Beslenme programim

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kaosfare tarafından 20 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. kaosfare

kaosfare Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    garson
    Yer:
    izmir
    Arkadaşlar boy 1.87 kilo 65 ektomorf bi yapim var 1 senelik body geçmişim var yeniden basladim beslnme şöyle

7:15 taze portakal suyu

7:30
    5 yumurta (4 sarisiz)
    50 gram light peynir
    2 dilim ekmek
    100 gram sut
    Zeytin,domates,salatalik

12:00
    100 gram pirinç pilavi

14:00-
    150 gram pilav
    100 gram tavuk
    1 kase yoğur yada salata
    1 bardak portakal suyu

17:00-18:00 arasi
    100 süzülmüş ton baligi
    1 adet orta muz

20:00
    150 gram makarna
    Sebze yemeği (halifenin yapmasına gore degisiyo)

Ant sonraki
    75-100 gram tavuk
    150 gram haslannis misir

2. BrockLesnar

BrockLesnar Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Ben olsam 5 yumurtayı tam götürürdüm nasıl olsa ektosun bu kadar yağsız takılmana gerek yok. sarısındaki proteini de kaparsın böylelikle. light peynirle de işkence yapma kendine tam yağlı da olsa götür derim yağlanma problemin olmayacak kolay kolay. onun dışında gayet yeterli gözüküyor program. kolay gelsin.

3. kaosfare

kaosfare Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    garson
    Yer:
    izmir
    5 tane sarisiyla yersem iyi olmaz gibi geliyor hem kolestrol hemde çok tok tutar benim tok durmamam lazim devam yemek yemek için boşluklar olması lazim peyniri light almamim sebebi Yağ oranimi % 5-7 arasına düşürmeye calismak

4. BrockLesnar

BrockLesnar Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Sarıdaki kolesterol vücuda gereken cinsinden o yüzden problem olmaz. Açlık konusu ise kişisel bir durum olsa gerek ben her sabah 4 tam yiyorum 2 saate kalmaz midem isyan bayrağını çekiyor valla :D

5. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    saat 07:30 la - 12:00 arası beslenmen zayıf kalmış kahvaltıda aldığın karbonhidratı arttır. sabah ilk öğünün çok sağlam olmalı ve protein-karbonhidrat oranı dengeli olmalı. gece 7-8 saat besinsiz kalan sindirim sistemi deyim yerindeyse taşı bile eritip değerlendiricek hale geliyor. yumurta konusuna gelince, yumurtadaki kolestrol HDL dir ve testosteron seviyenize olumlu etki eder, yani yararlıdır . bünyeye göre değişir fakat haftada 4 gün günde 3 tane kadar sarısıyla yenilebilir.

6. kaosfare

kaosfare Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    garson
    Yer:
    izmir
    ne önerirsin yiyecek olarak

7. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    gece aç kaldığın için normal olarak kan şekerin düşmüş ve kortizol hormon seviyen yükselmiş olucaktır. bu durumun uzun sürmesi durumunda katobolizasyon (yani kas yıkımı) meydana gelir. bunu engellemenin en iyi yolu basit karbnhidrat (meyve suyu, pekmez, bal vs.) + whey protein dir. sabah kahvaltıdan 30-40dk önce bu karışımı idman seviyene göre almalısın. ondan sonra kahvaltıda yazdığın besinlerin yanına en az bir porsiyon komplex karbonhidrat (prinç, bulgur,makarna, yulaf veya 4-5 dilim tam tahıllı ekmek) ekle. ayrıa yemek araları 3-4 saati geçmemeli. yalnız bu yazdıklarım kilo almak isteyenler için geçerli.

8. kaosfare

kaosfare Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    garson
    Yer:
    izmir
    Sabah kahvaltida makarna pilav yemek zor olur yulaf evde var ama onuda yiyemiyorum bal yiyiyorum ekmege sürerek

9. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    kahvaltıda makarna, pilav vs. yemek ilk başlarda sana zor gelebilir bu durum normal. çünkü yıllardır beslendiğin sistemin dışına çıkıyosun. ama alıştığın zaman sıkıntı olmuyo günün her saati makarna, pilav, bulgur yulaf yiyebiliyosun. ben 7 senedir böyle besleniyorum, bulk dönemde günde 3 veya 4 öğün prinç tüketiyorum ve 3 litre su içiyorum. prinç, bulgur ve yulaf bu sporu yapanlar için bulunmaz nimet ve bulk dönemde sık sık tüketilmesi gerek.

Sayfayı Paylaş