Beslenme programi ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve emrea16 tarafından 8 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. emrea16

emrea16 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Masabaşı
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar .
    Spora başlayalı 7 hafta oldu . Haftanın 5 günü salonda çalışıyorum. 6. günü 1 saat yüzüyorum.
    Kilo:80
    Boy:174
    İlk 4 hafta boyunca 87 kilodan 80 kiloya düştüm. Yağ oranım ise %29 dan %25 e indi.Ve sanırım 100-150 gram gibide bir kas kaybı yaşanmış.Buda ilk ay agır cardio programı yapmamdan kaynaklanıyor. 4. haftadan sonra ağır cardio antremanını bıraktım. Şuan 10dk ısınma cardio- Ağırlık çalışması - 30dk fat burning cardio(Nabıza dayalı) uyguluyorum.Yağ oranımı yüzde %10 un altına indirmek istiyorum. Spordan önce l-carnitine kullanmaktayım.

GÜNLÜK BESLENME PROGRAMIM AŞAĞIDAKİ GİBİ.

Sabah Kahvaltısı: Kahve(şekersiz), 1 adet Salatalık,1dilim Çavdar ekmeği, Bal.
    10dk sonra
    Sabah Kahvaltısı(2): 100gram yağlı keçi peyniri veya lor peyniri,3-4 adet yeşil zeytin, 3-4adet yumurta(3ünün beyazı), 2dilim çavdar ekmeği

ARA ÖĞÜN : 1 adet yeşil elma

ÖĞLEN :100-150gr tavuk , az bulgur , az salatalık

ARA ÖĞÜN : Konserve ton balığı

1 SAAT SONRA : 150gr yoğurt

AKŞAM(İdmandan 2 saat öncesi) : İş çıkısı eve dönüşte yol üzerinde, dardanelin ürünü olan ton balıklı veya tavuklu hazır soğuk sandviçlerinden. 15dk sonra 1 avuç fındık

SPOR SONRASI : 40-45 gr Premium whey protein içecegi.

GECE YATMADAN ÖNCE : 1 Kase kadar yogurt veya bir avuç lor peyniri.

PROGRAMIM HAKKINDA OLUMLU YADA OLUMSUZ GÖRÜŞLERİNİZİ BİLDİRİRSENİZ SEVİNİRİM ARKADAŞLAR.

Son düzenleme: 8 Kasım 2012
  2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103

Değiştirmenizde fayda gördüğüm noktalarda kırmızı şekilde yazdım iyi sporlar.

3. brhmcr

brhmcr Guest

John399 a ek olarak idman sonrasi illa protein tozu alinacaksa icine biraz karbo koyulmasi taraftariyim.

4. emrea16

emrea16 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Masabaşı
    Yer:
    İstanbul
    Zaten gün içinde yeterli protein alımını sağlıyorum (150-160gr) Sabah kahvaltıdan önce almama gerek varmıdır hala .

Birde akşam spor sonrası protein alımı ile ilgili, benim protein tozunun ölçeği biraz farklı. Büyük bir ölçek. 10gramdan 100 grama kadar cizgiler mevcut. Tozun 100 gramından 73 gr protein sağlanıyor. Bu durumda 40 gramlık bır tozdan 30gr gibi bir protein ihtiyacı karsılanmıs oluyor.O yüzden ölçek kavramı biraz farklı işliyor bende :))

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:18 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:16 ----------

hocam karbo derken . Mesela 0,25ml su ile alıyorum ben tozu. meyve suyu gıbı seylerlemı almalıyım . ornek verırsenız sevınırım

5. brhmcr

brhmcr Guest

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kuru-uzum-t63348.html Su konuya gozatarsan yardimci olacak.

SAbah protein ile baslamak onemli 8 saat sonrasi :) ayrica arastirmalar sabah alinan protein yogunlugu ile dogru orantili metabolizma hizinin arttigini gostermis.

6. emrea16

emrea16 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Masabaşı
    Yer:
    İstanbul
    zaten sabah kahvaltısında 100gr keçi peyniri(20gr) , 3 adet yumurta (18gr) toplamda 28gr protein elde etmiş oluyoruz. bu yeterli değilmi sabah öğünü için. birde toz olarak alırsak yaklasık 60 grama denk gelıyor sadece sabah . kusura bakmayın yenıyım bıraz oyuzden bu kadar irdeliyorum :)

Son düzenleme: 12 Kasım 2012
  7. brhmcr

brhmcr Guest

Irdele tabi biz kahvaltida al demiyoruz whey, direk kalkinca whey+bir kasik pekmez alirsin, 1 saat sonra o dedigini yaparsin.

o proteinlerin hicbiri whey kadar hizli kana karismayacak.

8. emrea16

emrea16 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Masabaşı
    Yer:
    İstanbul
    anladım . şuan 2. ayımdayım ve yaklaşık yağ oranımı %20-22 oranında .Bunu ben % 10 lara kadar indirmek istiyorum. Bukadar protein yüklemesi bir sıkıntı oluşturmaz değilmi?(yağ yakmada zorluk,kilo verememe gibi? ) haftanın 5 günü salondayım . 6.günüde 1 saat yüzme .

9. brhmcr

brhmcr Guest

Protein makronu kendin hesaplayacaksin toplam kilo basi 2 grami gecmeye gerek yok. Ayrica bunun% 80 dogal kaynaklardan gelmeli .Yag yakimi konusu ise cok ince bir konu, insulin konusunu iyi bilmelisin makaleler bolumunde mevcut bir makale var insulin ustune okursan baya faydali olur.

10. emrea16

emrea16 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Masabaşı
    Yer:
    İstanbul
    Hocam aklıma takılan bi konu daha var .şuan vucut yag oranımı dusurmeye yonelık calısıyorum. Yatmadan önce 100gr kaanların lor peynırınden tuketıyorum. Bu miktar ve değerlerle göre yatmadan önce tüketmem yağ yakımımı ve kilo vermemi yavaşlatırmı ?

Besin değerleri 100gr için.

Enerji: 122,27
    Karbonhidrat : 6,09
    Süt Şekeri : 6,09
    Yağ : 3,8
    Doymuş Yağ : 2,27
    Protein : 15,95
    Tuz : 1

Sayfayı Paylaş