Beslenme programına uyamıyorum yardım edebilecek konuma cevap verebilecek arkadaşlar varmı ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve imRuhestand tarafından 29 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. imRuhestand

imRuhestand Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar beslenme programına uyamıyorum vücut geliştirmeye yeni başladım yediğim uyguladığım öğünler şöyle sabahları kalktığımda 1 kase yulaf ezmesi yiyorum 2 yumurta ve yanında 100 gr yağsız tuzsuz lor peyniri yiyorum öğlen ise makarna yapıp üstüne lor serpiyorum yanına ek 1 tabak pilav ve 1 dilim tam buğday ekmeği tüketiyorum akşam olduğunda yine öğlen uyguladığım öğünleri alıyorum şimdi benim sorunum beslenme programına uyamıyorum ama günlük 280 300 gr karbonhidrat ve 100 civarında protein tüketiyorum yaşım 18 boyum 1.73 kilom 58 şöyle düşünüyorum bir pro gainer veya yüksek karbonhidrat ve supplement kullansam günlük aldığım protein zaten 100 diyelim supplementten de günlük 70 80 alsam günlük protein ihtiyacımı karşılıyorum mantıklımı sizce ? diğer türlü hergün et veya başka birşey tüketecek ne durumum var ne birşeyim var yine karbonhidrat ve protein ağırlıklı beslensem yanında da supplement kullansam yine bir gelişme kat edemezmiyim ? :(

2. kaansahin

kaansahin Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yolunda
    Yer:
    Ankara
    Selamlar. progainer'a falan vereceğin paraya tavuk, et vs al koy dondurucuya günlük 200-300 gr yemeye çalış. Senin için daha faydalı olacaktır.

Bekci bunu beğendi.
  3. imRuhestand

imRuhestand Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    tamam da bilader tavuk 5 tl desek ay hesabına vurdukmu 150 tl yapıyor diğerlerini hiç söylemiyorum peyniriymiş yulafıymış yumurtası sütü vesaire :(

4. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    mantıksız,bütün tavugu al,parçala temizle buzlukta beklet,her gün 200 gram civaro tüket şuanki beslenmene ekstradan.yarısını öğlen makarnadan sonra pilavı birkaç saat geciktirir yanında yersin,öbür yarısını da aksam yersin.ayrıca laktozla sorunun yoksa sütü de seviyorsan süt de ekleyebilirsin.o kiloda beslenmen pahalı olmaz,hepimiz geçtik o yollardan.

5. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Aldigin suplementi 6 aymi kulanacagini saniyorsun heleki progainer diyorsun üzerinde yazdigi gibi kullanirsan 2 haftada biter fiyati ise 150 den az degil tavuk al tavuuukkk.

6. imRuhestand

imRuhestand Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    tüm tavuk kaç gr ki kaç kez kullanabilirim aşşa yukarı bana bi vücutçunun aylık beslenmeye harcadığı bütçe ne kadardır ?
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Ocak 2015 ---
    tavuk çok pahalı ya tüm tavuk 10 tl :|

7. kaansahin

kaansahin Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yolunda
    Yer:
    Ankara
    Bu spor biraz meşakkatli biraz bir şeyden kısıp bu spora yatırım yapman gerekiyor.. vakit olsun, nakit olsun.. o yüzden pek de imkanım yok bunlara vs. diyorsanız ve o imkanı kendiniz yaratamıyorsanız.. bence başka spor dallarına yönelin derim.. nacizane benim tavsiyem budur..

Son düzenleme: 31 Ocak 2015
  8. mehmet güneş

mehmet güneş Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Tavuk yemeden progainer gunde 5 kere de icsen işe yaramaz adı üstünde takviye önce et sonra toz

9. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Gainer'lar asıl fiyat/performans açısından oldukça "tuzlu". Yani VG işi biraz da paraya bakıyor malesef, çünkü besinin bir alternatifi yok, o tavuk illa ki yenecek, 10 lira da olsa 20 lira da olsa...

10. imRuhestand

imRuhestand Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    senin aylık vg harcadığın bütçe ne kadar ?
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Şubat 2015 ---
    senin aylık vg harcadığın bütçe ne kadar ?

11. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Supplementlere aylık 400-500 TL arası harcıyorum, artı bir de yemek masrafı var tabi.

12. imRuhestand

imRuhestand Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    toplam ne kadar oluyor bu masraf ?

13. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    kuruşu kuruşuna hesaplamadım ama o da 500 lirayı buluyor

14. noahsystem

noahsystem Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Sanirim sporu kilonuz dusuk oldugu icin yapiyorsunuz size samimi olacagim simdi tum planlari birak bu kulaklara baya amatorce gelecek fakat ben de 16-17 yasimda 54 kiloydum millet dalga geciyordu neyse bu kilolarda eger amacin gercekten sporcu olup yarismalara katilmak degilse yani kasli degil de yasitlarin gibi gozukmek istiyorsan sadece yemelisin soyle yani ozel programlar yapmana gerek yok ogrencisin sanirim butce de kisitli oluyor haliyle biz okulda 3 liraya her gun tavuk pilav yerdik eger normalde bir porsiyon yiyorsan 2 yiyeceksin ben ogle arasinda bitiremiyordum tenefus aralarinda yemeye devam ediyordum tabi spor yapman da cok buyuk katkida bulunur fazla bisiklet surme falan yapma cok duzenli bir yemek programina gainere falan filan gerek yok bence doner yersen 2 katini pilav yersen 2 katini o anda bitiremezsen sar cantanda kalsin otobuste falan ye yani karnin hic ac kalmasin cikolatani da ye cipsini de ye he bunu diyorum ama gidipte her gun 1 cikolata cips ye demiyorum haftada bir ayda bir insanin cani ceker kisma onemli olan yemeklere daha fazla yuklenmek. Ben boyle bir senede 10 kilo aldim ikinci sene 5 kilo daha aldim bunlar kas olmasada mutluydum. Burada onemli olan nokta saglik sonucta kasli olmayan iri insanlar da saglikli olabiliyor o kasli adamlar da sagliksiz olabiliyor.

Sayfayı Paylaş