Beslenme Programim Nasil?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve hacibattal tarafından 31 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. hacibattal

hacibattal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Degerli forum uyeleri, forum da bir muddet on arstirma yaptiktan sonra kendime uygulamak icin bir beslenme programi cikardim;Programdaki varsa yanlislarimi, eksiklerimi, ve elestirilerinizi ogrenmek isterim; Zira 4/4 luk bir program olsun istiyorum.
    Programi BB ile birlikte goturecegim; uygulama nedenim kilo almak; ne yesem etki etmiyor denilen vucut tiplerinden biri vucudum var.Vucut metabolizma hizi yuksek oldugu icin kilo alamiyorum.
    22 yasindayim, BOY 190 KİLO 73;5 KOL:30 gogus olculerimi olcmeye gerek duymadim zira olculecek pek bir sey yok =) Hedefim 85 kiloya ulasmak.

07:00 7Yumurta + 1TONbaligi
    12:00 okulda cikan ogle yemegi
    16:00 Carsida bir tavukcuda 1 porsiyon tavuk eti
    18:00 ANTREMAN
    20:30 Yurtta cikan aksam yemegi
    11:00 7Yumurta + 1TonBaligi + 1LT sut

NOT: Protein tozu vb. maddeler kullanmayacagim;Ogrenci oldugum icin de ogle ve aksam yemeklerini ET uzerine yapmam pek mumkun degil.,

Yorum yapan tum ustalara simdiden tesekkurler...

2. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    bence karbonhidrat eksigi var yumurtali ogunlerin yanina kucuk bir kase sade makarna veya pirinc lapasi olabilir.

ayrica metabolizma hizliysa 7 yumurta beyazi + ton baligi sabah acligi ile cabuk sindirilir onun icine mutlaka peynir yogurt gibi sut urunu eklemelisin bence...

hacibattal bunu beğendi.
  3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Belirtildiği gibi beslenme programında karbonhidrat eksik..
    Zannedersem programını tam olarak yazmamışsın, yani almakta olduğun karbonhidrat ve yağlardan bahsetmemişsin..
    Programını tam olarak yazdıktan sonra daha sağlıklı yorum yapabiliriz..
    Ha eğer benim programım zaten bu, karbo almıyorum diyorsan beslenme forumunu baştan okumanı öneririm..

hacibattal bunu beğendi.
  4. hacibattal

hacibattal Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Evet yazdigim programda karbonhidrat eksikligi war gibi gorunuyor ; ama ben su sekilde dusundum; : okulda ve yurtta yedigim ogle ve aksam yemeklerinde yeterince karbonhidrat var ,yemeklerde 1 gr et olmadigi icin karbonhidrat destekli bir ogun cikarmak zorunda oluyorlar:malum ticaret yapiyorlar .
    ? Bu durumda gene de daha fazla mi karb almam gerekli _?
    Tesekkurler.

5. NİKE

NİKE Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    MÜHENDİS
    sayın arkadasım karb fazla almana gerek yok bence vucut yapını bılmıyoruz yatılı okulda cıkan yameklerı tahmın edebılıyorum.. bol bol karbonhıdrat..pazar varsa yakınlarında acılan ,gıt oradan koy peynırı al kg sı bes mılyon icinde cok az yag var.bu senın uzun zamanda sındırılen proteın oranını artırır canabısın de dedıgı gıbı.aldıgın proteın ogunlerı arasında 2 veya 2.5 saat olmasına dıkkat et vucut 2 saate 25 gr proteın sentezler.yanı bır ogunde 50gr 60 gr proteın alsan daha fazla bır ıse yaramaz.
    Allah yardımcın olsunda okulunu ınsallah cabuk bıtırırsın.
    saygılar

hacibattal bunu beğendi.
  6. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Öğün başına öğrencilere sunulması gereken kalori değerlerine bol yağlı yemeklerle ulaşmak daha kolay oldugundan kantin veya yemekhane idarecileri genelde yemeklerini bol yağda pişirirler..
    O nedenledir ki, okuldaki öğünlerde genelde karbonhidrat veya protein alımından öte bol bol yağ tüketilir..

Bu nedenle kompleks ve kaliteli karbonhidrat almıyla protein alımını okulda sunulan yemeklerle gidermeye çalışman eksik olabilir..
    Bu öğünler dışında tükettiğin yiyeceklerde, kendi imkanın el verdigi müddetçe yağdan kaçınarak, kompleks karbonhidrat ve protein destekli ürünler tüketmeni öneririm..

hacibattal ve diez bunu beğendi.
  7. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    herhangi bir kumpirciden sade kumpir de alabilirsiniz, yag tuz istemiyorum diyince bön bön bakacaklardir takmayin, icine doldurtun domatesli salatayi hem ucuz olur

8. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Programina antreman oncesi protein ve antreman sonrasi whey protein shake eklemini oneririm. Kullanmayacagim demissin, ama neden oldugunu yazmamissin. Maddi ise sebep soyleyecek fazla bir sey yok tabi, ama ben bu urunlerden korkuyorum diyorsan forumu biraz arastirip korkunun ustesinden gelebilirsin.

Bir de kaslarin en ihtiyaci oldugu anda onlari ac birakma, anabolik etkiye maruz kalirsin. Antremandan once 20 gr protein, az biraz basit seker alip, antremandan sonra da yine bir 30-40 gr protein ve yulaf ezmesi alirsan cok daha verimli olur senin icin, kas yaparken yikimi minumuma indirirsin.

Onun disinda programin fena degil. Bir de sabahlari yumurta asirip, onlari da aralara cerez olarak serpistir bence :)

hacibattal bunu beğendi.
  9. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center

anabolik etkiye maruz kalmak kim istemez.

antreman once bilesik,idmanda sonra basit karbonhidratlara ihtiyacimiz vardir,yani sizin yazdiginizin tam tersi,bilmeden uyeleri yanlis yonlendirmeyin.

hacibattal ve aneximandros bunu beğendi.
  10. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Pardon, ters yazmisim, haklisiniz. Ben texti editliyemiyorum galiba, sizden rica etsem editler misiniz?

Son düzenleme: 7 Ocak 2008
  11. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    peki anabolik etki icin aciklaman nedir?

12. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Inanmayacaksiniz, ama ben kimyaciyim. Kendimi bildim bileli anotla katotu ters yazarim :). Onun icin sizden rica ettim zaten duzeltir misiniz diye. Kendim yapabilsem yapacagim.

Saygilar

13. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    lutfen yazdiklariniza dikkat edin,eger hata yapiyorsaniz 2-3 defa yazdiginizi kontrol ediniz,burda binlerce yeni baslayan okuyucu var bu bilgilendirmeler onlari cok yanlis yerlere goturebilir.

hacibattal ve aneximandros bunu beğendi.
  14. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Haklisiniz, ozur maiyetinde bir ceviri yaptim az once :) Umarim faydasi dokunur. Gercekten de bu foruma uye oldugumdan beri kendimi bu isi severek gonul yapanlarin arasinda buldum ve elimden geldigimce katkida bulunmaya calisiyorum. Yanlis yonlendirici bir sey gorunce uyarmak da zaten sizin mod olarak goreviniz sayilir. Neyse konuyu dagitmayalim burada. Saygilar.

diez bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş