Beslenme tavsiyesi ( Sabah,öğle,akşam )

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve yaln1z tarafından 18 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. yaln1z

yaln1z Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İyi günler arkadaşlar , adım barış kaya Vücut geliştirmeye başlayalı 1.5 ay oldu.Yalnız beslenme şeklim biraz düzensiz , internette biraz araştırdım ve her dilden farklı saz cıkıyor.Sizlerden beslenme tavsiyesi almak istiyorum.

Sabah kahvaltıda ne yemeliyim , protein besin değerleriyle birlikte.
    Öğlen ne yemeliyim.
    Aksam spordan önce ve sonra ne yemeliyim.

Yani kısacası Gün içinde ne yemem gerektiğini bana belirtirseniz bende ona göre programımı hazırlayacam.

Hafta içi saat : 08:30 / 19:00 a kadar çalışıyorum.Vgye 20:00'da gidiyorum.

Bu saate göre beslenme düzenini bana söylerseniz cok münteşekkir olurum..

Herkese simdiden teşekkür ederim..

Hayırlı günler.. :)

2. 4Bodymuscle

4Bodymuscle Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Sabah kahvaltısında bıldırcın yumurtası yiyebilirsin (haşlayarak ,tavada ve çiğ) her şekilde 1 tanede ortalama 12-13 gr protein var ben sabahları 1 bardak süte 2 tane kırıyorum birazda bal koyuyorum gayet iyi oluyor tamam karın doyurmuyor ama protein ihtiyacımın %30 unu felan alıyorum. Tabi sırf bıldırcın yumurtası olmaz . Diğer öğünlerde tavuk göğsü tavsiye ederim ara öğünlerde 100 gr da olsa tavuk tüket .. Balık mevsimide başladı haftada bir balık tüketebiliyorsan tüket.

3. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076

1 bıldırcın yumrtası kac gr kı ıcınde 12 gr proteın var sallamanında bır sınırı var :)
    az forumu oku yada nete bıldırcın yumrtası yaz besın degerlerıne bır bak bırdahada burda bılgısı olamyan arkadaslara mantıksız tavsıyeelrde bulunma . cıg yumurta salmonella tahlıkesı ıcerırı asla bır seyı cıg yemeyın yumrtanın turu farketmez.

bıldırcın yumrtasının 100gr ında 13 gr proteın var bır ymurta ortalama 10 gr mıs yanı bır bıldırcın yumrtasında ortalama 1.3 gr proteın var
    -----------------------
    arkadasım sende forumu oku az cevaplar mevcut dıger arkadasların beslenme programlarını ornek al . kımse sana ozel program yazmıcaktır . herkes arama yapıp forumu okuyup kendı program yazmalı

sultanmehmed bunu beğendi.
  4. 4Bodymuscle

4Bodymuscle Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    ilk olarak böyle direk önyargılı konuşmana gerek yok ... yazım hatası değilde karışıklık olmuş insanlık halii... 1 yumurtada değil 100 gramda 13.1 gr protein var besin değerleri aşağıda...
    Bıldırcın yumurtası
    Ağırlık gr....: 100
    Protein......: 13,1
    Karbonhidrat: 0,4
    Yağ…........: 11,1

1 bıldırcın yumurtası 15 gr civarinda . (Paketin üzerinde yaziyor )

Tavuk yumurtasından çok daha seri şekilde tüketilebiliyor ayrıca Tavuk yumurtasına nazaran 5 kat daha fazla fosfor, 8 kat demir, 9 kat protein içeren bıldırcın yumurtasının süt ve balla karıştırıldığında astım, öksürük ve alerjiye çok iyi geliyor.

Kaynak :http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=263896

Son düzenleme: 18 Eylül 2011
  5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    yınede cıg yenmemelı salmonella rıskı tasıyor

tats, sultanmehmed ve 4Bodymuscle bunu beğendi.
  6. tats

tats Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kilona(ve kütlendeki kas-yağ oranı) bağlı biçimde, kilonun 1.5 katı protein alman gerek. http://gunluk-kalori-ihtiyaci.hesaplama.net/ Kalori ihtiyacına buradan bakabilrsin ama çıkan sonucun biraz daha üstünü al. Bunun dışında kilo vermeye yönelik bir çalışma içindeysen farklı diyet yöntemleri uygulaman gerek. Beslenmeni nasıl yapacağına ve nelerler besleneceğine sen karar vermelisin. Forumun beslenme bölümündeki ürünleri incele. Kalori-Yağ-Protein miktarını dengele. Birilerinin çıkardığı beslenme diyeti kendi vücut kütlesine ve amacına göre şekillenir. Öncelikle kütlene göre alman gereken miktarı bilmen ve amacına göre (kilo almak-vermek...) diyetini şekillemen gerek. Kolay gelsin.

7. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s...76&postcount=2
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...kni-t8692.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenme-f24.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...r-b-l-f53.html

Lütfen 1.dakikanızı ayrırak forum kurallarını okuyunuz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş