Beslenme Sıkıntısı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve neskayfe tarafından 5 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. neskayfe

neskayfe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Mrb.

Spora yeni başladım. Benim sorunum şöyle. Sabah kahvaltısını iş yerinde çay ve gevrekle yapıyorum. Destek olması için akşamdan haşladığım bir yumurtayı yanımda götürerek sabahları yemeye başladım. Öğlen fabrikada ne çıkarsa onu yiyoruz. Ama genellikle çıkan etler çiğ olduğundan atıyorum. Hemen hemen hergün makarna yada pilav oluyor. Fabrikada mesai saatlerinde herhangi bir şey yemek yasak. Ama bazen atıştırma fırsatı oluyor. Geriye istediğimi yiyebileceğim sadece akşam yemeği kalıyor.

Sabah kahvaltısı 07.30. Öğle yemeği 12.00. Akşam eve gelip yemek yemem en erken 19.00. Arada 7 saatlik açlık söz konusu. Bu durumda ister istemez öğle yemeğinde fazla yiyoruz.

Bu şartlar altında beslenme açısından ne tavsiye edersiniz?

Ayrıca omuzlarımda geçen yıldan kalma bir sakatlık var. Bazı hareketleri yaparken başkalarının bile çok rahat duyabileceği şekilde kütleme sesleri çıkıyor. Bu yüzden hafif çalışıyorum. Kütleme yapan hareketlere girmeye devam edeyim mi?

İlginize teşekkür ederim.

2. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye

merhaba
    Oncelikle gecmis olsun. omuzunuzda sakatlgınızı okuyunca yazmadan edemedim. Benim de omuzumdan bir sakatlğım oldu. Lifler koptu ve amelyat oldum. Bu durum benim spor hayatımı cok etkiledi. Profesyonel jimlastik yapıyordum ve bırakmak zorunda kaldım. Spor yapamayagımı dusundugum bir sırada sokak sporuyla tanıstım. Onceleri omuz gercekten her hareketinizi kısıtılayan bir eklem. sakatlıgınız tam yazmamısınız ama öncelikle bir spor doktoruna gorunmenizi tavsiye ediyorum. Omuz ekleminde bir sakatlık varsa yek yol omuz kazlarını yavas yavas kuvvetlendirmek. Bunun ici fizyoterpi ile basladım. bir duzelme olnuca doktrum spor yapmama izin verdi ama kontollu olarak. ilk basladıgımda crossfit yapıcak durumda değildim. 1 kg dumbell la omuz çalısabiliyordum. Buada yapmanız gereken ekleniniz kuvvetlendiremezsiniz ama omuz kaslarınız kuvvetlendirebilirsiniz. bu size spor olanağı saglar. 2 senedir haftada iki kere omuzk kuvvet antemanı yapıyorum. corssfit konusunda sadece omzu cok zorlayan harekerleri girmiyorum. yanlıs shoulder press de 1 kg ile baslamıstım suanda 10 kg kaldırabiliyorum. Ve bunu bir kız olarak basardım. sunuda bilgi olarak veriyim 4 yasımdan beri spor yaptıgımdan cok iyi bir disiplinim var spor konusunda.
    size tavsiyem bir spor hekimine gorunun eklemlerinzde kalıcı bir problem olmasın.

yemek konsunda isiniz zor. duzugun yemek yemenin bir yolunu bulmalısız. Beslenme konusu bu isin temeli maalesef. siz yemeye zaman bulabilirseniz sinizde forumda cok guzel bilgiler ve hatta yemek tarifleri var.
    umarım yardımcı olmusumdur.

3. neskayfe

neskayfe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Zaman ayırıp cevap yazdığınız için teşekkür ederim.

Omuz sakatlığım konusunda biraz önce doktora göründüm. Spor hekimi değil malesef. İş yerinin doktoru. Eklemleri kuvvetlendiren bir ilaç yazdı.

Omuz eklemleri için internetten bazı hareketler buldum. Omuz Rom egzersizleri diyor. bunları yapsam faydasını görür müyüm acaba?

Beslenme konusunda da bir sürü diyet var. Ama ben gün içinde doğru dürüst protein alamıyorum. Eksik kalan proteini tek öğünde almak bana pek doğru görünmüyor.

4. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba
    aynen bu hareketlerle basladım. Sonucta doktor size bunu soylenmis.Ben spor yapmayı dusundugunuz icin spor hekimi demistim. Doktordan daha iyi bilmemiz mumkun değil. beslenme konusunda bir fikit uretemedim maalesef.

5. neskayfe

neskayfe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hareketleri yapmamı söyleyen doktor değildi. internetten buldum. ama zararı olacağınıda sanmıyorum. birde kaudman egzersizleri var. her ikisinide yapıyorum.

6. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    pardon :) bence bir fizyoterapiste gidin. gecmis olsun .

Sayfayı Paylaş