersizler bölümünü, üyelerin beslenme başlıklarını, besinlerin 100gr içeriklerini incelemeniz.

Daha sonra yeni başlamış iseniz forumda 3.aya kadar program kalıpları mevcut onları inceleyebilirsiniz.
    Eğer daha ileri aşamada iseniz diğer üyelerin programlarının yorumlanması için açtıkları başlıkları inceleyiniz.

Hala tereddütleriniz varsa mevcut programınızı ve diğer özelliklerinizi yazacağınız bir başlık açınız ve üyelerimizin yorumlarını almaya çalışınız.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s...76&postcount=2
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...kni-t8692.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenme-f24.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...r-b-l-f53.html

Lütfen 1.dakikanızı ayrırak forum kurallarını okuyunuz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş