BESLENME PROGRAMI ÖNERİSİ

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Erman Başak tarafından 12 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Erman Başak

Erman Başak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba Abiler Hocalar Kardeşler
    Ben 17 yaşındayım Basketbol Oynuyorum 1.92 Boyum var 115 kiloyum daha önceden 4 ay fitness yaptım kardiosuz o yüzden kilo azalımında çok bişey olmamıştı sadece gögüslerin sarkması azalmıstı toplu duruyolardı simdi bıraktım ve göbek ortaya cıktı iyi bi beslenmem yoktu bu yüzden bana yardım edicekte kimse yoktu bana hergün fitnestan sonra yapabilicegim sabahtan aksama kadar yapabilcegim beslenme programı verirseniz çok mutlu olurum teşşekür ederim :)

2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    maşallah iyi boy var kardeşim. prof canan hoca der ki, "38 gün, her akşam ekmeksiz balık yiyin, 38 gün sonra hala göbeğiniz varsa, ben bu işi bilmiyorum demektir" diyor.
    aslında beslenme programı deyince ben şunu anlarım, yenecek gıdalar ve yasaklı gıdalar. beyaz ekmek, şeker, tatlı, aşırı karbınhidrat... göbeğin sebei bunlar. eğer bunlar göbek yapıyorsa, yenmeyince o göbek gider demek ki :)

3. Erman Başak

Erman Başak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    hocam haklsıınız ama ben fitness başlıcamda elimde hergün yapıcagım program olmadıgı için kendime güvenemiyorum ona göre bi düzene sokmak istiyorum

4. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    kardeş program tavsiye etmek kolay, çok uzman olmadığım halde, ben bile sana program çıkarabilirim, hatta kendi programımı da tavsiye edebilirim ama, yaş farklı, boy kilo metabolizma vs, her yönden farklıyız. bana göre, bu işlerde çok okumak, çok bilgi sahibi olmak , en önemli mesele işte bu. sonra kendi gerek çalışma, gerek beslenme programlarını kendin bile çıkarabilirsin.
    ben de az biraz göbekten şikayetçiyim. o yüzden tavsiye edebileceği şey, ekmek şeker tatlı kek kola çikolata vs bunları kesinlikle hayatımızda çıkarmak lazım. düşün gazianteliyim ve aylardır baklava yemiyorum :) bazı şeyleri kural haline getirmek gerekiyor.
    sabahları yumurta, öğlen akşam, tavuk, balık, salata, fındık fıstık.... bunları tavsiye ederim.
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Ekim 2014 ---
    hele hele genç adamsın, bu kola fast food, patates kızartması falan bunlardan uzak durmak lazım.çünkü bol miktarda trans yağ içerir. trans yağ hem kilo yapar, hem kanseri tetikler.

5. Erman Başak

Erman Başak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    saolasın hocam ya ben bitane yapmayı düşünoyrum tabi olursa yazıyım birde sen bak hergün yapıcam
    sabah:100 gr lor peyniri 2 adet haslanmsı yumurta beyazı 2 dilim çavdar ekmegi 2 parmak genişliginde light beyaz peynir 4 adet zeytin ama zeytin yemiyorum
    öğlen:bir kaseye 4 yemek kasıgı lifalif yulaf ezesi 5 yemek kasıgı yarım yaglı yogurt karıstıyorum
    aksam :100 gr tavuk göğüsü 100 gr lor peyniri yagsız 1 kase yogur yagsız ve yarım tabak pilav 2 3 günde bir ton balıgı yagı süzülmüş n

6. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    evet çok güzel. ben loru çok ihmal ettim ama, günde 200 gr olacak şekilde ben de tüketmeye başlayacağım. zeytin çok faydalı, ama ucuza kaçmamak lazım. yulaf dersen, ona bişey diyemem, benim damak zevkime uymadığı için alternatif yollar üretiyorum :) ama ağırlık çalışacaksan, proteini biraz daha arttırman lazım. ben böyle düşünüyorum ama, işi daha iyi bilenler eksiklerimizi düzeltirse, daha iyi olur.

7. Erman Başak

Erman Başak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Tamamdir hocam proteini takviye aliriim hocam

8. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    akşam yemeğinde 100 gr tavuk, yanına 100 gr lor, bir de balık koyarsan, gereksiz bir yüklenme olur. mesela balığı ya da loru ayırabilirsin
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Ekim 2014 ---
    estağfirullah hoca değilim, bir saygı hitabı olarak kullanmışsan eyvallah :) ama ben de fazla yeni değilim bu işte. sadece çok fazla okumaya ve araştırmaya gayret ediyorum.

9. Erman Başak

Erman Başak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocam lorher aksam gider baligi 2.3gunde bir tavuksuz yaparim hocam

10. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    he öyle daha iyi olur. maşallah yaşın genç, boy iyi, biraz kilo fazlası var. sporla canavar gibi olursun :)

11. Erman Başak

Erman Başak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Saolun hocam :)

12. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları: