Beslenme--Supplement gereksinimi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kro123 tarafından 30 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. kro123

kro123 Yeni Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    6 aydır BB yapıyorum ve bir beslenme programı oluşturdum. Programda yeterli protein olduğunu düşünüyordum ek besin olarak sadece Bcaa alıcaktım ancak hocam wheyde gerekir dedi beslenme şu şekilde ;

Sabah(7:00)
    - 2 dilim tam buğday ekmeği,2-3 tam yumurta haşlama,100 gram beyaz yada kaşar peynir
    - ekmek yerine 50 gram yulaf ezmesi oalbilir süt yada yoğurtla

Arada(10:00)
    - 200 gram haşlanmış tavuk göğsü, 2 dilim tam buğday ekmeği
    - tavuk yerine 160 gram konserve ton balığı , ekmeğin yerine makarna pilav yada buldur olabilir

öğle(13:00)
    - 2 tane haşlanmış orta boy patates

İkindi(15:00)
    - 200 gram haşlanmış tvuk göğsü, 2 dilim tam buğday ekmeği
    - ekmeğin yerine makarna pilav yada bulgur olabilir

Salona gidiş(16:00)
    - 1 adet her hangi bir meyve

Salondan çıkış (18:00)
    - 1-2 tane orta boy muz

Akşam(19:00)
    - 200 gram haşlanmış tavuk göğsü, 2 dilim tam buğday ekmeği, evdeki çıkan çorba ve sebze yemekleri
    - ekmeğin yerine makarna pilav yada bulgur olabilir

Gece(22:00)
    - 2 tane haşlanmış orta boy patates

Beslenmem şu şekilde sizce whey gerekirmi yoksa sadece Bcaa takviyesi yeterlimidir ?

Perlator bunu beğendi.
  2. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Bu şekilde beslenebilir isen helal olsun derim. İyi bir plan ama uygulamak zor gerçekten. Açıkcası benim whey, bcaa, kompleks protein tozu kullanım amacım hem pratiklik hem de sindirim zorluğu çekmemek için. Önerim ise ekmek yerine pilavı koyman. Ayrıca spordan önce herhangi bir meyve yazmışsın ama herhangi bir yenilmez. İnsülin seviyesini dalgalandırmayacak ayrıca da yavaş sindirilen karbonhidrat içeren yeşil elma en iyisidir. Bunun yanında 200 mg kadar da kafein alabilirsen iyi olur. Spor hayatında bol şans.

kro123 bunu beğendi.
  3. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Yani günlük protein alımı sadece tavuklarla bile 300gram civarında. Hocana sormak gerek wheyin neden gerekli olduğunu. bende merak ettim.

4. kro123

kro123 Yeni Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    saolın dostum ama whey gerekirmi gerekmezmi birde bunun cevabını alabilsem :/

5. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Protein tozları gıda takviyesi içindir. Eğer günlük gerçekten bu programı uyguluyorsan desteğe pek ihtiyacın olduğunu sanmıyorum

Aldığınız Kalori, karbo, protein ve yağı hesaplayınız. Hem sizin için hem yorum yapacaklar için daha açık olacaktır

kro123 bunu beğendi.
  6. kro123

kro123 Yeni Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    protein 180 gram geliyor heralde toplam

7. pycantric

pycantric Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Ekmek yerine sabah yulaf ezmesi diger ogunlerdede bulgur, kepekli pilav. vs. tuketmek daha dogru olur. Ayrica o ogunlere badem,findik, zeytin yagi gibi kaliteli yag kaynaklarida eklenebilir.
    Bazi ogunlerde tavuk balik veya kirmizi etle degisebilir.

Ogle yemeginede sebze, yesillik eklerseniz protein ve karbonhidratca yogun olan ogunun asidik etkisini azaltabilir ve sindirim sorunlari cekmemis olursunuz.

Bu arada haslanmis patates(Turkiyede bulunan sari patatesleri varsayarak soyluyorum) oldukca yuksek Glisemik indekse sahiptir. Ogle ogununde mumkunse yerine kepekli makarna,pilav vs. tercih edin. Illaki patates olucaksa sindirimi yavaslatmak icin yag ve lif ekleyebilirsiniz.

Gece son ogundede patates yerine lor tercih edebilirsiniz. Hem yaglanma riskini azaltmis olursunuz, ayni zamanda yapilan bircok calisma insulinle buyume hormonunun ters calistigini gostermektedir. Yani yediginiz patates sonucu salgilanacak insulin, buyume hormonu salgisini azaltacaktir.

kro123 bunu beğendi.
  8. kro123

kro123 Yeni Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    tamam 150 gram lor eklerim sorun değil akşam, peki whey gerekirmi bcaa nın yanında ?

9. pycantric

pycantric Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Vucut gelistirmeciler icin amac pozitif azot dengesinin korunmasinda. Sizim beslenme planinizla bunu saylayabilirsiniz. Tek sikinti antreman sureci. Antreman esnasinda azot seviyeleri negatife dusebilmekte fakat beslenmeniz iyi oldugu surece ve antremaniniz 1-1.5 saati gecmiyor ise acikcasi antreman sonrasi da olsa whey e ihtiyaciniz yok.
    Fakat antreman ortasinda 6g-10g bcaa almanizi onerebilirim.

kro123 bunu beğendi.
  10. kro123

kro123 Yeni Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    ben zaten bcaa alıcaktım ultimate bcaa 12000 ancak programı hocama gösterdiğimde wheyde lazım dedi ondan kararsızlıkta kaldım

11. RmznTR

RmznTR Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Urunleri hocandan mi aliyorsun?
    Cunku diger arkadaslarin da dediklerini dikkate alirsan bcaa yeterli olur bence whey'e gerek kalmaz.

12. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Her gün bu şekilde beslenebilirsen hiç bir ek supplement e ihtiyacın yok ama sanmıyorum kısa bir süre sonra listedekiler eksilmeye başlar..

Whey olmazsa olmaz bence.. Her zaman Tavuk istemeyebilir canın , rahatsızlanabilirsin her şey olabilir o sırada whey yetişir imdadına.. Bence en önemli hatta ve hatta tek gerekli supplement whey dir..

13. kro123

kro123 Yeni Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    ilk aldığımda hocadan almıştım ancak başka bir yerde daha ucuza buldum ordan alıcam şimdi

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:38 ----------

Besinlerden asla bıkmayacağım için bu konuyu açtım yoksa wheyde alrıdım bcaa nın yanına

14. pycantric

pycantric Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Ben olsam sabah kalkar kalkmaz ve antreman sonrasi yuksek GI li bir karbonhidrat ile birlikte Whey kullanirdim( kullaniyorumda). Ama daha oncede belirttigim gibi cok elzem degil.

kro123 bunu beğendi.
  15. kro123

kro123 Yeni Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    anladım bcaa yı antreman ortasında demiştin ant öncesi yada sonrasında olmazmı ?

16. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    beslenme süper net söylüyorum hicbir takviyeye ihtiyacın yok

kro123 bunu beğendi.
  17. cayman

cayman Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Günlük protein ihtiyacı heryerde dahada şişiriliyor 400gr alan bile duydum napıyorsunuz arkadaşlar insanız biz, en önemlisi günlük kalori açığı sağlama onun dışında her öğününde protein olsun.ve bol bol karb

18. brhmcr

brhmcr Guest

xtend intra idman icinde oneriliyor, ancak BCAA once veya sonra alinabilir.Bence gun icinde zayifsa beslenm once alinmasinda fayda var.

19. kro123

kro123 Yeni Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    ibrahim abi beslenmem şu şekilde sence öncemi sonramı almalıyım bcaa yı ?

20. brhmcr

brhmcr Guest

idmana kadar amino havuzunu epey dolduruyorsun, bence idman sonrasi al.

Hernekadar idmaninin bu havuzu azaltacagi gorusunde olmasamda daha akillica olacaktir idman sonu.

Sayfayı Paylaş